Προς το περιεχόμενο

Το YouTube δίνει καλύτερη ποιότητα 1080p βίντεο στους Premium συνδρομητές


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, billdanos είπε

Το point μου είναι πως δεν υπάρχει μια λύση που να λειτουργεί σε όλες τις πλατφόρμες/συσκευές που τρέχει το youtube ώστε να απαλλαγείς από τις διαφημίσεις (και χωρίς να κόψεις και άλλες χρήσιμες λειτουργίες της πλατφόρμας). Προφανώς η συνδρομή σου προσφέρει και άλλα πράγματα πέρα από την εξαφάνιση των διαφημίσεων αλλά όλα αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα! :) 

Το μοναδικό που δεν έχεις λύση είναι οι smart tv.

PC, Android, android tv, apple phone μια χαρά λύσεις υπάρχουν και να έχεις τον λογαριασμό σου εννοώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς θα κάνουμε playback σε 4Κ, πουτανιά ε;

Τι γράφετε ρε παιδιά για διαφημίσεις, μόνο εγώ χρησιμοποιώ adblocker εδώ και πάνω από μία δεκαετία?

Μόνο στην τηλεόραση δεν κατάφερα να βρω λύση είναι η αλήθεια αλλά δεν παρακολουθώ εγω, είναι για τα μικρά που βλέπουν παιδικά και μας πρήζουν στις διαφημίσεις.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, billdanos said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιεί κάποιος συστηματικά το youtube σε όλες του τις συσκευές και να μην έχει προσέξει την επιθετική μορφή που έχουν πλέον οι διαφημίσεις που μπορεί να σκάνε στη διάρκεια ενός video ακόμη και ανά 1 λεπτό! Αν το έχεις ας πούμε σε μια smart tv συνδεδεμένη και σε ηχοσύστημα, τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα μιας και στις περισσότερες περιπτώσεις αλλάζει και η ένταση του ήχου κλπ κλπ κλπ.

Για κάποιον που απλά "παίζει" από το κινητό του και μπορεί να τα κόψει με έναν ad blocker κλπ είναι μια χαρά. Αν θες όμως να έχεις το λογαριασμό σου, το ιστορικό σου, τις εγγραφές σου σε διάφορα κανάλια, να ακούς ακόμη και μουσική στο σαλόνι σου κλπ και όλα αυτά σε όλες σου τις συσκευές, η συνδρομή είναι μονόδρομος!

Εναλλακτικά, "κουμπώνεις" μισό ζαναξάκι και δεν σε νοιάζει τίποτα! 😛  

Για media player αν έχεις με android tv υπάρχει το smarttubenext που είναι και ανώτερο σαν εφαρμογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Fantomas2024 είπε

