Προς το περιεχόμενο

Ηχόμπαρα Samsung


panospeter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Προσφάτως αγόρασα μία τηλεόραση Samsung (την QE55Q70B) και όπως είναι φυσικό λόγω πάχους του panel τα ηχεία της είναι κάτω του μετρίου (σε ελληνικό βίντεο στο youtube δεν μπορούσα να ακούσω καθαρά τους διαλόγους σε normal ένταση).

Σκέφτομαι να αγοράσω μία ηχόμπαρα και επειδή θέλω να εκμεταλλευτώ το one remote control για τον χειρισμό της περιορίζομαι στις ηχόμπαρες της ίδια εταιρίας (Samsung). Επίσης θέλω μόλις ανοίγω την  τηλεόραση να ανοίγει αυτόματα και η ηχόμπαρα και όταν την κλείνω να σβήνει (δηλαδή να υποστηρίζει HDMI CEC ή αλλιώςAnynet+ για την Samsung) και να μην ξεπερνάει τα 300€.

Έτσι καταλήγουμε στις HW-B550 και HW-Q600B με τις ακόλουθες διαφορές που με απασχολούν κυρίως:

- Η HW-B550 είναι 2.1 ενώ η HW-Q600B 3.1.2 (το 2 βέβαια στο τέλος δεν είναι 2 uplifting drivers αλλά μια τεχνολογία accoustic beam της samsung που στην ουσία είναι κάτι τρυπούλες που επιτρέπουν από τα μπροστινά ηχεία να περνάει ήχος οριζόντια και να δημιουργεί της κακίας ώρας dolby atmos effect).

-  Η HW-B550 υποστηρίζει hdmi ARC ενώ η HW-Q600B hdmi eARC (άρα και περισσότερα format ήχου).

- Η HW-Q600B έχει ξεχωριστά ηχεία για της υψηλές και μεσαίες συχνότητες ανά κανάλι ενώ η HW-B550 όχι.

- Η HW-Q600B υποστηρίζει το Q-Symphony ενώ η HW-B550 όχι (αν και φαντάζομαι πρόκειται για gimmick)

Από τα παραπάνω και με διαφορά 50-60€  για μένα αξίζει και είναι μονόδρομος να πάρω την HW-Q600B.

Παρόλα αυτά στο επίσημο site της Samsung (αμερικάνικο) έχει 3 αστεράκια και σχόλια με παράπονα για δυσλειτουργίες της συγκεκριμένης ηχόμπαρας μετά ακόμα και από λίγες μέρες χρήσης.

Η HW-Q700B που είναι επόμενη στην σειρά (και έχει 4.5 αστεράκια στο επίσημο site της Samsung) αφενός έχει 1/3 παραπάνω τιμή και features που δεν με ενδιαφέρουν (airplay chromcast,  πραγματικούς upliftinf drivers, wifi, υποστήριξη ePCM), αφετέρου για να αναβαθμιστεί σε 5.1 πρέπει να αγοράσεις τα ακριβά rear ηχεία της samsung με διπλάσια τιμή από αυτά που υποστηρίζει η  HW-Q600B.

Έχει κάποιος την συγκεκριμένη ηχόμπαρα (HW-Q600B) ή κάποιον φίλο του που την έχει, προκειμένου να μοιραστεί τις εμπειρίες του ?

Επεξ/σία από panospeter
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το one remote control είναι για να ελέγχεις γενικά συσκευές μέσω HDMI πχ ps5 στο μενού. Δεν κερδίζεις ιδιαίτερα κάτι παραπάνω, ίσως αν συνδέσεις την samsung  μπάρα με οπτική στην τηλεόραση μπορεις και πάλι να την ελέγχεις με το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης.

Γι αυτό στο budget σου θα κοίταγα κι άλλες επιλογές όπως Polk Audio Signa S4, JBL Soundbar BAR 2.1 καλύτερες επιλογές σαν 2,1 μπαρες απ την samsung.

