Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ΕΙΣΟΔΟ στο yahoo mail.


sober_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου το έκανε πάλι προχθές μετά από καιρό. Είχα να συνδεθώ 2 βδομάδες από τον υπολογιστή αυτό, αν λέει κάτι.

Τραγικό και απαράδεκτο πάντως να θες να κάνεις μια δουλειά και να σε αφήνει έξω η Yahoo χωρίς καμία αιτιολογία για ώρες.

Άμα γίνει πάλι θα δοκιμάσω την λύση του amaxi μπας και δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σβήστε το ρούτερ για λίγο και ξανα-ανάψτε το για να πάρετε άλλη IP. Πιθανόν να είναι σε blacklist της yahoo εκείνη που έχετε εκείνη την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο λογαριασμους στον υπολογιστη.Ο δικοσ μου το κανει συνεχεια.Ο αλλος που και που.Την ωρα που ο δικός μου δεν μπαίνει ο άλλος μπαινει κανονικα.Μου εχει σπασει τα νευρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο και σε μενα, απο την εφαρμογη που εχω για τα εμαιλ μου στο κινητο ολα καλα.

Απο τον υπολογιστη δεν εχω καταφερει να συνδεθω εδω και ενα 3μηνο...

Ηταν που ηταν τραγικο το yahoo πλεον ειναι απλα απαραδεκτο. Ευτυχως που το εχω πλεον για τις χαζομαρες και για "καλο" εχω το gmail μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Από το τέλος του περασμένου χρόνου μου εμφανίζει συνέχεια αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω από υπολογιστή.

 

image.png.fef7ca2679773623a58e1e6515b84cd1.pngέχει κανείς να προτείνει κάτι? Και όχι, δεν με ενδιαφέρει να μπω από την εφαρμογή. Από εκεί μπαίνω κανονικά. Και μπαίνω μέσω wifi  στον υπολογιστή.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που βλέπω, 1 ενδεχόμενο πρόβλημα και 1 σίγουρο πρόβλημα:

1) Το URL ενδέχεται να έχει κάποιο σφάλμα.

2) Το SSL τους έχει σίγουρα σφάλμα. Ο Chrome σίγουρα δεν θα το προχωρήσει οπότε δοκίμασε με άλλο browser. Αν δεν σε βάλει και από άλλο browser, δεν θα μπορέσεις να συνδεθείς αν δεν λύσουν αυτοί το θέμα που πιθανότατα να έχει να κάνει με κάποιο node/server τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει και από Mozilla και από Opera και δεν μπαίνει. Πλέον η είσοδος είναι αδύνατη. Τουλάχιστον τον προηγούμενο καιρό, μία στο τόσο επιτυγχάνονταν. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια.Οταν περναει η μια ωρα μου λεει ειστε οντως εσεις κ ζηταει κωδικο ανακτησης!Παω στο αλλο e mail ν συνδεθω ν παρω τον κωδικο και δεν με αφηνει ν μπω να παρω τον κωδικο ανακτησης κ ζηταει και εκει τα ιδια.Δηλ εχω τα passwords κ δε μπορω να μπω στα μαιλ μου.Αν ειναι δυνατο.Καποια λυση θ το εκτιμουσα ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vg1v είπε

Παιδια βοηθεια.Οταν περναει η μια ωρα μου λεει ειστε οντως εσεις κ ζηταει κωδικο ανακτησης!Παω στο αλλο e mail ν συνδεθω ν παρω τον κωδικο και δεν με αφηνει ν μπω να παρω τον κωδικο ανακτησης κ ζηταει και εκει τα ιδια.Δηλ εχω τα passwords κ δε μπορω να μπω στα μαιλ μου.Αν ειναι δυνατο.Καποια λυση θ το εκτιμουσα ευχαριστω.

Δηλαδή και το κύριο mail αλλά και το ανάκτησης είναι και τα δύο yahoo? καλύτερα να ήταν διαφορετικής εταιρείας.

Δοκίμασε να μπεις από το κινητό. Από την εφαρμογή δεν μου έχει βγάλει ποτέ αυτό το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω καταρχην για την αμεση αποκριση!Δυστυχως ναι κ τα δυο yahoo.Χθες ανακτησα με το κολπο IPv6 απο pc το ενα απο τα τρια mail!!!!Τωρα παλευω απο κινητο!Μου βγαζει captcha βαζω το κωδικο κ μετα μου λεει send vertification code to your recovery mail.Θα το αφησω για μια με δυο βδομαδες μπορει ν φταιει οτι το παλευω συνεχεια.Αλλιως θα δοκιμασω να βαλω στο gmail το yahoo αν κ κει ζηταει να μου στειλουν κωδικο επιβαιωσης δε ξανασχολουμαι με αυτους θα το κλεισουν το μαγαζι με αυτα που κανουν!!!

 

Επεξ/σία από vg1v
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...