είσαι θύμα της τεχνολογίας bro

Κλαίω, ευχαριστώ - Η αλήθεια πονάει bro . Είναι ένα τεχνολογικό φόρουμ αλλά δυστυχώς .zzz. Βαθύς. Ναι όλα μπορούν να είναι  free και σε ισάξια ποιότητα στο ψέμα του internet. Ο λόγος άποψη για εμένα προσωπικά  και άπειρος σεβασμός σε όποιον δεν έχει την οικονομική άνεση. Ο λόγος που οφείλεις να πληρώσεις είναι για να γίνουν λίγο πιο κροίσοι οι κροίσοι αά όχι δεν θα έχουμε καλά games , όχι καλές υπηρεσίες τώρα είναι που κλαίω ' μέχρι και την μάνα τους πουλάν εκεί μέσα'. Τώρα οποίος οποία θέλει να επιδεικνύει τη φάτσα του στο YouT ας πληρώσει εξάλλου πάνω από τα μισά βίντεο εκεί μέσα είναι αλλού για αλλού, βλακείες και επίδειξη χρήματος. Λίγα είναι αυτά που αξίζουν και ίσως να μάθεις κάτι. Η μουσική είναι άλλο πράγμα, είναι αξία. Ποτέ δεν ήταν τζάμπα πέρα από το ραδιόφωνο μια φορά και έναν καιρό. Εν κατακλείδι, όλα μπορούν να γίνουν free απαγορεύεται να το πούμε εδώ αλλά είναι ένα φόρουμ τεχνολογίας αλλά δεν κάνει να πούμε το πώς μπορείς να αξιοποιήσεις την τεχνολογία προς όφελος σου υπάρχει μονόδρομη λύση πλήρωσε και μην αναρωτηθείς οκ δεκτό. Πως είπε και ένας ποιητής στο Κ..ο μου μπαίνει στα 🥜 μου. Αλλά πολύ κρίμα που μπορεί να βγεί από κάποιους άλλα ο κανονισμός- καπιταλισμός το απαγορεύει, γιατί είναι πολλά τα λεφτά Τάκη... Λυπάμαι ειλικρινά αν έχω εκνευρίσει ή στεναχωρήσει οποιονδήποτε αλλά έτσι είναι ο κόσμος μάτια μου πολύχρωμος εμπεριέχει διαφορετικές προσεγγίσεις των αναγκών και των ψευδών αναγκών. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Για media player αν έχεις με android tv υπάρχει το smarttubenext που είναι και ανώτερο σαν εφαρμογή 

Άλλο για android tv, άλλο για android phone, άλλο για το Apple TV, άλλο για το iPhone, άλλο για το MacBook, άλλο για το desktop με τα windows, άλλο για το webOS στην smart tv… 
 

Όχι ευχαριστώ. Μια χαρά είμαι με τη συνδρομή ώστε απλά να ανοίγω το YouTube σε οποιαδήποτε συσκευή και να μη με απασχολεί τίποτα άλλο. 11 ευρώ το μήνα είναι, 0,36 τη μέρα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Άλλο για android tv, άλλο για android phone, άλλο για το Apple TV, άλλο για το iPhone, άλλο για το MacBook, άλλο για το desktop με τα windows, άλλο για το webOS στην smart tv… 
 

Όχι ευχαριστώ. Μια χαρά είμαι με τη συνδρομή ώστε απλά να ανοίγω το YouTube σε οποιαδήποτε συσκευή και να μη με απασχολεί τίποτα άλλο. 11 ευρώ το μήνα είναι, 0,36 τη μέρα. :) 

Δεκτό, αλλά δεν καταλαβαίνω απόλυτα ποιο είναι το πρόβλημα, εννοώ  η όλη ταλαιπωρία είναι στο να εγκαταστήσεις στο καθένα μια εφαρμογή και να συνδέσεις τον λογαριασμό σου ενώ το youtube είναι προεγκατεστημένο, τι σημασία έχει αν σε κάθε συσκευή η εφαρμογή που θα εγκαταστήσεις είναι διαφορετική ή όχι στο android και στο iphone?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Δεκτό, αλλά δεν καταλαβαίνω απόλυτα ποιο είναι το πρόβλημα, εννοώ  η όλη ταλαιπωρία είναι στο να εγκαταστήσεις στο καθένα μια εφαρμογή και να συνδέσεις τον λογαριασμό σου ενώ το youtube είναι προεγκατεστημένο, τι σημασία έχει αν σε κάθε συσκευή η εφαρμογή που θα εγκαταστήσεις είναι διαφορετική ή όχι στο android και στο iphone?

 