H samsung (δεν συζητάμε καν για την HW-B550 με αυτή τη διαφορά τιμής)  ειναι καλυτερη επιλογή αν αποφασίες στο μέλλον να πάρεις και τα πίσω ηχεία για σωστό 5,1 αλλά αν καθυστερήσεις την αγορά μπορεί να μην έχει διαθεσιμότητα. Βέβαια με τα λέφτα και για τα δύο αρχίζουν να υπάρχουν και αλλές επιλογές κανονικού 5,1.

Τέλος αν και δεν εχώ δει αρκετά reviews αρκετο ενδιαφέρον για την τιμή της δείχνε να έχει η Hisense AX5100G με ξεχωριστό 5,1 και υποστίριξη atmos /dtsx. (όχι φυσικά οτί  μπορει να αποδώσει εστω και λίγο σώστα atmos /dtsx)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, ο ελεγχος της ηχομπαρας γινεται και με οποιαδηποτε αλλη πρακτικα πλεον. Εγω εχω μια Q70R σε LG τηλεοραση και ολα αυτα που αναφερεις γινονται κανονικα. Πρακτικα δε χρησιμοποιω καθολου το χειριστηριο της ηχομπαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πριν 2 βδομάδες πήρα  HW-B650 αρκετά κοντά με την HW-Q600B (τιμή 227€) εχω και γω τηλεόραση samsung .

Ο έλεγχος γίνεται με το control της τηλεόρασης ολα κομπλέ αλλά όταν κλεινω την τηλεόραση η μπάρα δεν κλείνει.

Ξέρεις κανείς κάτι???

Όσο για την μπαρα είμαι πολύ ικανοποιημένος  αρκετά καλός ήχος και δυνατός( την εχω συνδέσει με Οπτική) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, arian7 είπε

Εγω πριν 2 βδομάδες πήρα  HW-B650 αρκετά κοντά με την HW-Q600B (τιμή 227€) εχω και γω τηλεόραση samsung .

Ο έλεγχος γίνεται με το control της τηλεόρασης ολα κομπλέ αλλά όταν κλεινω την τηλεόραση η μπάρα δεν κλείνει.

Ξέρεις κανείς κάτι???

Όσο για την μπαρα είμαι πολύ ικανοποιημένος  αρκετά καλός ήχος και δυνατός( την εχω συνδέσει με Οπτική) 

Την βλέπεις σαν δηλωμένη στις Anynet+ συσκευές ? Από ότι ξέρω πάντως αν δεν λάβουν input signal για μερικά λεπτά σβήνουν μόνες τους.

Εντωμεταξύ επειδή είπα να κάνω το step up στην HW-Q700B (τα 2 fake κανάλια ανοδικού ήχου της  HW-Q600B δεν μου κάθονται καλά), είδα ότι υπάρχει η HW-Q710B η οποία είναι 80€ φθηνότερη από την Q700B αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά specs. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο κωδικός της 700Β έχει /EN στο τέλος ενώ της 710Β έχει /ZG. Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό και αν απλά η 710 είναι variant της 700 με διαφορετικό σχεδιασμό-χρώμα ή κάποια παραεισαγωγή κάποιων καταστημάτων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panospeter είπε

Την βλέπεις σαν δηλωμένη στις Anynet+ συσκευές ? Από ότι ξέρω πάντως αν δεν λάβουν input signal για μερικά λεπτά σβήνουν μόνες τους.

Εντωμεταξύ επειδή είπα να κάνω το step up στην HW-Q700B (τα 2 fake κανάλια ανοδικού ήχου της  HW-Q600B δεν μου κάθονται καλά), είδα ότι υπάρχει η HW-Q710B η οποία είναι 80€ φθηνότερη από την Q700B αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά specs. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο κωδικός της 700Β έχει /EN στο τέλος ενώ της 710Β έχει /ZG. Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό και αν απλά η 710 είναι variant της 700 με διαφορετικό σχεδιασμό-χρώμα ή κάποια παραεισαγωγή κάποιων καταστημάτων ?

Την βλεπω αλλά ναι δεν σβήνει θα δοκιμάσω αυτό που ειπες αν σβήνει απο μονή της.

