Προς το περιεχόμενο

Spotify Premium 3 μήνες δωρεάν για νέους χρήστες//6.99€ για 3 μήνες για ληγμένες συνδρομες


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, HateMe είπε

image.png.6c691e8b4eeb0773673517406bb073bf.png

ΘΕΟΥΛΗΣ

Κακώς έχω αυτό το username βέβαια, αφού πληρώνω συνδρομές παντού 😛 !

6 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Γενικά με spotify η πιο απλή λύση είναι να έχεις όλα τα τραγούδια σου στα liked songs. Μετά κατεβάζεις τα liked songs και κατεβάζει αυτόματα και ότι προσθέσεις μετά

Αυτό δε κατάλαβα για ποιο λόγο το κάνεις. Για να έχεις offline χωρίς premium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Γιατι Spotify και οχι youtube music? 

Γιατι το δινει για δοκιμη 3 μηνες δωρεαν για αυτο ανοιχτηκε το θεμα.

Για να σε βοηθησω ομως αφου εχω και τα 2 εμενα μου αρεσει πολυ το spotify connect και οι προτασεις που μου κανει, επισης μου αρεσει πιο πολυ το UI αλλα αυτο μπορει να το εχω συνηθισει κιολας και για αυτο να μου αρεσει.

Στα συν του youtube music ειναι οτι με την ιδια συνδρομη εχεις και το κανονικο youtube χωρις διαφημισεις και με δυνατοτητα offline θεασης.

Δεν ειναι ασχημο και αυτο αλλα για μενα υπαρχει ξεκαθαρη επιλογη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Spotify και ξερό ψωμί..Έχει τα πάντα από μουσική, είναι εύχρηστο, με μικρό κόστος και με καλή ποιότητα ήχου ..Όχι σαν το Tidal, αλλά εκείνο έχει 19 ευρώ συνδρομή.

145 ARS (0.64 euro) το Tidal από όταν είχα πάρει ταξίδι Βραζιλία (με το VPN μου).

Στο θέμα ποιότητας και το Tidal χαλιά είναι για ηχοσύστημα ενώ και τα δύο είναι μια χαρά για κινητό και ηχειάκι Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

παιζει και χωρις ιντερνετ ; 

Δεν μου εχει τυχει παρατεταμενα να ειμαι στο δρομο και να ξεμεινω απο συνδεση ιντερνετ 4g/3g οποτε δεν το εχω τεσταρει χωρις.

Παρολα αυτα προσφατα μπηκα στο μετρό απο Μοναστηρακι και κατεβηκα Μεγαρο και ειχα ξεχασει τα ακουστικα στα αυτια μου και επαιζε spotify εχοντας ξεχαστει οτι στο μετρο κατω δεν εχει σημα ιντερνετ. Απο Μοναστηρακι μεχρι Μεγαρο και με 8 λεπτα αναμονη στην πλατφορμα στο Μοναστηρακι ακουσα 2 τραγουδια και εκανα skip 2-3 ακομα και το συνειδητοποιησα τι συμβαινει οταν βγηκα Μεγαρο που σταματησε να παιζει γιατι ειχε χασει το ιντερνετ.

Πως επαιζε τοση ωρα δεν γνωριζω. Μηπως κανει prebuffer καποια κομματια της λιστας που εχει επιλεγμενη? Σαν να λεμε pre-buffer τα επομενα 2-3 τραγουδια για καλυτερη αποδοση και αποφυγη διακοπων? Κατι τετοιο εικαζω αλλα δεν ειμαι ειδικος του spotify καθως το χρησιμοποιω ουτε χρονο οπως προειπα.

10 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Γενικά με spotify η πιο απλή λύση είναι να έχεις όλα τα τραγούδια σου στα liked songs. Μετά κατεβάζεις τα liked songs και κατεβάζει αυτόματα και ότι προσθέσεις μετά

Προυποθετει υποθετω ομως αρκετο ελευθερο χωρο στο κινητο σωστα? Δεν το εχω επιχειρησει καθως δεν εχω τοσο χωρο διαθεσιμο συν του οτι γουσταρω το spotify για την on-the-fly ελευθερια του να ακους οτι θες online χωρις να κατεβαζεις τιποτα.