Φυσικά και έχει σημασία γιατί η κάθε εφαρμογή λειτουργεί διαφορετικά ενώ για κάποιες πλατφόρμες δεν υπάρχει καν αξιόπιστη λύση (webOS). Τα είχα ψάξει αρκετά όλα αυτά. Κάποιες λύσεις σου ζητούν πρόσβαση στο λογαριασμό σου μιας και τα videos περνάνε πρώτα από κάπου άλλου, κάποιες άλλες δεν σου δίνουν τη μέγιστη ποιότητα, κάποιες άλλες σου κόβουν και άλλα χρήσιμα πράγματα στον browser και πάει λέγοντας. Έχει περάσει η εποχή για μένα που είχα άπειρο χρόνο και διάθεση να ψάχνω με τις ώρες λύσεις ώστε να κάνω τη δουλειά μου όπως τη θέλω! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Φυσικά και έχει σημασία γιατί η κάθε εφαρμογή λειτουργεί διαφορετικά ενώ για κάποιες πλατφόρμες δεν υπάρχει καν αξιόπιστη λύση (webOS). Τα είχα ψάξει αρκετά όλα αυτά. Κάποιες λύσεις σου ζητούν πρόσβαση στο λογαριασμό σου μιας και τα videos περνάνε πρώτα από κάπου άλλου, κάποιες άλλες δεν σου δίνουν τη μέγιστη ποιότητα, κάποιες άλλες σου κόβουν και άλλα χρήσιμα πράγματα στον browser και πάει λέγοντας. Έχει περάσει η εποχή για μένα που είχα άπειρο χρόνο και διάθεση να ψάχνω με τις ώρες λύσεις ώστε να κάνω τη δουλειά μου όπως τη θέλω! :) 

Μεγάλη αλήθεια η τελευταία πρόταση. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Apathy είπε

Κλαίω, ευχαριστώ - Η αλήθεια πονάει bro . Είναι ένα τεχνολογικό φόρουμ αλλά δυστυχώς .zzz. Βαθύς. Ναι όλα μπορούν να είναι  free και σε ισάξια ποιότητα στο ψέμα του internet. Ο λόγος άποψη για εμένα προσωπικά  και άπειρος σεβασμός σε όποιον δεν έχει την οικονομική άνεση. Ο λόγος που οφείλεις να πληρώσεις είναι για να γίνουν λίγο πιο κροίσοι οι κροίσοι αά όχι δεν θα έχουμε καλά games , όχι καλές υπηρεσίες τώρα είναι που κλαίω ' μέχρι και την μάνα τους πουλάν εκεί μέσα'. Τώρα οποίος οποία θέλει να επιδεικνύει τη φάτσα του στο YouT ας πληρώσει εξάλλου πάνω από τα μισά βίντεο εκεί μέσα είναι αλλού για αλλού, βλακείες και επίδειξη χρήματος. Λίγα είναι αυτά που αξίζουν και ίσως να μάθεις κάτι. Η μουσική είναι άλλο πράγμα, είναι αξία. Ποτέ δεν ήταν τζάμπα πέρα από το ραδιόφωνο μια φορά και έναν καιρό. Εν κατακλείδι, όλα μπορούν να γίνουν free απαγορεύεται να το πούμε εδώ αλλά είναι ένα φόρουμ τεχνολογίας αλλά δεν κάνει να πούμε το πώς μπορείς να αξιοποιήσεις την τεχνολογία προς όφελος σου υπάρχει μονόδρομη λύση πλήρωσε και μην αναρωτηθείς οκ δεκτό. Πως είπε και ένας ποιητής στο Κ..ο μου μπαίνει στα 🥜 μου. Αλλά πολύ κρίμα που μπορεί να βγεί από κάποιους άλλα ο κανονισμός- καπιταλισμός το απαγορεύει, γιατί είναι πολλά τα λεφτά Τάκη... Λυπάμαι ειλικρινά αν έχω εκνευρίσει ή στεναχωρήσει οποιονδήποτε αλλά έτσι είναι ο κόσμος μάτια μου πολύχρωμος εμπεριέχει διαφορετικές προσεγγίσεις των αναγκών και των ψευδών αναγκών. 

Τί έχεις γράψει εκεί ρε φίλε, δεν κουράστηκες με αμπελοφιλοσοφίες; 

Το πιάσαμε, για σενα είναι μαγκιά το να μην πληρώνεις.

Για πολύ κόσμο όμως η «μαγκιά» είναι να εργάζονται ποιοτικά ώστε με την εργασία τους να έχουν τα χρήματα να απολαμβάνουν πράγματα χωρίς να σκέφτονται τα 10€ το μήνα, ή τα 15€ το έτος αν μιλάμε για συνδρομή μέσω Ινδίας.

