Προς το περιεχόμενο

Provide your tax details


Spawnthedon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα,

χρησιμοποιώ Revolut εδώ και ενάμιση χρόνο. Πριν ένα χρόνο μου ήρθε ένα email που μου ζητούσαν να τους δώσω τo tax number μου. Δεν έδωσα σημασία, και δεν μου το ξανά ζήτησαν.

Σήμερα όμως, μου ήρθε άλλο ένα email και ειδοποίηση app στην που ζητάει πάλι το tax number με διάφορα ότι το θέλουν μέχρι τις 23-6  για να συνεχίσω να να χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες τους. Έχει έρθει σε κανέναν το ίδιο email με ληξιπρόθεσμα (23 Ιουνίου η' άλλη ημερομηνία; ), ευχαριστώ

 

Provide your tax details

We're required by law to collect this information. It should only take a few minutes

We need you to provide your tax details by 2023-06-23 so you can continue to have access to all of Revolut's amazing features. It won't take long — just go to your app and tap the 'Provide your tax details' tile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εσένα με ημερομηνία, την ίδια 23-06 ; 

Προσωπικά δεν ξέρω τι θα κάνω, ίσως θα κλείσω το λογαριασμό. Έχει χαλάσει η Revo από όταν έγινε επίσημα τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Spawnthedon είπε

και εσένα με ημερομηνία, την ίδια 23-06 ; 

Προσωπικά δεν ξέρω τι θα κάνω, ίσως θα κλείσω το λογαριασμό. Έχει χαλάσει η Revo από όταν έγινε επίσημα τραπεζα

Τι χάλασε δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν απατώμαι, το είχε ζητήσει σε εμένα πριν κανένα χρόνο και είχα συμπληρώσει τα στοιχεία που ζητούσε. Υπέθεσα ότι σαν τράπεζα, πλέον, και για λόγους «φορολογικής συμμόρφωσης και ενημέρωσης» ήταν κάτι απαραίτητο. Κάτι σαν τους καραγκιοζηδες στις ελληνικές τράπεζες που για να ανοίξεις λογαριασμό ζητάνε φωτογραφία της στιγμής που γεννήθηκες και ιατρικό φάκελο τελευταίων 50 ετών… πάντως δεν είχα άλλη ενόχληση, ούτε μου συνέβη κάτι στην Ελλάδα από φορολογικής απόψεως. Να σημειώσω ότι είμαι μισθωτός, όποτε έτσι και αλλιώς, μαύρο χρήμα δεν παίζει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θεμα ειναι εαν σου εχει στειλει μικροποσα συγγενής σου ως τωρα θα έχεις θεμα? 

Επεξ/σία από PurpleNinja
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PurpleNinja είπε

το θεμα ειναι εαν σου εχει στειλει μικροποσα συγγενής σου ως τωρα θα έχεις θεμα? 

Τι πρόβλημα να έχεις;

Τι φοβία είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Τι πρόβλημα να έχεις;

Τι φοβία είναι αυτή;

Ε όποιος θέλει να είναι εντάξει φοβάται μην του έρθει κάνα ραβασάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Οποιος είναι εντάξει γιατί να φοβάται κάτι;

Σου στέλνει δώρο ο αδερφός σου χρήματα για τα γενέθλια σου να τα ξοδεύεις όπως θες, ε δεν θα αγχωθείς λίγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PurpleNinja είπε

Σου στέλνει δώρο ο αδερφός σου χρήματα για τα γενέθλια σου να τα ξοδεύεις όπως θες, ε δεν θα αγχωθείς λίγο?

Οχι,γιατί να αγχωθώ;

Δεν στέκουν αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Δημιουργία νέου...