Προς το περιεχόμενο

Γαμπριάτικο μπλε σκούρο κοστούμι


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Ο γαμπρός θα είμαι... 

Καλά εντάξει και εγώ έχω δει κάτι κουστούμια σε γάμους που λέω πως τα αγοράζουν αυτά..

τελευταία πήγα σε Έναν γάμο και ο γαμπρός ήταν σαν τσόχα... χααχα..

Πρώτη φορά παντρεύομαι :Pτι χρώμα θα ήταν το ιδανικό ώστε να ξεχωρίζω σαν γαμπρός? Εντάξει για εμένα και το μπλε σκούρο που έβαλα στην φωτο επίσημο μου κάνει αλλά γνώμες παίρνω να ξέρω τι να ψάξω.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρείς έναν καλό ράφτη, να σε βοηθήσει να διαλέξεις καλής ποιότητας ύφασμα και μετά να ράψει το κουστούμι επάνω σου.
Τίποτα απολύτως και το εννοώ αυτό, δεν συγκρίνεται με ένα ρούχο που έχει ραφτεί επάνω στο σώμα σου.

Επίσης καλό θα ήταν να διαλέξεις ένα σχέδιο που να μπορείς να το φορέσεις και μετά τόσο για επισημες εμφανίσεις όσο και στην δουλειά σου, αν αυτό είναι αναγκαίο.

Το μόνο αρνητικό είναι πως θα σου κοστίσει παραπάνω χρήματα αλλά πίστεψε με, όποιον παλιό και να ρωτήσεις (από ηλικία 65 και πάνω εννοώ) το ίδιο θα σου πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μένα μετά τις 6 μόνο μαύρο κουστούμι. Το κακό με το μαύρο είναι ότι δεν μπορείς να το φορέσεις εύκολα.

Από κει και πέρα σκούρο μπλε, πολύ σκούρο όμως. Έχει η boss μια σειρά blue black νομίζω λέγεται.

Μετά ίσως γκρι σκούρο το οποίο θα μπορείς να φορέσεις και χωρια σακάκι - παντελόνι όπως και το μπλε φυσικά.

Εννοείται three piece και γραβάτα γκρι ασημί να ξεχωρίζει ότι είσαι γαμπρός.

Το γιλεκο να κρύβει να την ζώνη. Μανικετοκουμπα είναι must για μένα 

Πουκάμισο πραγματικά μόνο boss. Το έχω φορέσει άπειρες φορές και δεν έχει πάθει τπτ.

Αφού είναι Οκτώβριο ο γάμος μπορείς να δεις στις εκπτώσεις στα Attica. Εγώ από εκεί πήρα guy Laroche και είχε βγει κάπου 700 ευρώ με τα παπούτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@pavloa

Όπως είπε και άλλος συμφορουμιτης : davvero  στη Θεσσαλονίκη. Πήγαινε εκεί πρώτα.

Ο άντρας μου έκανε κουστούμι για τον πολιτικό γάμο μας και για τον γάμο του αδερφού του. Του έδειξαν ένα κάρο κουστούμια, οι γυναίκες ασχολήθηκαν πολύ ώρα μαζί του, πολύ καλή εξυπηρέτηση και το έραψαν κουτί στα μέτρα του.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, eMike said:

Αλλιώς τι νόημα έχει...

Σχετικό είναι. 

Για κάποιους το νόημα είναι να γιορτάσουν την περίσταση και να περάσουν καλά με συγγενείς και φίλους. 

Για άλλους να σχολιάσουν τα ρούχα των υπολοίπων. 

Όπως τη βρίσκει ο καθένας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2023 στις 8:23 ΜΜ, AonDuine είπε

Βρες εναν καλό ράφτη.....

 

δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία.. δεν έχω τον χρόνο αλλά θα μου βγει και παραπάνω λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2023 στις 10:10 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Με 2-3 φορές επάνω την τιμή του έτοιμου. 

Και 15-16 φορές καλύτερη εφαρμογή επάνω σου από τα ετοιματζίδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2023 στις 8:47 ΜΜ, nikopoup είπε

Για μένα μετά τις 6 μόνο μαύρο κουστούμι. Το κακό με το μαύρο είναι ότι δεν μπορείς να το φορέσεις εύκολα.

Από κει και πέρα σκούρο μπλε, πολύ σκούρο όμως. Έχει η boss μια σειρά blue black νομίζω λέγεται.

Μετά ίσως γκρι σκούρο το οποίο θα μπορείς να φορέσεις και χωρια σακάκι - παντελόνι όπως και το μπλε φυσικά.