Κοίτα και εγω το έψαξα πολύ πριν καταλήξω στην 650 εχει πολλά μοντέλα η samsung  που ουτε σε καταστήματα δεν ήξεραν να μου πουν τις διάφορες,

τωρα δες τι θες εσυ πχ εγω διαβαζα οτι πρεπει να εχει dolby atmos η μπαρα  αλλα και με το Πρότυπα Ήχου: DTS Virtual: X είμαι πολύ ικανοποιημένος .

Εδω εχει μια καλη παρουσιαση https://www.youtube.com/watch?v=3KVuWP3BGaA και γενικά αυτος είναι καλός στις παρουσιάσεις τσέκαρε μια μήπως πάρεις απαντήσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/4/2023 στις 11:45 ΠΜ, Dantε είπε

Οντως, ο ελεγχος της ηχομπαρας γινεται και με οποιαδηποτε αλλη πρακτικα πλεον. Εγω εχω μια Q70R σε LG τηλεοραση και ολα αυτα που αναφερεις γινονται κανονικα. Πρακτικα δε χρησιμοποιω καθολου το χειριστηριο της ηχομπαρας.

Στην Q70R σου στο Smarthings app εχει εσενα επιλογη να πατησεις το Μusic Services ,παλια εμενα λειτουργουσε κανονικα ,ηταν κατι σαν chromecast για ηχο για οσους δεν γνωριζουν.

Πλεον ειναι απενεργοποιημενο.

image.jpeg.c90f47c727e69bbe2f0fc8cfcab66396.jpeg

Επεξ/σία από nikx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikx είπε

Στην Q70R σου στο Smarthings app εχει εσενα επιλογη να πατησεις το Μusic Services ,παλια εμενα λειτουργουσε κανονικα ,ηταν κατι σαν chromecast για ηχο για οσους δεν γνωριζουν.

image.jpeg.c90f47c727e69bbe2f0fc8cfcab66396.jpeg

Και σε μενα απενεργοποιημενο ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, arian7 είπε

Εδω εχει μια καλη παρουσιαση https://www.youtube.com/watch?v=3KVuWP3BGaA και γενικά αυτος είναι καλός στις παρουσιάσεις τσέκαρε μια μήπως πάρεις απαντήσεις.

Ο τύπος είναι ένας χάχας που ενθουσιάζεται με όλα τα προιόντα της samsung είτε είναι Q600/ Q700/ Q930b κλπ.

Είχα κάτσει να δω το βίντεο του μέχρι που κατάλαβα ότι δεν λέει κάτι ουσιαστικό και όλα του φαίνονται τέλοια. Thanks anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2023 στις 11:12 ΜΜ, panospeter είπε

Καλησπέρα,

Προσφάτως αγόρασα μία τηλεόραση Samsung (την QE55Q70B) και όπως είναι φυσικό λόγω πάχους του panel τα ηχεία της είναι κάτω του μετρίου (σε ελληνικό βίντεο στο youtube δεν μπορούσα να ακούσω καθαρά τους διαλόγους σε normal ένταση).

Σκέφτομαι να αγοράσω μία ηχόμπαρα και επειδή θέλω να εκμεταλλευτώ το one remote control για τον χειρισμό της περιορίζομαι στις ηχόμπαρες της ίδια εταιρίας (Samsung). Επίσης θέλω μόλις ανοίγω την  τηλεόραση να ανοίγει αυτόματα και η ηχόμπαρα και όταν την κλείνω να σβήνει (δηλαδή να υποστηρίζει HDMI CEC ή αλλιώςAnynet+ για την Samsung) και να μην ξεπερνάει τα 300€.

Έτσι καταλήγουμε στις HW-B550 και HW-Q600B με τις ακόλουθες διαφορές που με απασχολούν κυρίως:

- Η HW-B550 είναι 2.1 ενώ η HW-Q600B 3.1.2 (το 2 βέβαια στο τέλος δεν είναι 2 uplifting drivers αλλά μια τεχνολογία accoustic beam της samsung που στην ουσία είναι κάτι τρυπούλες που επιτρέπουν από τα μπροστινά ηχεία να περνάει ήχος οριζόντια και να δημιουργεί της κακίας ώρας dolby atmos effect).

