Προς το περιεχόμενο

Αγορά SDD


Petran1965

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σας ενημερώνω ότι προ λίγον μηνών έκανα νέο pc .

Στην αγορά τοποθετήσαμε  τον SSD WESTERN DIGITAL WDS100T1B0E BLACK SN750 SE 1TB M.2 NVME PCIE GEN4 X4 σε windows 10

Θέλω ακόμα έναν SSD τον οποίο η θα τον χρησιμοποιήσω για αποθηκευτικό χώρο .

Μου προτείνετε να πάρω έναν ίδιο η κάτι καλύτερο και να το βάλω ως λειτουργικό .

Ευχαριστώ

                     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Petran1965 είπε

Σας ενημερώνω ότι προ λίγον μηνών έκανα νέο pc .

Στην αγορά τοποθετήσαμε  τον SSD WESTERN DIGITAL WDS100T1B0E BLACK SN750 SE 1TB M.2 NVME PCIE GEN4 X4 σε windows 10

Θέλω ακόμα έναν SSD τον οποίο η θα τον χρησιμοποιήσω για αποθηκευτικό χώρο .

Μου προτείνετε να πάρω έναν ίδιο η κάτι καλύτερο και να το βάλω ως λειτουργικό .

δινεις λιγες λεπτομεριες και οι απαντησεις μπορει να μην βοηθησουν. Να παρεις ssd, να παρεις hdd, να παρεις ενα μικρο + γρηγορο ssd για boot και ο υπαρχων να γινει για data, να βαλεις 2 ιδιους, να κανεις αλλους συνδυασμους ?

εγω θα σου ελεγα να ξεκινησεις με backup στα δικα σου δεδομενα που εχει το τρεχων ssd και για τα αλλα .... δεν εχω πληρη εικονα και δεν μπορω να πω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Petran1965 είπε

 

Σας ενημερώνω ότι προ λίγον μηνών έκανα νέο pc .

Στην αγορά τοποθετήσαμε  τον SSD WESTERN DIGITAL WDS100T1B0E BLACK SN750 SE 1TB M.2 NVME PCIE GEN4 X4 σε windows 10

Θέλω ακόμα έναν SSD τον οποίο η θα τον χρησιμοποιήσω για αποθηκευτικό χώρο .

Μου προτείνετε να πάρω έναν ίδιο η κάτι καλύτερο και να το βάλω ως λειτουργικό .

Ευχαριστώ

                     

παρε αυτους για  αποθηκη  σε 1 και 2 ΤΒ

https://www.skroutz.gr/s/37931416/Kingston-NV2-SSD-1TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SNV2S-1000G.html?product_id=131791116&sponsored=true

https://www.skroutz.gr/s/38124460/Kingston-NV2-SSD-2TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SNV2S-2000G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Petran1965 είπε

 

Σας ενημερώνω ότι προ λίγον μηνών έκανα νέο pc .

Στην αγορά τοποθετήσαμε  τον SSD WESTERN DIGITAL WDS100T1B0E BLACK SN750 SE 1TB M.2 NVME PCIE GEN4 X4 σε windows 10

Θέλω ακόμα έναν SSD τον οποίο η θα τον χρησιμοποιήσω για αποθηκευτικό χώρο .

Μου προτείνετε να πάρω έναν ίδιο η κάτι καλύτερο και να το βάλω ως λειτουργικό .

Ευχαριστώ

                     

Θα σου πω εγω τι εχω κανει στο δικο μου

εχω εναν firecuda 530 nvme 2TB pcie gen4 για λειτουργικο, παιχνιδια, εφαρμογες, και για προσωρινο χωρο εργασιας οταν κανω δουλειες. δηλαδη εκει βαζω βιντεο και φωτογραφιες την ωρα που τα δουλευω

και εναν 8ΤΒ hdd που αποθηκευω δουλειες, ταινιες, software κτλ

ο 2ΤΒ ειναι μικρος πλεον

ο 8ΤΒ εχει γεμισει, οποτε θα σουταρω τον 8TB και θα βαλω συντομα ενα NAS για να εχω πανω στο πισι μονο τον ssd.

εσυ τι χρηση κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Θα σου πω εγω τι εχω κανει στο δικο μου

εχω εναν firecuda 530 nvme 2TB pcie gen4 για λειτουργικο, παιχνιδια, εφαρμογες, και για προσωρινο χωρο εργασιας οταν κανω δουλειες. δηλαδη εκει βαζω βιντεο και φωτογραφιες την ωρα που τα δουλευω

και εναν 8ΤΒ hdd που αποθηκευω δουλειες, ταινιες, software κτλ

ο 2ΤΒ ειναι μικρος πλεον

ο 8ΤΒ εχει γεμισει, οποτε θα σουταρω τον 8TB και θα βαλω συντομα ενα NAS για να εχω πανω στο πισι μονο τον ssd.

εσυ τι χρηση κανεις?

Η χρήση είναι μικρή  ........ 1Τ είναι μια χαρά .

 

 

Αγόρασα τον https://www.skroutz.gr/s/25837599/Samsung-980-Pro-SSD-1TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-MZ-V8P1T0BW.html

Στο λειτουργικό τώρα έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/33965982/Western-Digital-SN770-SSD-1TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-WDS100T3X0E.html

 

Με που θα τον παραλάβω τον  νέο SSD σκέφτομαι να βάλω τα Win10 pro στον Samsung 980 (λειτουργικό) και αποθήκη να κάνω τον WD SN770 .

Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολη η τοποθέτηση του 2ου SSD ..............στο pc που έκανα πρόσφατα ...............κουμπούρα .

σσσ.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...