Και εξωτερικο που το εχω δοκιμασει σε ταξιδια απροβληματιστο ηταν. Επαρχια δεν μου εχει τυχει ακομα να ξερω πως παιζει αν υπαρχει προβληματικο δικτυο δεδομενων.

3 ώρες πριν, gorge18 είπε

Γιατι Spotify και οχι youtube music? 

Θα σου πω την ταπεινη προσωπικη μου αποψη οντας κολλημενος μουσικα χρηστης του youtube για πολλα χρονια.

Αυτο που "ζηλεψα" στο spotify οταν το εμαθα ηταν η δυνατοτητα βασει τραγουδιων που ακους να συνεχιζει μονο του να δημιουργει playlist με βαση τις προτιμησεις σου αυτοματα. Δλλ ξεκινας να ακους Queen και πλεον συνεχιζει μονο του με επομενα σχετικα τραγουδια και ειναι σαν να "μαθαινει"/προσαρμοζεται στις προτασεις του.

Μεχρι τοτε καθομουν ολα αυτα τα χρονια και εφτιαχνα μονος μου με το χερι λιστες στο Youtube και μετα κατεβαζα mp3 και εφτιαχνα playlists για το αμαξι σε στικακια κτλ.

Οχι πλεον. Ειχα ενδοιασμους μεχρι που το δοκιμασα περσι το καλοκαιρι στο αμαξι κολλητου οπου ανελαβα χρεη ατυπου dj στο android auto και πρακτικα τον dj εκανε το spotify. Εγω απλα επελεγα το πρωτο τραγουδι και τα υπολοιπα τα εκανε μονο του. Οταν γυρισαμε και βγηκε προσφορα 3 μηνης δωρεαν premium την χτυπησα και απο Δεκεμβρη ειμαι επισημος πελατης/αγοραστης της υπηρεσιας και δεν το εχω μετανιωσει.

Ναι ειναι 7 ευρω, δεν ειναι τσαμπα οπως το youtube ουτε "φθηνο" (αλλα το φθηνο ειναι υποκειμενικη εννοια). Αλλα αν ακους πολυ μουσικη και με δεδομενο οτι ολα εχουν ακριβυνει και ενας καφες εχει πλεον 2+ ευρω στο χερι, μιλαμε για 2,5 καφεδες το μηνα λιγοτερους αν ζοριζομουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2023 στις 7:01 ΜΜ, AwOv είπε

Youtube vanced και τέλος.. 0 διαφημίσεις

https://techmaniacs.gr/h-google-teleionei-to-youtube-vanced/ Οσο και να μου την σπανε οι διαφημησεις του θα το θεωρουσα απιθανο κατι τετοιο να λειτουργουσε για καιρο.

Επιπλεον με οσα ειπαν καποιοι απο τους προλαλησαντες, το spotify χρησιμοποιει καποια συμπιεση στη μουσικη του (μπορεις αν θελεις να αλλαξεις ως χρηστης την ποιοτητα) που ακομα και για καποιο χρονο που δεν εχω σημα οταν παω για τρεξιμο η μουσικη συνεχιζει κανονικα να παιζει. Θα θεωρουσα μια τιμη στα 5 ευρω πιο προσιτη αλλα παρολαυτα απο τοτε που αγορασα το premium ευχαριστιεμαι να ακουω μουσικη ειτε στο συτοκινητο, ειτε στο τρεξιμο ειτε στη θαλασσα (οι περισσοτεροι σταθμοι παιζουν μπουζουκερι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, default είπε

https://techmaniacs.gr/h-google-teleionei-to-youtube-vanced/ Οσο και να μου την σπανε οι διαφημησεις του θα το θεωρουσα απιθανο κατι τετοιο να λειτουργουσε για καιρο.