-  Η HW-B550 υποστηρίζει hdmi ARC ενώ η HW-Q600B hdmi eARC (άρα και περισσότερα format ήχου).

- Η HW-Q600B έχει ξεχωριστά ηχεία για της υψηλές και μεσαίες συχνότητες ανά κανάλι ενώ η HW-B550 όχι.

- Η HW-Q600B υποστηρίζει το Q-Symphony ενώ η HW-B550 όχι (αν και φαντάζομαι πρόκειται για gimmick)

Από τα παραπάνω και με διαφορά 50-60€  για μένα αξίζει και είναι μονόδρομος να πάρω την HW-Q600B.

Παρόλα αυτά στο επίσημο site της Samsung (αμερικάνικο) έχει 3 αστεράκια και σχόλια με παράπονα για δυσλειτουργίες της συγκεκριμένης ηχόμπαρας μετά ακόμα και από λίγες μέρες χρήσης.

Η HW-Q700B που είναι επόμενη στην σειρά (και έχει 4.5 αστεράκια στο επίσημο site της Samsung) αφενός έχει 1/3 παραπάνω τιμή και features που δεν με ενδιαφέρουν (airplay chromcast,  πραγματικούς upliftinf drivers, wifi, υποστήριξη ePCM), αφετέρου για να αναβαθμιστεί σε 5.1 πρέπει να αγοράσεις τα ακριβά rear ηχεία της samsung με διπλάσια τιμή από αυτά που υποστηρίζει η  HW-Q600B.

Έχει κάποιος την συγκεκριμένη ηχόμπαρα (HW-Q600B) ή κάποιον φίλο του που την έχει, προκειμένου να μοιραστεί τις εμπειρίες του ?


πιστεύεις ότι το Q Symphony είναι gimmick? Έχω κι εγώ την S95B και σκέφτομαι για soundbar και απότι βλέπω το Q Symphony ουσιαστικά εκμεταλλεύεται και τα built in ηχεία της τηλεόρασης, δενκακό… πιστεύεις όμως ότι είναι μούφα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, enlightened είπε


πιστεύεις ότι το Q Symphony είναι gimmick? Έχω κι εγώ την S95B και σκέφτομαι για soundbar και απότι βλέπω το Q Symphony ουσιαστικά εκμεταλλεύεται και τα built in ηχεία της τηλεόρασης, δενκακό… πιστεύεις όμως ότι είναι μούφα; 

Αυτό που λένε (όσοι το έχουν δοκιμάσει) είναι ότι το Q Symphony προσθέτει ελάχιστα στην ένταση του ήχου και στο sound stage αλλά δεν δημιουργεί κανένα σοβαρό surround effect και είναι λογικό (τα ηχεία στις τηλεοράσεις που υποστηρίζουν Q-Symphony είναι τοποθετημένα στις πάνω γωνίες του panel και στοχεύουν προς τα πίσω).

Παρόλα αυτά η σειρά Q δίνει αρκετά περισσότερα futures από την B (πέρα από το simulated dolby atmos) και αν μπορείς να πας οικονομικά σε αυτή είναι καλύτερα.

Εγώ θα προχωρήσω στην Q700 και όχι στην Q600 γιατί, πέρα από τις κριτικές στο site της samsung, προτιμώ να έχει πραγματικά uplifting ηχεία και όχι το accoustic beam (τρυπούλες) καθώς αποδίδει καλύτερα στον χωρικό ήχο (και στο netflix πλέον υπάρχει πληθώρα content που τον υποστηρίζει) και το rting αναφέρει ότι μόλις feedαραν την Q600 με dolby atmos  δεν ακουγόταν τίποτα από τα uplifting ψευτοηχεία. Επίσης, τα πίσω ηχεία που υποστηρίζει η Q700 (για πιθανή αναβάθμιση σε πραγματικό surround) αν και έχουν σχεδόν διπλάσια τιμή από αυτά που υποστηρίζει η Q600, είναι πραγματικά wireless (ενώ αυτά της Q600 συνδέονται μεταξύ τους με καλώδιο και μόνο το αριστερό έχει καλώδιο τροφοδοσίας), καθώς επίσης έχουν και uplifting drivers πέρα από τους εμπρόσθιους (άρα θα είναι 5.1.4 αντί για 5.1.2).

