Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ΕΙΣΟΔΟ στο yahoo mail.


sober_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.

εδω και λιγο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με την εισοδο μου στο yahoo mail που το χρησιμοποιω χρονια.

το περιεργο ειναι οτι δε μπορω να μπω απο τον υπολογιστη μου. ουτε στο δικο μου μειλ ουτε σε καποιο αλλο της yahoo.. ενω την ιδια στιγμη αν προσπαθησω να μπω απο το κινητο μπαινει κανονικα.

μου βγαζει μηνυμα οτι  "Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε το αίτημά σας αυτήν τη στιγμή"  δοκιμαστε σε 1 ωρα. και μετα απο μια ωρα μπαινει.... δε μπορω να καταλαβω τι φταιει.

 

μπορει αν βοηθησει καποιος; ουτε antivirus αλλαξα ουτε τιποτα.

επισης δεν εχω παρατηρησεικατι περιεργο ουτε στο μειλ μου ουτε γενικα στο pc μου.

 

σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Χωρίς τίτλο.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sober_ είπε

καλησπερα σε ολους.

εδω και λιγο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με την εισοδο μου στο yahoo mail που το χρησιμοποιω χρονια.

το περιεργο ειναι οτι δε μπορω να μπω απο τον υπολογιστη μου. ουτε στο δικο μου μειλ ουτε σε καποιο αλλο της yahoo.. ενω την ιδια στιγμη αν προσπαθησω να μπω απο το κινητο μπαινει κανονικα.

μου βγαζει μηνυμα οτι  "Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε το αίτημά σας αυτήν τη στιγμή"  δοκιμαστε σε 1 ωρα. και μετα απο μια ωρα μπαινει.... δε μπορω να καταλαβω τι φταιει.

 

μπορει αν βοηθησει καποιος; ουτε antivirus αλλαξα ουτε τιποτα.

επισης δεν εχω παρατηρησεικατι περιεργο ουτε στο μειλ μου ουτε γενικα στο pc μου.

 

σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Χωρίς τίτλο.png

Έχεις δοκιμάσει με ανώνυμη περιήγηση να δεις αν μπορεί να συνδεθεί;

Επίσης αν έχεις πρόσθετα ενεργά κάνε τα όλα απενεργοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kormos είπε

Έχεις δοκιμάσει με ανώνυμη περιήγηση να δεις αν μπορεί να συνδεθεί;

Επίσης αν έχεις πρόσθετα ενεργά κάνε τα όλα απενεργοποίηση

αυτη την στιγμη μπηκα κανονικα.

βεβαια περασε και η μια ωρα που μου ελεγε στο μνμ. μολις το  ξανακανει θα προσπαθησω αυτο που ειπες. (προσθετα δεν εχω, θα δοκιμασω με ανωνυμη περιήγηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτος 2023 Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε το αίτημά σας αυτήν τη στιγμή δοκιμάστε σε 1 ώρα . Χρησιμοποιώ τον   Firefox Browser   85.0(64-bit)  μετά από 1 ώρα μπαίνω κανονικά στο yahoo mail .  Μήπως ξέρει κάποιος τι ρυθμίσεις χρειάζονται ώστε να μπαίνω κανονικά όπως πριν αμέσως δηλαδή.

Επεξ/σία από Electronics22W
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο πριν από λίγο.

Είχα μπει από ανώνυμη περιήγηση. Δοκίμασα από άλλο browser και μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα, αλλά με 57 λεπτά που σημαίνει ότι είχε καταγράψει η yahoo την ώρα που είχα προσπαθήσει να συνδεθώ αρχικά και την μέτραγε από εκεί. Άρα; δεν παίζουν ρόλο browsers, cookies κλπ.

Μετά από μία ώρα συνδέθηκα κανονικά, αφού μου έκανε 3-4 τεστ για να δει ότι δεν είμαι ρομπότ.

