Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση για αγορά έγχρωμου εκτυπωτή


felicity1984
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από gatos74,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, έχω ήδη παραγγείλει τον Canon G640. Mακάρι να είχα περισσότερα χρήματα και να πάρω τον EPSON 8160, αλλά ελπίζω πως για την χρήση που τον χρειάζoμαι, θα είναι μια χαρά και ο Canon. Να είστε καλά όλοι για τις συμβουλές σας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, felicity1984 είπε

Mακάρι να είχα περισσότερα χρήματα και να πάρω τον EPSON 8160

Να λες "Δόξα τω Θεώ" που δεν τα είχες. Εκεί που θα τα έτρωγε η Epson, καλύτερα να φας εσύ παστέλια, να σου μείνει και η γλύκα!!!😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

I put my money where my my mouth is, και παράγγειλα κι εγώ τον G540.

Θεωρώ αυτή την στιγμή το καλύτερο VFM μηχάνημα για φωτογραφίες έως Α4 στην τιμή που είναι.

Οταν με το καλό δοκιμαστεί σε δύσκολες συνθήκες θα έχω και updated εντυπώσεις.

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, highpriest είπε

I put my money we’re my my mouth is, και παράγγειλα κι εγώ τον G540.

Θεωρώ αυτή την στιγμή το καλύτερο VFM μηχάνημα για φωτογραφίες έως Α4 στην τιμή που είναι.

Οταν με το καλό δοκιμαστεί σε δύσκολες συνθήκες θα έχω και updated εντυπώσεις.

Καλορίζικος, φίλτατε (κι εγώ, αν επέλεγα ink tank, αυτόν ακριβώς θα έπαιρνα), αλλά... δεν τον είχες ήδη;  Ή δεν θυμάμαι καλά;

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgeole είπε

Καλορίζικος, φίλτατε (κι εγώ, αν επέλεγα ink tank, αυτόν ακριβώς θα έπαιρνα), αλλά... δεν τον είχες ήδη; Ή δεν θυμάμαι καλά;

Τον G5040  για χρηση γραφείου με διπλή όψη και 4 μελάνια. Όχι τον φωτογραφικο με τα 6 μελάνια

Αλλα επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος απο εκείνον, συνέχισα με canon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, highpriest είπε

Τον G5040  για χρηση γραφείου με διπλή όψη και 4 μελάνια. Όχι τον φωτογραφικο με τα 6 μελάνια

Αλλα επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος απο εκείνον, συνέχισα με canon

Πολλή πέραση έχουν οι Canon τώρα τελευταία! Και η αφεντιά μου απέκτησε τον CANON i-Sensys LBP226DW ως βασικό μονόχρωμο laser! Μένουν μόνο ο φίλος μας ο gatos και ο lector να αλλαξοπιστήσουν για να συμπληρωθεί το καρέ!😂😁😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, georgeole said:

Πολλή πέραση έχουν οι Canon τώρα τελευταία! Και η αφεντιά μου απέκτησε τον CANON i-Sensys LBP226DW ως βασικό μονόχρωμο laser! Μένουν μόνο ο φίλος μας ο gatos και ο lector να αλλαξοπιστήσουν για να συμπληρωθεί το καρέ!😂😁😂

Eμείς είμαστε όμορφοι και θέλουμε να τυπώνουμε τις φατσούλες μας.....laser παίρνουν οι άσχημοι...😁😁😁

Καλοδούλευτος ο G540 Aπόστολε....θα σου αρέσουν πολύ οι εκτυπώσεις του ειδικά στα ζεστά και στα κόκκινα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gatos74 είπε

Eμείς είμαστε όμορφοι και θέλουμε να τυπώνουμε τις φατσούλες μας.....laser παίρνουν οι άσχημοι...😁😁😁

Καλοδούλευτος ο G540 Aπόστολε....θα σου αρέσουν πολύ οι εκτυπώσεις του ειδικά στα ζεστά και στα κόκκινα

Ευχαριστώ!

Να πω την αλήθεια στα έγχρωμα ακόμη και ο απλός G5040 γραφείου,  με τα 4 μελάνια κανει τίμια δουλειά σε φωτογραφίες για οικιακή χρήση. Αυτός λογικά θα είναι ακόμη καλύτερος

Εγώ τον πήρα για ασπρόμαυρες φωτογραφίες. Εκει ο G5040 καταρρέει. Βγάζει πολύ μπλε ή magenta tint και η φώτο πρακτικά δεν είναι ασπρόμαυρη, με ότι ρυθμίσεις και αν δοκίμασα. Βέβαια τις θέλω για σοβαρή φωτογραφική χρήση ώστε να έχω πραγματική εικόνα και να φεύγουν οι φώτο ρυθμισμένες και έτοιμες για printing και σε μεγαλύτερα μεγέθη. Θα είναι δηλαδή και για χρήση benchmark απόδοσης χρωμάτων. 

Ελπίζω να δω σημαντική βελτίωση σε αυτόν τον τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχέση με τον 5040 σίγουρα.....οι μεγαλύτερες εικόνες θα είναι σε dye base printer?

Επεξ/σία από gatos74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gatos74 είπε

Σε σχέση με τον 5040 σίγουρα.....οι μεγαλύτερες εικόνες θα είναι σε dye base printer?

Τις μεγαλύτερες πλέον τις δίνω έξω για εκτύπωση. Δεν συμφέρει να έχω Α2 ή και Α1 εκτυπωτή. Ξεφεύγει πάρα πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gatos74 είπε

Eμείς είμαστε όμορφοι και θέλουμε να τυπώνουμε τις φατσούλες μας.....laser παίρνουν οι άσχημοι...😁😁😁

ΜΕΓΑΛΕΙΑ στη ΓΑΛΛΙΑ!!!!😂😁😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Συγνώμη που ξεθαβω το θέμα. Πηρα και εγω τον g640στα 190 ευρω και ειμαι σουπερ ευχαριστημένος. Τον χρησιμοποιώ για απλες εκτυπωσεις, αλλα με το μηδαμινο κοστος των μελανιων τυπωνουμε τα παντα.. 

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε να τυπωσουμε αυτοκολητες ετικέτες με τον συγκεκριμενο εκτυπωτη. 

Και μπορειτε να μου προτεινετε καποιο φωτογραφικό χαρτί, με καλή αναλογια ποιότητας κοστους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...