Επιπλεον με οσα ειπαν καποιοι απο τους προλαλησαντες, το spotify χρησιμοποιει καποια συμπιεση στη μουσικη του (μπορεις αν θελεις να αλλαξεις ως χρηστης την ποιοτητα) που ακομα και για καποιο χρονο που δεν εχω σημα οταν παω για τρεξιμο η μουσικη συνεχιζει κανονικα να παιζει. Θα θεωρουσα μια τιμη στα 5 ευρω πιο προσιτη αλλα παρολαυτα απο τοτε που αγορασα το premium ευχαριστιεμαι να ακουω μουσικη ειτε στο συτοκινητο, ειτε στο τρεξιμο ειτε στη θαλασσα (οι περισσοτεροι σταθμοι παιζουν μπουζουκερι).

Άνοιξε το google pay από τον θείο.το ανέφερε ένα παιδί στα σχόλια και επιβεβαιώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MasterX είπε

τι εννοεις;;

Spotify 1,5/μήνα από το θείο Ταγίπ με τον ελληνικο λογαριασμο κανονικά. Ξέρεις ποιος κάνει τις τσατσιες, δες βίντεο του

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Sebu είπε

Δεν μου εχει τυχει παρατεταμενα να ειμαι στο δρομο και να ξεμεινω απο συνδεση ιντερνετ 4g/3g οποτε δεν το εχω τεσταρει χωρις.

Παρολα αυτα προσφατα μπηκα στο μετρό απο Μοναστηρακι και κατεβηκα Μεγαρο και ειχα ξεχασει τα ακουστικα στα αυτια μου και επαιζε spotify εχοντας ξεχαστει οτι στο μετρο κατω δεν εχει σημα ιντερνετ. Απο Μοναστηρακι μεχρι Μεγαρο και με 8 λεπτα αναμονη στην πλατφορμα στο Μοναστηρακι ακουσα 2 τραγουδια και εκανα skip 2-3 ακομα και το συνειδητοποιησα τι συμβαινει οταν βγηκα Μεγαρο που σταματησε να παιζει γιατι ειχε χασει το ιντερνετ.

Πως επαιζε τοση ωρα δεν γνωριζω. Μηπως κανει prebuffer καποια κομματια της λιστας που εχει επιλεγμενη? Σαν να λεμε pre-buffer τα επομενα 2-3 τραγουδια για καλυτερη αποδοση και αποφυγη διακοπων? Κατι τετοιο εικαζω αλλα δεν ειμαι ειδικος του spotify καθως το χρησιμοποιω ουτε χρονο οπως προειπα.

Προυποθετει υποθετω ομως αρκετο ελευθερο χωρο στο κινητο σωστα? Δεν το εχω επιχειρησει καθως δεν εχω τοσο χωρο διαθεσιμο συν του οτι γουσταρω το spotify για την on-the-fly ελευθερια του να ακους οτι θες online χωρις να κατεβαζεις τιποτα.

Και εξωτερικο που το εχω δοκιμασει σε ταξιδια απροβληματιστο ηταν. Επαρχια δεν μου εχει τυχει ακομα να ξερω πως παιζει αν υπαρχει προβληματικο δικτυο δεδομενων.

Θα σου πω την ταπεινη προσωπικη μου αποψη οντας κολλημενος μουσικα χρηστης του youtube για πολλα χρονια.

Αυτο που "ζηλεψα" στο spotify οταν το εμαθα ηταν η δυνατοτητα βασει τραγουδιων που ακους να συνεχιζει μονο του να δημιουργει playlist με βαση τις προτιμησεις σου αυτοματα. Δλλ ξεκινας να ακους Queen και πλεον συνεχιζει μονο του με επομενα σχετικα τραγουδια και ειναι σαν να "μαθαινει"/προσαρμοζεται στις προτασεις του.

Μεχρι τοτε καθομουν ολα αυτα τα χρονια και εφτιαχνα μονος μου με το χερι λιστες στο Youtube και μετα κατεβαζα mp3 και εφτιαχνα playlists για το αμαξι σε στικακια κτλ.

Οχι πλεον. Ειχα ενδοιασμους μεχρι που το δοκιμασα περσι το καλοκαιρι στο αμαξι κολλητου οπου ανελαβα χρεη ατυπου dj στο android auto και πρακτικα τον dj εκανε το spotify. Εγω απλα επελεγα το πρωτο τραγουδι και τα υπολοιπα τα εκανε μονο του. Οταν γυρισαμε και βγηκε προσφορα 3 μηνης δωρεαν premium την χτυπησα και απο Δεκεμβρη ειμαι επισημος πελατης/αγοραστης της υπηρεσιας και δεν το εχω μετανιωσει.