Βλέπω ότι έχει συμβεί σε πολύ κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ την ώρα που είχα πολύ ανάγκη να μπω στο λογαριασμό μου από τον υπολογιστή, μου έβγαζε αυτό το απαίσιο μήνυμα και ήθελα να σπάσω το πληκτρολόγιο. Αναγκαζόμουν να κάνω σύνδεση με VPN για να μπω στο e-mail μου. Τυχαία λοιπόν εκεί που πειραματίζομαι με τους DNS γιατί είχα την υποψία πως έφταιγε αυτό και τελικά δεν ήταν, πάνω στην απογοήτευση μου ξεκλικαρω την επιλογή πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) πού βρίσκεται πίνακας ελέγχου -> δίκτυο και ίντερνετ -> συνδέσεις δικτύου δεξί κλικ στο ethernet -> ιδιότητες πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) και μέχρι τώρα μπαίνω κανονικά εδώ και κάνα μισάωρο κάνω σύνδεση και αποσύνδεση και μπαίνει κανονικά για δοκίμαστέ το και εσείς βρε παιδιά και απαντήστε αν ήταν αυτή η λύση. Τι να πω ας ευελπιστώ πώς βοήθησα.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/10/2023 στις 9:45 ΠΜ, amaxi είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ την ώρα που είχα πολύ ανάγκη να μπω στο λογαριασμό μου από τον υπολογιστή, μου έβγαζε αυτό το απαίσιο μήνυμα και ήθελα να σπάσω το πληκτρολόγιο. Αναγκαζόμουν να κάνω σύνδεση με VPN για να μπω στο e-mail μου. Τυχαία λοιπόν εκεί που πειραματίζομαι με τους DNS γιατί είχα την υποψία πως έφταιγε αυτό και τελικά δεν ήταν, πάνω στην απογοήτευση μου ξεκλικαρω την επιλογή πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) πού βρίσκεται πίνακας ελέγχου -> δίκτυο και ίντερνετ -> συνδέσεις δικτύου δεξί κλικ στο ethernet -> ιδιότητες πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) και μέχρι τώρα μπαίνω κανονικά εδώ και κάνα μισάωρο κάνω σύνδεση και αποσύνδεση και μπαίνει κανονικά για δοκίμαστέ το και εσείς βρε παιδιά και απαντήστε αν ήταν αυτή η λύση. Τι να πω ας ευελπιστώ πώς βοήθησα.

Αυτή η λύση δουλεύει και για εμένα. Μόλις μου γλύτωσες ένα πληκτρολόγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2023 στις 9:45 ΠΜ, amaxi είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ την ώρα που είχα πολύ ανάγκη να μπω στο λογαριασμό μου από τον υπολογιστή, μου έβγαζε αυτό το απαίσιο μήνυμα και ήθελα να σπάσω το πληκτρολόγιο. Αναγκαζόμουν να κάνω σύνδεση με VPN για να μπω στο e-mail μου. Τυχαία λοιπόν εκεί που πειραματίζομαι με τους DNS γιατί είχα την υποψία πως έφταιγε αυτό και τελικά δεν ήταν, πάνω στην απογοήτευση μου ξεκλικαρω την επιλογή πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) πού βρίσκεται πίνακας ελέγχου -> δίκτυο και ίντερνετ -> συνδέσεις δικτύου δεξί κλικ στο ethernet -> ιδιότητες πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) και μέχρι τώρα μπαίνω κανονικά εδώ και κάνα μισάωρο κάνω σύνδεση και αποσύνδεση και μπαίνει κανονικά για δοκίμαστέ το και εσείς βρε παιδιά και απαντήστε αν ήταν αυτή η λύση. Τι να πω ας ευελπιστώ πώς βοήθησα.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα ,

Ptoussis έγω δεν έχω ethernet και δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες.τι μπορώ να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, renamouu είπε