Περιμένω όμως μήπως πέσει λίγο η τιμή καθώς αυτήν την στιγμή οι μεγάλες αλυσίδες την πουλάνε τώρα 450€ και είδα σε κριτική του skroutz ότι κάποια στιγμή πριν από 2 μήνες την είχαν προσφορά στα 350€ ή μόλις πάρω κάποια χρήματα που περιμένω να την πάρω μετρητής από skroutzομάγαζο στα 380€. Άλλωστε όπου νάνε καταφθάνει στην Ελλάδα η HW-Q700c (2023) οπότε λογικά θα πέσει  η τιμή της HW-Q700b (2022).

Επεξ/σία από panospeter
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panospeter είπε

Αυτό που λένε (όσοι το έχουν δοκιμάσει) είναι ότι το Q Symphony προσθέτει ελάχιστα στην ένταση του ήχου και στο sound stage αλλά δεν δημιουργεί κανένα σοβαρό surround effect και είναι λογικό (τα ηχεία στις τηλεοράσεις που υποστηρίζουν Q-Symphony είναι τοποθετημένα στις πάνω γωνίες του panel και στοχεύουν προς τα πίσω).

Παρόλα αυτά η σειρά Q δίνει αρκετά περισσότερα futures από την B (πέρα από το simulated dolby atmos) και αν μπορείς να πας οικονομικά σε αυτή είναι καλύτερα.

Εγώ θα προχωρήσω στην Q700 και όχι στην Q600 γιατί, πέρα από τις κριτικές στο site της samsung, προτιμώ να έχει πραγματικά uplifting ηχεία και όχι το accoustic beam (τρυπούλες) καθώς αποδίδει καλύτερα στον χωρικό ήχο (και στο netflix πλέον υπάρχει πληθώρα content που τον υποστηρίζει) και το rting αναφέρει ότι μόλις feedαραν την Q600 με dolby atmos  δεν ακουγόταν τίποτα από τα uplifting ψευτοηχεία. Επίσης, τα πίσω ηχεία που υποστηρίζει η Q700 (για πιθανή αναβάθμιση σε πραγματικό surround) αν και έχουν σχεδόν διπλάσια τιμή από αυτά που υποστηρίζει η Q600, είναι πραγματικά wireless (ενώ αυτά της Q600 συνδέονται μεταξύ τους με καλώδιο και μόνο το αριστερό έχει καλώδιο τροφοδοσίας), καθώς επίσης έχουν και uplifting drivers πέρα από τους εμπρόσθιους (άρα θα είναι 5.1.4 αντί για 5.1.2).

Περιμένω όμως μήπως πέσει λίγο η τιμή καθώς αυτήν την στιγμή οι μεγάλες αλυσίδες την πουλάνε τώρα 450€ και είδα σε κριτική του skroutz ότι κάποια στιγμή πριν από 2 μήνες την είχαν προσφορά στα 350€ ή μόλις πάρω κάποια χρήματα που περιμένω να την πάρω μετρητής από skroutzομάγαζο στα 380€. Άλλωστε όπου νάνε καταφθάνει στην Ελλάδα η HW-Q700c (2023) οπότε λογικά θα πέσει  η τιμή της HW-Q700b (2022).

