Προς το περιεχόμενο

προγραμμα capture ανάλογο AMD/Nvidia ;


panoskatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά ,

Παλιότερα είχα κάρτα γραφικών της AMD και ημουν πολύ ευχαριστημένος με το πρόγραμμα της AMD που παρείχε και capture σε παιχνίδια , μετέπειτα που πήγα σε nvidia έπαθα ενα σοκ με το αντίστοιχο πρόγραμμα που ηταν ξεχωριστό και ηθέλε και login  ! Μου έτυχε και φάση που δεν είχα nternet και δεν μπορούσα να τρέξω το geforce experience .  Επειδή εχω κάποια θεματάκια με το geforce θα ήθελα να το απεγκαταστήσω , αν δεν ημουν απόλυτα ευχαριστημένος με την κάρτα γραφικών θα είχα πάει σε AMD.

Εχω δοκιμάσει κάποια κλασσικά προγράμματα για screen capture , msi afterburner , bandicam, fraps κτλ , σε όλα ή θα είναι πολύ μεγάλα τα αρχεία ή η ποιότητα δεν θα είναι καλή.  Δεν βρίσκω κάποιο που να είναι η ποιότητα του βιντεο οπως οταν παιζω το παιχνίδι και το αρχείο να έχει νορμάλ μεγεθος όπως συμβαίνει με τα προγράμματα της nvidia & AMD .

Τι έχετε να προτείνετε ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Γεια χαρά ,

Παλιότερα είχα κάρτα γραφικών της AMD και ημουν πολύ ευχαριστημένος με το πρόγραμμα της AMD που παρείχε και capture σε παιχνίδια , μετέπειτα που πήγα σε nvidia έπαθα ενα σοκ με το αντίστοιχο πρόγραμμα που ηταν ξεχωριστό και ηθέλε και login  ! Μου έτυχε και φάση που δεν είχα nternet και δεν μπορούσα να τρέξω το geforce experience .  Επειδή εχω κάποια θεματάκια με το geforce θα ήθελα να το απεγκαταστήσω , αν δεν ημουν απόλυτα ευχαριστημένος με την κάρτα γραφικών θα είχα πάει σε AMD.

Εχω δοκιμάσει κάποια κλασσικά προγράμματα για screen capture , msi afterburner , bandicam, fraps κτλ , σε όλα ή θα είναι πολύ μεγάλα τα αρχεία ή η ποιότητα δεν θα είναι καλή.  Δεν βρίσκω κάποιο που να είναι η ποιότητα του βιντεο οπως οταν παιζω το παιχνίδι και το αρχείο να έχει νορμάλ μεγεθος όπως συμβαίνει με τα προγράμματα της nvidia & AMD .

Τι έχετε να προτείνετε ;  

Σορυ για το λίγο offtopic. Με geforce experience, ενώ ήσουν μέσα στο παιχνίδι, και για τον α,β λόγο δεν είχες ίντερνετ, αν παταγες το alt+z δε σου εμφάνιζε το overlay του GFE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ίσως αναγκαίο κακό λόγω gfexperience το Nvidia Shadowplay

 

 

Αυτό είναι (stuttering) στη περίπτωση που κάνεις rec? Η και όταν βλέπεις απλά τα fps με το overlay του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Σορυ για το λίγο offtopic. Με geforce experience, ενώ ήσουν μέσα στο παιχνίδι, και για τον α,β λόγο δεν είχες ίντερνετ, αν παταγες το alt+z δε σου εμφάνιζε το overlay του GFE?

Ποίος σου είπε ότι ήμουν μέσα στο παιχνίδι; 

Δεν είχα ίντερνετ στο σπίτι, ανοίγω το PC να παίξω κάποιο off line παιχνίδι και μου πετάει το παραθύρι ότι είναι αδύνατον να συνδεθεί. 

Το παραπάνω είναι πραγματικό γεγονός, δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.  Δεν κατάλαβα την δυσπιστία σου στο συγκεκριμένο θέμα.  Έχω τα sms της Vodafone για την επίσκεψη τεχνικού αν σου έθιξα την αγαπημένη σου. 

1ο μήνυμα off topic, καλά θα πάει αυτό.. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panoskatos είπε

Ποίος σου είπε ότι ήμουν μέσα στο παιχνίδι; 

Δεν είχα ίντερνετ στο σπίτι, ανοίγω το PC να παίξω κάποιο off line παιχνίδι και μου πετάει το παραθύρι ότι είναι αδύνατον να συνδεθεί. 

Το παραπάνω είναι πραγματικό γεγονός, δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.  Δεν κατάλαβα την δυσπιστία σου στο συγκεκριμένο θέμα.  Έχω τα sms της Vodafone για την επίσκεψη τεχνικού αν σου έθιξα την αγαπημένη σου. 

1ο μήνυμα off topic, καλά θα πάει αυτό.. 

Φίλε σε πείραξε η ζέστη; Τι επίθεση από το πουθενά είναι αυτή; Ποια δυσπιστία;;; Ποια αγαπημένη;;; Με ξέρεις και με ειρωνεύεσαι;;

Μια ερώτηση σου έκανα γιατί εγώ ΔΕΝ το έχω το geforce experience, ΑΛΛΑ ΜΕ ενδιαφέρει να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα να βλέπω τα fps μου κλπ και είμαι στο ψάξιμο σε ποιο να καταλήξω. 