Εννοείται three piece και γραβάτα γκρι ασημί να ξεχωρίζει ότι είσαι γαμπρός.

Το γιλεκο να κρύβει να την ζώνη. Μανικετοκουμπα είναι must για μένα 

Πουκάμισο πραγματικά μόνο boss. Το έχω φορέσει άπειρες φορές και δεν έχει πάθει τπτ.

Αφού είναι Οκτώβριο ο γάμος μπορείς να δεις στις εκπτώσεις στα Attica. Εγώ από εκεί πήρα guy Laroche και είχε βγει κάπου 700 ευρώ με τα παπούτσια.

εμ για το πολύ σκούρο μπλε λέω και εγώ.. θα κοιτάξω αυτό που λες τις boss.

ε ναι για three piece κοιτάω έτσι και αλλιώς. θα δω και στο attica τι παίζει.

ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Στις 11/4/2023 στις 9:44 ΜΜ, mary είπε

@pavloa

Όπως είπε και άλλος συμφορουμιτης : davvero  στη Θεσσαλονίκη. Πήγαινε εκεί πρώτα.

Ο άντρας μου έκανε κουστούμι για τον πολιτικό γάμο μας και για τον γάμο του αδερφού του. Του έδειξαν ένα κάρο κουστούμια, οι γυναίκες ασχολήθηκαν πολύ ώρα μαζί του, πολύ καλή εξυπηρέτηση και το έραψαν κουτί στα μέτρα του.

θα πάω την άλλη βδομάδα θεσσαλονίκη και θα πάω πρώτα davverο να πάρω μια ιδέα.

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dpolal είπε

Και 15-16 φορές καλύτερη εφαρμογή επάνω σου από τα ετοιματζίδικα.

Με τις τιμές και το budget που θέτει ο ts, η ειδική παραγγελία σε ράφτη στα μέτρα του είναι εκτός επιλογων. Ειδάλλως θα μας ρωτούσε εξ' αρχής να του προτεινουμε ράφτη αντί να κάθεται να ψάχνει από μαγαζί σε μαγαζί. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Silenzio εγώ από εκεί ντύθηκα. Ο Απόστολος κάνει θαύματα. Εγώ ένα Boss πήρα από κουστούμι μέχρι και κάλτσες και παπούτσια.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2023 στις 8:36 ΜΜ, dpolal είπε

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρείς έναν καλό ράφτη, να σε βοηθήσει να διαλέξεις καλής ποιότητας ύφασμα και μετά να ράψει το κουστούμι επάνω σου.
Τίποτα απολύτως και το εννοώ αυτό, δεν συγκρίνεται με ένα ρούχο που έχει ραφτεί επάνω στο σώμα σου.

Επίσης καλό θα ήταν να διαλέξεις ένα σχέδιο που να μπορείς να το φορέσεις και μετά τόσο για επισημες εμφανίσεις όσο και στην δουλειά σου, αν αυτό είναι αναγκαίο.

Το μόνο αρνητικό είναι πως θα σου κοστίσει παραπάνω χρήματα αλλά πίστεψε με, όποιον παλιό και να ρωτήσεις (από ηλικία 65 και πάνω εννοώ) το ίδιο θα σου πεί.

Aυτό έκανα στο γάμο μου. 

Και οχι, δεν βγήκε πολλά περισσότερα απο ένα επώνυμο κουστούμι. 

Εχουν μείνει κανα 2 καταστήματα θεσ/νικη με υφάσματα, πήγα απο εκει, διαλέξαμε ύφασματα (διαφορετικο παντελόνι, αλλο σακάκι/γιλέκο) και με έστειλαν σε ράφτη που συνεργάζονται. 

ΑΝ θυμάμαι καλά, βγηκε γυρω στα 700-800.

Πήγα 3 φορες για να τελειοποιηθεί. Το κακό ειναι πως οταν ειναι στα μέτρα σου, μοντέρνο στενη γραμμη που το ζητησα εγω, σε ενα μηνα αν παρεις μερικα κιλάκια..."σφίξαν" τα γάλατα!

Δε το μετανιώνω παντως. Επειδη εχω "περίεργο" σωμα, ήταν μονόδρομος για να μη φορέσω κατι ετοιμο θα ηταν σακουλα πανω μου.

Υ.Γ. είχα κανει και μόδα (ξανά) το καρώ! απ'το γάμο μου και μετα, μονο τέτοια εβλεπα σε μυστήρια. Και κόκκινη γραβάτα, να φαινεται ποιος ειναι ο λακαμας που παντρεύεται!

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...