 

Η αλήθεια είναι ότι τo Q600 με το Q700 είναι αρκετά σημαντικό upgrade. Αν εξαιρέσεις το λίγο μικρότερο subwoofer και τα γωνιακά-πλαϊνά ηχεία, δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τα επόμενα μοντέλα, ειδικά όταν μπορείς όποτε θες να πάρεις τα swa-9500s, και να είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα. Εδώ υπάρχει ένα αρκετά βοηθητικό γραφικό με side to side σύγκριση από το site της Samsung https://www.samsung.com/gr/support/tv-audio-video/comparison-and-new-features-of-the-2022-q-series-soundbars/

Για μένα είναι αρκετά σημαντικό τα upfiring speakers, η υποστήριξη Airplay μιας και είμαι στο οικοσύστημα της Apple, αλλά και η υποστήριξη Wifi για εντελώς cable free setup (η τηλεόραση είναι wall mounted οπότε μετράει). Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει latency... Βέβαια αν σκεφτείς ότι έχει χτιστεί γύρω απ'το wireless καθώς subwoofer + surround speakers συνδέονται ασύρματα, νομίζω το έχουν φροντίσει.

Το πρόβλημα είναι ότι έχοντας κατασταλάξει στο Q700, τώρα ζαχαρώνω το Q800 😭. Αυτό θέλουν τα λαμόγια... Χαχααχα.. Σου δίνει μεγαλύτερο woofer (από 6,5" > 8") και 5κάναλο βασικό αντί για 3κάναλο. Μπαρμπούτσαλα δηλαδή, τι διαφορά θα έχει πάνω σε μπάρα. Αν ήταν tall boys το συζητάγαμε... Και πραγματικά ξεφεύγει πάρα πολύ. Έχω 200€ δωροεπιταγή στο public και δε θέλω να το παρακάνω, νομίζω να δώσω τώρα 250€ και προς τα Χριστούγεννα άλλα 250 δεν είναι τρελό, θα το έχω για τα επόμενα 5 χρόνια τουλάχιστον. Η μισή απόλαυση είναι ο ήχος...

Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι θα το σκοτώσουν τώρα όπου να 'ναι, πιστεύω στο Q700 θα κόψουν άνετα ένα πενηντάρικο, μη σου πω και 100άρικο, να πάει 350. Τώρα το θέμα είναι πότε! Λέω να πάω καμιά βόλτα να ρωτήσω από κει, ίσως αν ρωτήσεις λόγω ότι είναι EOL, να κάνουν καμιά off the record έκπτωση στο μαγαζί. Κι αυτοί να τα ξεφορτωθούν θέλουν για να έρθει το καινούργιο απόθεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ Q700B και Q710B; Στα manuals της Samsung φαίνεται ότι ό,τι ισχύει για το Q700B ισχύει και για το Q710B. Κι ενώ το manual είναι πολύγλωσσο, το μοντέλο Q710B αναφέρεται μόνο στα Τσεχικά, Κροατικά και Δανέζικα. Κάλεσα τη Samsung και δεν ήξεραν να μου πουν αν υπάρχουν διαφορές στο H/W γιατί δεν το εισάγουν επίσημα, παρόλα αυτά με διαβεβαίωσαν ότι εφόσον είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο καλύπτεται κανονικά εδώ από τη 2ετή εγγύηση.

Υπάρχει μια διόλου ευκαταφρόνητη διαφορά στην τιμή:

Επίσημη τιμή Q700B: 449€

Τιμή Q700B Amazon.de: 422€

Tιμή Q700B Skroutz: 339€

Τιμή Q710B Amazon.de: 306€

Tιμή Q710B Skroutz: 286€ 

Screenshot2023-05-07at16_05_50.png.0f6b2f31dcf0440318be6fc83408d0ba.pngScreenshot2023-05-07at16_05_39.png.c6c25912e1eebba398da4a7b6713dc4b.pngScreenshot2023-05-07at16_05_44.png.e29a44fa213dfcfa1d9cd77205e8c79a.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό; Σκέφτομαι να πάρω την samsung 75q70b, ταυτόχρονα με μια ηχόμπαρα. είμαι ανάμεσα στην HW - Q700B και την HW-Q930B, που τώρα είναι κάπου στα 560 από σκρουτζομάγαζο. Πιστεύετε είναι ισορροπημένος συνδυασμός σε σχέση με την τιμή; Ή να πάω σε καλύτερο μοντέλο τηλεόρασης, πχ 75q80b, και να δώσω λιγότερα για ηχόμπαρα και ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...