Για χαλάρωσε λίγο!!!

Επεξ/σία από Ronnie1985
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2023 στις 2:41 ΜΜ, panoskatos είπε

Γεια χαρά ,

Παλιότερα είχα κάρτα γραφικών της AMD και ημουν πολύ ευχαριστημένος με το πρόγραμμα της AMD που παρείχε και capture σε παιχνίδια , μετέπειτα που πήγα σε nvidia έπαθα ενα σοκ με το αντίστοιχο πρόγραμμα που ηταν ξεχωριστό και ηθέλε και login  ! Μου έτυχε και φάση που δεν είχα nternet και δεν μπορούσα να τρέξω το geforce experience .  Επειδή εχω κάποια θεματάκια με το geforce θα ήθελα να το απεγκαταστήσω , αν δεν ημουν απόλυτα ευχαριστημένος με την κάρτα γραφικών θα είχα πάει σε AMD.

Εχω δοκιμάσει κάποια κλασσικά προγράμματα για screen capture , msi afterburner , bandicam, fraps κτλ , σε όλα ή θα είναι πολύ μεγάλα τα αρχεία ή η ποιότητα δεν θα είναι καλή.  Δεν βρίσκω κάποιο που να είναι η ποιότητα του βιντεο οπως οταν παιζω το παιχνίδι και το αρχείο να έχει νορμάλ μεγεθος όπως συμβαίνει με τα προγράμματα της nvidia & AMD .

Τι έχετε να προτείνετε ;  

Obs. Αν το παραμετροποιήσεις σωστά είναι ανώτερο και από shadowplay και από το amd record. Afterburner, fraps κλπ μόνο ως λύσεις ανάγκης - δε παράγουν ποιοτικό αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2023 στις 3:50 ΜΜ, Ronnie1985 είπε

Φίλε σε πείραξε η ζέστη; Τι επίθεση από το πουθενά είναι αυτή; Ποια δυσπιστία;;; Ποια αγαπημένη;;; Με ξέρεις και με ειρωνεύεσαι;;

Μια ερώτηση σου έκανα γιατί εγώ ΔΕΝ το έχω το geforce experience, ΑΛΛΑ ΜΕ ενδιαφέρει να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα να βλέπω τα fps μου κλπ και είμαι στο ψάξιμο σε ποιο να καταλήξω. 

Για χαλάρωσε λίγο!!!

Ναι ρε φίλε έχεις δίκιο, είχα τα νεύρα μου με την παπάρια και ξέσπασα πάνω σου. 

Όλα καλά, το απεγκατεστησα και ησύχασα.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι να βάλω. Πάντως η επόμενη κάρτα θα είναι AMD.

Στις 27/3/2023 στις 5:47 ΜΜ, ilos είπε

Obs. Αν το παραμετροποιήσεις σωστά είναι ανώτερο και από shadowplay και από το amd record. Afterburner, fraps κλπ μόνο ως λύσεις ανάγκης - δε παράγουν ποιοτικό αποτέλεσμα.

Πρέπει να το είχα δοκιμάσει παλιότερα και μου είχε φανεί λίγο δύσχρηστα αλλά θα το τσεκαρω ξανά.

 

Σ ευχαριστώ για την πρόταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/3/2023 στις 2:41 ΜΜ, panoskatos είπε

Τι έχετε να προτείνετε ;  

Υπάρχει και το Medal.TV. Κάνει αντίστοιχη δουλειά με το GeForce Experience, είναι πιο παραμετροποιήσιμο και έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/3/2023 στις 2:41 ΜΜ, panoskatos είπε

Γεια χαρά ,

Παλιότερα είχα κάρτα γραφικών της AMD και ημουν πολύ ευχαριστημένος με το πρόγραμμα της AMD που παρείχε και capture σε παιχνίδια , μετέπειτα που πήγα σε nvidia έπαθα ενα σοκ με το αντίστοιχο πρόγραμμα που ηταν ξεχωριστό και ηθέλε και login  ! Μου έτυχε και φάση που δεν είχα nternet και δεν μπορούσα να τρέξω το geforce experience .  Επειδή εχω κάποια θεματάκια με το geforce θα ήθελα να το απεγκαταστήσω , αν δεν ημουν απόλυτα ευχαριστημένος με την κάρτα γραφικών θα είχα πάει σε AMD.

Εχω δοκιμάσει κάποια κλασσικά προγράμματα για screen capture , msi afterburner , bandicam, fraps κτλ , σε όλα ή θα είναι πολύ μεγάλα τα αρχεία ή η ποιότητα δεν θα είναι καλή.  Δεν βρίσκω κάποιο που να είναι η ποιότητα του βιντεο οπως οταν παιζω το παιχνίδι και το αρχείο να έχει νορμάλ μεγεθος όπως συμβαίνει με τα προγράμματα της nvidia & AMD .

Τι έχετε να προτείνετε ;  

Το recording του geforce δουλευει και χωρις να εχεις συνδεση στο internet.

Απλα πατας alt+z  οπως ειπε και το παιδι πιο πανω και πατας recording.

Τωρα αν εχεις καποια αλλα θεματα με αυτο παω πασο αλλα το internet δεν ειναι προβλημα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...