Δεν ακουμπάω καν το ηθικό κομμάτι για να μη σε κάνω trigger. 

44 λεπτά πριν, billdanos είπε

Έχει περάσει η εποχή για μένα που είχα άπειρο χρόνο και διάθεση να ψάχνω με τις ώρες λύσεις ώστε να κάνω τη δουλειά μου όπως τη θέλω! :) 

Γι’αυτό και είναι «μαγκιά» να μπορείς να απολαμβάνεις αυτό που θες χωρίς να σκέφτεσαι και να λυπάσαι τα 10€ το μήνα. 

Όποιος δεν το καταλαβαίνει προφανώς έχει άλλα κριτήρια στη ζωή του και είναι σεβαστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, billdanos said:

Άλλο για android tv, άλλο για android phone, άλλο για το Apple TV, άλλο για το iPhone, άλλο για το MacBook, άλλο για το desktop με τα windows, άλλο για το webOS στην smart tv… 
 

Όχι ευχαριστώ. Μια χαρά είμαι με τη συνδρομή ώστε απλά να ανοίγω το YouTube σε οποιαδήποτε συσκευή και να μη με απασχολεί τίποτα άλλο. 11 ευρώ το μήνα είναι, 0,36 τη μέρα. :) 

Δέχονται sign in οποτε συγχρονίζει το ιστορικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς Καλό Πάσχα παιδιά, Καλή Ανάσταση. Έχετε απόλυτο δίκιο από την σκοπιά σας, αλλά το τονίζω για κάποιους ανθρώπους είναι θέμα άποψης και προσέγγισης κάποιων καταστάσεων (έμφυτων ανθρωπίνων αναγκών και μη έμφυτων ανθρωπίνων αναγκών που δημιουργήθηκαν λόγο τεχνολογίας. Π.χ. η καθημερινή επικοινωνία του ατόμου δεν ήταν έμφυτη ανάγκη πριν 25 χρόνια ,μετά την έλευση του κινητού το να επικοινωνώ καθημερινά με τους φίλους-ες  είναι επιτακτική ανάγκη. Εδώ έρχεται η εταιρία παροχής κινητής και μέχρι να πεθάνεις θα πληρώνεις συνδρομή). Τώρα να μιλήσω για περιττές συνδρομές, πόσες ώρες - μέρες ποιοτικής εργασίας θέλεις για να τις καλύψεις. Αλλά το ξανά τονίζω για κάποιους ανθρώπους είναι θέμα άποψης όχι θέμα χρημάτων, ή ποιοτικής εργασίας ή τσιγκουνιά ή απείρου χρόνου , είναι κάτι άλλο. (Ειλικρινά δεν θα ξανά ασχοληθώ ποτέ με το να γράψω κάτι εδώ μέσα είναι ο λόγος που έχω διαγράψει όλα τα σοσιαλ μεντίνα εδώ και μια δεκαετία, έχετε δίκιο κερδίσατε).

1 ώρα πριν, polaki είπε

Τί έχεις γράψει εκεί ρε φίλε, δεν κουράστηκες με αμπελοφιλοσοφίες; 

Το πιάσαμε, για σενα είναι μαγκιά το να μην πληρώνεις.

Για πολύ κόσμο όμως η «μαγκιά» είναι να εργάζονται ποιοτικά ώστε με την εργασία τους να έχουν τα χρήματα να απολαμβάνουν πράγματα χωρίς να σκέφτονται τα 10€ το μήνα, ή τα 15€ το έτος αν μιλάμε για συνδρομή μέσω Ινδίας.

Δεν ακουμπάω καν το ηθικό κομμάτι για να μη σε κάνω trigger. 

Γι’αυτό και είναι «μαγκιά» να μπορείς να απολαμβάνεις αυτό που θες χωρίς να σκέφτεσαι και να λυπάσαι τα 10€ το μήνα. 

