Προς το περιεχόμενο

USB-C to Ethernet adaptor για Mac


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, zoranb είπε

Οπότε εάν δεν κάνω στο τοπικό δίκτυο πράγματα, δεν υπάρχει λόγος να χρειάζεται να πάρω αντάπτορα που να υποστηρίζει 2,5Gbps, και με το 1Gbps θα είμαι εντάξει... σωστά;

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέτυχα ένα αρκετά φθηνότερο αντάπτορα που χρησιμοποιείται για ταχύτητες 2.5Gbps... έχετε άποψη πάνω στο συγκεκριμένο θέμα;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2.5gbps τι θα τα κάνεις; έχεις κι άλλη συσκευή 2.5gbps και θα επικοινωνούν μεταξύ τους σ'αυτη την ταχύτητα;

γιατί αν δεν κάνω λάθος σε 1gbps switch/router θα συνδεθείς οπότε στο 1gbps θα δουλεύει

τώρα αν το θες για να'σαι future proof οκ

εγώ θα προτιμούσα κάτι τέτοιο που σου δίνει μπολικο πραμα με μια usb-c: https://www.skroutz.gr/s/28627561/Baseus-Metal-Gleam-Series-USB-C-Docking-Station-me-HDMI-4K-PD-Ethernet-Asimi.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλή η σκέψη σου, thanks. Θεωρείς πως είναι λίγο τσιμπημένη δεδομένου του ότι υπάρχουν κ οικονομικότερες επιλογές;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που έχω λινκάρει έχει 1gbit ethernet (ίσως το φτηνότερο που είναι 1gbit). Τα πιο φτηνά που έβρισκα ήταν 100Mbit και αυτό που έχεις βάλει είναι επίσης 100άρι

Επεξ/σία από somt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

 

On 31/08/2023 at 01:06, somt said:

θα προτιμούσα κάτι τέτοιο που σου δίνει μπολικο πραμα με μια usb-c: https://www.skroutz.gr/s/28627561/Baseus-Metal-Gleam-Series-USB-C-Docking-Station-me-HDMI-4K-PD-Ethernet-Asimi.html

Γενικά αλλά κ ειδικά αυτά τα Baseus, εκτός από Ελλάδα από πού αλλού μπορεί να τα αγοράσει κανείς φθηνότερα... έστω κι αν αργήσουν να έρθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...