Ptoussis έγω δεν έχω ethernet και δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες.τι μπορώ να κάνω ;

Στο παράθυρο των προσαρμογέων δικτύου θα επιλέξεις αυτόν που χρησιμοποιείς. Αν είσαι συνδεδεμένος με wifi τότε θα επιλέξεις εκείνον. Δεν είναι δύσκολο να το βρεις διοτι θα υπάρχει ένα μικρό πράσινο εικονίδιο που θα δείχνει ποιός είναι. Πάντα μιλάμε για Windows.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαίνω  Yahoo mail απο όλες τις συσκευές κανονικά .....αυτό το περίεργο συμβαίνει όταν μπαίνω με το iPad τωρα τελευταια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Engimek είπε

Στο παράθυρο των προσαρμογέων δικτύου θα επιλέξεις αυτόν που χρησιμοποιείς. Αν είσαι συνδεδεμένος με wifi τότε θα επιλέξεις εκείνον. Δεν είναι δύσκολο να το βρεις διοτι θα υπάρχει ένα μικρό πράσινο εικονίδιο που θα δείχνει ποιός είναι. Πάντα μιλάμε για Windows.

 

Ναι με wifi είμαι συνδεδεμένη κ μιλάμε για windows.θα το κάνω μόλις γυρίσω και ελπιζωνα κάνω δουλειά γιατί μου το κάνει συνεχώς και δυστυχώς δεν μπορώ να δουλεψω (ενώ από το κίνητο δεν έχω θέμα).ευχαριστώ κ θα επανελθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες στο γραφείο το έπαθα και εγώ και ο συνάδελφος ο κάθε ένας στο λογαριασμό του, σε 2 υπολογιστές και σε 3 browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2023 στις 9:45 ΠΜ, amaxi είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ την ώρα που είχα πολύ ανάγκη να μπω στο λογαριασμό μου από τον υπολογιστή, μου έβγαζε αυτό το απαίσιο μήνυμα και ήθελα να σπάσω το πληκτρολόγιο. Αναγκαζόμουν να κάνω σύνδεση με VPN για να μπω στο e-mail μου. Τυχαία λοιπόν εκεί που πειραματίζομαι με τους DNS γιατί είχα την υποψία πως έφταιγε αυτό και τελικά δεν ήταν, πάνω στην απογοήτευση μου ξεκλικαρω την επιλογή πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) πού βρίσκεται πίνακας ελέγχου -> δίκτυο και ίντερνετ -> συνδέσεις δικτύου δεξί κλικ στο ethernet -> ιδιότητες πρωτόκολλο internet έκδοση 6 (TCP/IPv6) και μέχρι τώρα μπαίνω κανονικά εδώ και κάνα μισάωρο κάνω σύνδεση και αποσύνδεση και μπαίνει κανονικά για δοκίμαστέ το και εσείς βρε παιδιά και απαντήστε αν ήταν αυτή η λύση. Τι να πω ας ευελπιστώ πώς βοήθησα.

Το δοκίμασα. Δούλεψε. Σ'Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και εγω δεν εχω ethernet, μετα τις συνδεσεις δικτυου, μπαινω ¨*αλλαγη ρυθμισεων προδαρμογέα* ειναι πρασινο το wifi αλλα απο εκει και περα δεν ξερω τι να κανω για να συνδεθω στο yahoo. δεν εχω κανει δηαλδη καποια αλλαγη. Μηπως μπορεις να με πας βημα βημα ? Ευχαριστω

Στις 19/11/2023 στις 10:45 ΠΜ, renamouu είπε

Έχω το ίδιο πρόβλημα ,

Ptoussis έγω δεν έχω ethernet και δεν μπορώ να κάνω αυτό που λες.τι μπορώ να κάνω ;

και εγω το ιδιο προβλημα, δοκιμασα και την αλλαγη πρσαρμογεα δικτυου αλλα και παλι δεν καταφερα τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...