Ναι ειναι 7 ευρω, δεν ειναι τσαμπα οπως το youtube ουτε "φθηνο" (αλλα το φθηνο ειναι υποκειμενικη εννοια). Αλλα αν ακους πολυ μουσικη και με δεδομενο οτι ολα εχουν ακριβυνει και ενας καφες εχει πλεον 2+ ευρω στο χερι, μιλαμε για 2,5 καφεδες το μηνα λιγοτερους αν ζοριζομουν.

Οσοι εχετε netflix δειτε το playlist συγκεκριμενα το επεισοδιο coder.

Εκει δειχνει τι εχουν κανει με τον κωδικα για να μην εχουν καθυστερισεις.

εγω ειχα παει με τρενο με τουνελ και σημα αστα να πανε και για να κολλησει επρεπε να του βαζω τραγουδια εντελως ασχετα και να πηγαινω απο το ενα στο αλλο χωρις να περιμενω να τελειωσουν.

Βλεπει τι ακους και οταν εχεις σημα κανει buffer μερικα παρομοια. επισης με τις ταχυτητες 4 και 5 g σε δεπτερολεπτα μπορει να γινουν buffer αρκετα.

Στην πραξη αν το αφηνεις σε ταξιδι να παιζει μονο του δεν κολλαει ποτε.

Εχει γινει τρομερη δουλεια στον κωδικα για αυτο μας ειναι και πολυ ευχαριστο στην χρηση

Επεξ/σία από prokomeni
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Spotify 1,5/μήνα από το θείο Ταγίπ με τον ελληνικο λογαριασμο κανονικά. Ξέρεις ποιος κάνει τις τσατσιες, δες βίντεο του

Μιλας με γριφους γεροντα 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μου εμενα ειναι οτι ειναι τοσο καλο και απροβληματιστο που εκει που διναμε λεφτα για cd ας πουμε τα δινουμε σε συσκευες.

Παρε ακουστικα για το κινητο λιγο καλυτερα ολη την μουσικη του κοσμου εχεις στην παλαμη σου

Στο αμαξι δεν θα ακουμε; Αλλαξε το στερεο

Στο στερεο του σπιτιου πως θα ακουμε; Να μην βαλουμε ενα streamer;

Ε ας παρουμε και ενα φορητο ηχειακι για οταν ειμαστε βεραντα.

Παρε και ενα διπλο nest για την κουζινα.

Το οτι εχεις αφθονη καλης ποιοτητας μουσικης παντου και παντα σε βαζει σε εξοδα.

PS εχω απεριοριστα data με εταιρια με πολυ καλο σημα στην πρωτευουσα και δεν εχω για offline ουτε ενα τραγουδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα nest mini ειναι πανφθηνα σε σχεση με τι σου δινουν, ριχνεις 3-4 στο σπιτι σου και εχεις multiroom ηχο. Στο αυτοκινητο και ενα απλο στερεο να εχεις καρφωνεις ενα καλωδιο 3,5μμ απο κινητο στο στερεο σου (σχεδον ολα εχουν υποδοχη) και εχεις μουσικη για οτι road trip και να εχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, default είπε

Τα nest mini ειναι πανφθηνα σε σχεση με τι σου δινουν, ριχνεις 3-4 στο σπιτι σου και εχεις multiroom ηχο. Στο αυτοκινητο και ενα απλο στερεο να εχεις καρφωνεις ενα καλωδιο 3,5μμ απο κινητο στο στερεο σου (σχεδον ολα εχουν υποδοχη) και εχεις μουσικη για οτι road trip και να εχεις. 

Δεν ξερω οποτε το δοκιμασα με 3,5μμ ειχα παρασιτα ολο κατι χρουτς χρατς. Πηγα σε αλλη λυση.

Τα nest mini ειναι καλα τα nest audio ακομα καλυτερα. 2 nest audio σε στερεο εχουν πολυ αξιοπρεπη ηχο.

Παντως και τα μινι ειναι εντυπωσιακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...