Προς το περιεχόμενο

Νέο πολυμηχάνημα


michkal91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
Στις 8/4/2023 στις 6:01 ΜΜ, gatos74 είπε

https://www.plaisio.gr/ektiposi/mixanimata-ektiposis/polimixanimata/epson-2870dwf-polimixanima-wifi-automatos-trofodotis-duplex-printing-c11cg31404_3834026

 

Με την προυπόθεση ότι θα χρησιμοποιείς συμβατά μελάνια

που κοστίζουν 3 ευρώ τα 15ml

Mε την εγγύση στο πλαίσιο δέν ξέρω τί γίνεται

Αυτός είναι ο πιό οικονομικός inkjet,

Για laser θα σου πεί ο georgeole

Για να μην ανοίγω νέο θέμα. Θέλω ένα πολυμηχάνημα για 5-10 εκτυπώσεις το μήνα. αυτή ακόμα είναι η καλύτερη επιλογή? ή υπάρχει κάτι άλλο? Κοίταζα και τον xp2150 που είναι 20 ευρώ φθηνότερος. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5-10 εκτυπώσεις είναι λίγες και εάν πάρεις inkjet πολυμηχάνημα θα

πρέπει να τυπώνεις κάτι έγχρωμο τουλάχιστον μιά φορά την εβδομάδα.

Εάν πιστεύεις ότι θα το τηρείς τότε να μιλήσουμε περαιτέρω αλλιώς

να δούμε κάτι άλλο.

Χρειάζεσαι σίγουρα χρώμα και scanner?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άμα το βάλω στο πρόγραμμα μπορώ να το τηρήσω. Αυτή τη στιγμή έχω έναν HP Deskjet Ink Advantage 2515 All-in-One και το χρησιμοποιώ για 5-10 εκτυπώσεις το μήνα και απλά αλλάζω μελάνια κάθε 5-6 μήνες (όχι αυθεντικά) και απλά έλεγα να πάω σε κάτι πιο καλό και να υποστηρίζει ασύρματη εκτύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους εκτυπωτές μέχρι 100 ευρω οι διαφορές στην ποιότητα εκτύπωσης είναι πολύ μικρές.

Διαφορές υπάρχουν στα χαρακτηριστικά όπως αυτόματη διπλή όψη , αυτόματο τροφοδότη , wifi κτλ.

Εάν το μόνο που θα ήθελες να έχεις παραπάνω είναι το wifi τότε ο xp2150 θα σε καλύψει.

Τον τελευταίο μήνα όμως (απο τότε που τον προτείναμε στο φόρουμ) από 54 ευρώ έχει πάει στα 69.

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις εδώ.

Μελάνια από εδώ γιατί είναι τα πιό φθηνά (δουλεύουν μιά χαρά) με χωρητικότητα 15ml.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Έχω μια δωροεπιταγή από κωτσόβολο οπότε γλιτώνω το 50% της αγοράς με αυτό το τρόπο. Θα κοιτάξω λίγο τις ουσιαστικές διαφορές τους και θα αποφασίσω (η πιο σοβαρή διαφορά αν κατάλαβα καλά είναι η διπλής όψης εκτύπωση που δεν με ενδιαφέρει και τόσο). Σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Καλησπέρα, και σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Έχω μια δωροεπιταγή από κωτσόβολο οπότε γλιτώνω το 50% της αγοράς με αυτό το τρόπο. Θα κοιτάξω λίγο τις ουσιαστικές διαφορές τους και θα αποφασίσω (η πιο σοβαρή διαφορά αν κατάλαβα καλά είναι η διπλής όψης εκτύπωση που δεν με ενδιαφέρει και τόσο). Σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

Και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνει και δεν σε ενδιαφέρει. Στους inkjet η διπλή όψη ΔΕΝ αποτελεί το δυνατό τους σημείο. Είναι μια περίεργη εως πονεμένη ιστορία...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, georgeole said:

Και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνει και δεν σε ενδιαφέρει. Στους inkjet η διπλή όψη ΔΕΝ αποτελεί το δυνατό τους σημείο. Είναι μια περίεργη εως πονεμένη ιστορία...

Με 5 σελίδες το μήνα ούτε εάν τυπώνει σε ενδιαφέρει....😁😁🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...