Προς το περιεχόμενο

Επιλογή scooter


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, tasanton είπε

EΕγώ βλέπω τιμή 2595€: NEW SYMPHONY 200 – Sym Scooters

Για την ιπποδύναμη δίκιο έχεις (έχει σε παρένθεση το σωστό νούμερο).

Δεν συγκρίνω τα scooter ως ποιότητα, αλλά ο φίλος κατάλαβα ότι έχει σφιχτό budget...

Διάβασα το αρχικό σου μυνημα που αναφερόσουν στο 200st, νομιζα για το st γινόταν τόση ώρα η κουβέντα, το st200 κοστίζει 2795. 

5 ώρες πριν, tasanton είπε

SYM Symphony μονόδρομος για τα δεδομένα σου. Ιδανικά το 200 ST. .

 

 

 

22 λεπτά πριν, tasanton είπε

 

Δεν συγκρίνω τα scooter ως ποιότητα, αλλά ο φίλος κατάλαβα ότι έχει σφιχτό budget...

Προφανως για την ποιότητα τι να συζητήσουμε ανάμεσα σε Honda και sym. Εγώ από αυτά που έγραψε καταλαβα ότι το sh mode είναι στο budget του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και το αναφέρουμε, επειδή είχα SYM HD200i για 7 χρόνια και έχω κάνει 2-3 test ride σε SH, μπορώ να πω ότι το δεύτερο είναι "κατσίκι" σε σχέση με το SYM. Δηλαδή στους απίθανους ελληνικούς δρόμους, σου βγάζει την ψυχή, είναι πολύ σφιχτές οι αναρτήσεις πίσω.

Για μένα προσωπικά, αυτός είναι ο κυριότερος λόγος επιλογής scooter. Τώρα έχω ένα Kymco People 300s που είναι ικανοποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasanton είπε

EΕγώ βλέπω τιμή 2595€: NEW SYMPHONY 200 – Sym Scooters

Για την ιπποδύναμη δίκιο έχεις (έχει σε παρένθεση το σωστό νούμερο).

Δεν συγκρίνω τα scooter ως ποιότητα, αλλά ο φίλος κατάλαβα ότι έχει σφιχτό budget...

Όντως είμαι σφιχτά στο μπάτζετ αλλά εάν τα αξίζει δίνω μέχρι και για medley δηλαδή βαριά 3,7κ. Γιατί δεν έχω αμάξι μέχρι στιγμής και σκέφτομαι να του κάνω δυνατή χρήση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

35 λεπτά πριν, tasanton είπε

Πάντως μιας και το αναφέρουμε, επειδή είχα SYM HD200i για 7 χρόνια και έχω κάνει 2-3 test ride σε SH, μπορώ να πω ότι το δεύτερο είναι "κατσίκι" σε σχέση με το SYM. Δηλαδή στους απίθανους ελληνικούς δρόμους, σου βγάζει την ψυχή, είναι πολύ σφιχτές οι αναρτήσεις πίσω.

Για μένα προσωπικά, αυτός είναι ο κυριότερος λόγος επιλογής scooter. Τώρα έχω ένα Kymco People 300s που είναι ικανοποιητικό.

Ολα τα σκουτερ πασχουν στις αναρτησεις, αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο, το symphony Που ειχα στις λακουβες ηταν χαλια οι αναρτησεις του.Αν το μπατζετ του δινει την δυνατοτητα να παει σε επωνυμο τυπου honda, δεν υπαρχει λογος να κοιταξει σε κινεζοταιβανεζικες λυσεις.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Achilleaspap said:

Ναι το έχω προσέξει, προτιμούσα επίπεδο αλλά δεν είναι σοβαρός πρόβλημα 

Το επίπεδο είναι όλα τα λεφτά όμως, κουβαλάς ό,τι θες. Αλλά εσύ ξέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, tasanton είπε

EΕγώ βλέπω τιμή 2595€: NEW SYMPHONY 200 – Sym Scooters

Για την ιπποδύναμη δίκιο έχεις (έχει σε παρένθεση το σωστό νούμερο).

Δεν συγκρίνω τα scooter ως ποιότητα, αλλά ο φίλος κατάλαβα ότι έχει σφιχτό budget...

Σίγουρα έχω σφικτό μπάτζετ αλλά αν τα αξίζει 100% τα δίνω γιατί αυτή τη στιγμή δεν έχω και αμάξι.. για το medley 150 έχεις γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει test ride αλλά δεν τρελλάθηκα κιόλας. Έχω συνηθίσει με 16ρηες τροχούς μπρος-πίσω και μου φάνηκε λίγο σκληρό σε ανωμαλίες.

Αλλά γούστα είναι αυτά. Για εμένα το επίπεδο πάτωμα ήταν μονόδρομος οπότε τα μοντέλα είναι συγκεκριμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Achilleaspap είπε

 για το medley 150 έχεις γνώμη?

Το έχει ο αδερφός μου. Από τους μεγαλύτερους χώρους της κατηγορίας, απίστευτους χώρους κάτω από την σέλα και μπορείς να κουβαλήσεις και κανονικά μπροστά στο πάτωμα πράγματα καθώς το τούνελ είναι τόσο μικρό που πρακτικά το κάνει ανύπαρκτο, εννοείτε έχει και γατζακι να κρέμας σακούλες-ψώνια. Ο κινητήρας του με τους 17 ίππους είναι από τους πιο ισχυρούς στα 150 κυβικά, με κατανάλωση πολυ καλη. Καλη ποιότητα πλαστικών και απουσία τριγμών επίσης. Μόνη παραφωνία οι πίσω αναρτήσεις όπως και στα περισσότερα σκούτερ αυτής της κατηγορίας. 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...