Όποιος δεν το καταλαβαίνει προφανώς έχει άλλα κριτήρια στη ζωή του και είναι σεβαστό. 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2023 στις 7:58 ΜΜ, Pokemon640 είπε

ξέρεις κάποιον ισάξιο ανταγωνιστή του YouTube ? με το ίδιο κοινό, την ίδια άνεση (χωρητικότητα και διάρκεια βίντεο) και την ίδια απήχηση ; είμαι περίεργος να μάθω..

Αν κανένας, ή πολλοί λίγοι δεχόντουσαν να πληρώσουν συνδρομή, θα ήταν θέμα χρόνου να διαθέσουν όλες τις δυνατότητες σε όλους. Καλομαθαίνουμε τις εταιρείες τεχνολογίας πληρώνοντας συνδρομές. Η microsoft θέλει να φτιάξει συνδρομητική έκδοση των windows και το office να είναι μόνο μέσω συνδρομής, η apple θέλει να πληρώνουμε συνδρομή για να παίρνουμε κάθε χρόνο το καινούργιο iphone, η meta θέλει να κάνει συνδρομητικό το facebook κοκ. Αν προσθέσουμε και netflix, disney plus, hbo max, ένα σωρό χρήσιμες εφαρμογές που πλέον τρέχουν μόνο με συνδρομή (όπως πχ όλες οι εφαρμογές της adobe), μαζεύονται αρκετά. Και είναι κάθε μήνα. Σα να φορτωνόμαστε ένα νοίκι πάνω στο κεφάλι μας

Στις 11/4/2023 στις 10:02 ΜΜ, TutaKachun είπε

Θες να σου κάνω μια λίστα με τις συνδρομές που πληρώνω, να μου τις βρεις αλλού δωρεάν να μην καταστρέφω και το ίντερνετ; 

Το Youtube το παλιό το καλό το free δεν άλλαξε λόγω του Premium. Άλλαξε γιατί πλέον δεν έχει 100 μύρια θεατές αλλά 2,5+ δισεκατομμύρια χρήστες και δεκάδες creators που βγάζουν λεφτά. Το μοντέλο του παλιού youtube δεν μπορεί να δουλέψει σήμερα 

 

Διαφωνώ. Με 2,5+ δισεκατομμύρια θεατές, μπορούσαν να βγάζουν τα μαλλιοκέφαλά τους από λίγες διαφημίσεις και να μη βγάλουν premium έκδοση με συνδρομή. Εκμεταλλεύονται ότι ανεχόμαστε να πληρώνουμε συνδρομή για το οτιδήποτε. Αυτοί και premium έκδοση εφτιαξαν, και στη free ολοένα και αυξάνουν τις διαμημίσεις και πολλές φορές χωρίς καν την επιλογή να παρακάμψουμε τις διαφημίσεις

Στις 12/4/2023 στις 8:00 ΠΜ, Chocobo είπε

Συμπατριώτες μας όταν κάποιος τους λέει πως πρέπει να πληρώσουν για κάτι το οποίο κάποιος ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να μας το προσφέρει :
Surprised Meme GIF

Μα οι δημιουργοί παίρνουν ψιχουλάκια απ αυτά που βγάζει το youtube απ τα βίντεο τους. Να τα δώσω απ ευθείας στο δημιουργο να το χαρώ. Να πάρει και το youtube το πολύ ένα 20%

Στις 13/4/2023 στις 9:01 ΠΜ, Conan2046 είπε

Μεγάλη αλήθεια η τελευταία πρόταση. 

Έχεις δίκιο πως πολλοί δεν έχουν πλέον το χρόνο και τη διάθεση ν ασχοληθούν με τρόπους να παρακάμψουν τις διαφημίσεις του youtube. Και γω μέσα σ αυτούς είμαι. Δεν είναι μόνο το youtube όμως. Είναι πάρα πολλές οι συνδρομές και συνεχώς αυξάνονται. Εγώ προς το παρόν κάνω υπομονή με τις διαφημίσεις και βλέπουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...