Προς το περιεχόμενο

Aγορά Τάμπλετ με αντοχή στον χρόνο και απόδοση.


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ θα ήθελα να σας κάνω και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Μεταξύ δύο τάμπλετ ενός xiaomi με 6 γιγα μνημη και 128 χωρητικότητα και τιμή στα 288 ευρω και ενός ipad με 3 γιγα μνημη και 64 χωρητικότητα στα 367 ευρώ τιμή τί θα επιλέγατε;

Έχω ακούσει ότι τα ipad έχουν αντοχή στον χρόνο και είναι σταθερά και καλύτερης ποιότητας.Αλλα εδώ το xiaomi έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και χαμηλότερη τιμή.Και τα δύο είναι στις 10 ιντσες.Για samsung το απερριψα γιατί διαβάζω κάτι κριτικές που μόνο καλές δεν θα τις έλεγα για αυτά που κυμαίνονται στην τιμή που θέλω δηλαδή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από sonikk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/3/2023 στις 5:55 ΜΜ, sonikk είπε

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ θα ήθελα να σας κάνω και όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Μεταξύ δύο τάμπλετ ενός xiaomi με 6 γιγα μνημη και 128 χωρητικότητα και τιμή στα 288 ευρω και ενός ipad με 3 γιγα μνημη και 64 χωρητικότητα στα 367 ευρώ τιμή τί θα επιλέγατε;

Έχω ακούσει ότι τα ipad έχουν αντοχή στον χρόνο και είναι σταθερά και καλύτερης ποιότητας.Αλλα εδώ το xiaomi έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και χαμηλότερη τιμή.Και τα δύο είναι στις 10 ιντσες.Για samsung το απερριψα γιατί διαβάζω κάτι κριτικές που μόνο καλές δεν θα τις έλεγα για αυτά που κυμαίνονται στην τιμή που θέλω δηλαδή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τα iPad δίνουν παραπάνω ενημερώσεις λογισμικού κ κρατάνε χρόνια μίνιμουμ 4 χρόνια  αλλά κ το xiaomi είναι καλή επιλογή ειδικά με 128 έναντι 64 που είναι λίγο οριακό μακροπρόθεσμα.

Επεξ/σία από aces
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ ένα iPad pro 10.5  του 2017 και μέχρι στιγμής τα κάνει όλα και δεν του λείπει τίποτα.

και παιχνίδια παίζουν τα παιδιά και Netflix browsing etc κάνω εγώ και γενικά είναι ο ορισμός του απροβλημάτιστου 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2023 στις 7:42 ΜΜ, aces είπε

Τα iPad δίνουν παραπάνω ενημερώσεις λογισμικού κ κρατάνε χρόνια μίνιμουμ 4 χρόνια  αλλά κ το xiaomi είναι καλή επιλογή ειδικά με 128 έναντι 64 που είναι λίγο οριακό μακροπρόθεσμα.

Mεγαλη η διαφορά στην τιμή όμως ενός ipad με ένα xiaomi.

Αγοράζεις ipad με 600 ευρώ με 4gb μνημη κ 64gb χωρητικότητα ενώ xiaomi με 380 ευρώ αγοράζεις 6gb μνήμη και 128gb χωρητικότητα.

Τεράστιες σχετικά οι αποδόσεις όσων αφορά τα χαρακτηριστικά τους.

Τώρα βέβαια δεν έχω δουλέψει ipad για να δω αν τρέχει καλά σαν να έχει 6gb μνήμη ενώ έχει 4gb.

Kαι είναι και η διαφορά στην τιμή μεγάλη.Δεν ξέρω ποιο αξίζει περισσότερο.Ενα με υψηλή τιμή,χαμηλά χαρακτηριστικά αλλά αξιοπιστία μεγάλη ή ένα με χαμηλή τιμή,με πολυ καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά χαμηλότερη αξιοπιστία;

Αυτό είναι το δίλημμα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να λάβεις υπόψιν ότι στο ipad και μετά από 6 χρόνια θα βρίσκεις ανταλλακτικά στο mi pad δεν είμαι και τόσο σίγουρος για μια οθόνη πχ στα 2,3 χρόνια 

Όσον αφορά την χωρητικότητα είναι καθαρά θέμα χρήσης που εσύ κάνεις 

Αν πχ είσαι μόνο surfing YouTube και Netflix δεν υπάρχει λόγος να έχεις 80 100 γιγα να κάθονται

Επεξ/σία από zourman1981
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...