Προς το περιεχόμενο

Ψύκτρα σε 970 Evo Plus


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, @ngelos said:

Μου είχε πει κάποιος εδώ στο forum να τοποθετήσω έτσι τους ανεμιστήρες για να μη μπαίνει σκόνη (έχω γενικά πρόβλημα με πολύ σκόνη).

αυτός που στο είπε είναι άσχετος το λιγότερο.

η σκόνη είναι παντού και δε γίνεται να μη μπαίνει έστω σε ένα βαθμό. τα φίλτρα έχουν ένα λόγο ύπαρξης ισορροπίας μεταξύ ροής αέρα και καθαριότητας σωματιδίων.

δε μπορείς να ψύξεις κάτι επαρκώς και το δυσκολεύεις όσο του περιορίζεις αυτή τη ροή.

κάποιοι σου λένε εγώ αφήνω πλήρη ροή χωρίς φίλτρα και καθαρίζω πιο συχνά.

άλλοι σου λένε εγώ βάζω φουλ φίλτρα και χαμηλή ροή με χαμηλές στροφές γιατί θέλω ησυχία και ας ζεσταίνεται εντός ορίων γιατί βαριέμαι να καθαρίζω συχνά.

φτιάξε τη ροή σωστά για να αποκτήσει ισορροπία το σύστημα και να έχεις νορμάλ θερμοκρασίες πριν μπει κατακαλόκαιρο με 25+ στο δωμάτιο και κλαις NVME και άλλα κομμάτια από υπερθέρμανση ή σέρνεται ο υπολογιστής γιατί θροτλάρει cpu vga και παίζεις παιχνίδια σε slow motion.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, @ngelos said:

Έκανα καθαρισμό στους πάνω ανεμιστήρες και τους γύρισα ανάποδα! Το αποτέλεσμα:
 

222.jpg

σκέψου να καθαρίσεις και το ψυγείο και τους μπροστά.

φωτογραφίες θέλουμε. για να μαθαίνουν και οι υπόλοιποι που θα ρωτάνε γιατί ψήνεται ο υπολογιστής μου και γιατί πάει αργά στα παιχνίδια και σέρνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

σκέψου να καθαρίσεις και το ψυγείο και τους μπροστά.

φωτογραφίες θέλουμε. για να μαθαίνουν και οι υπόλοιποι που θα ρωτάνε γιατί ψήνεται ο υπολογιστής μου και γιατί πάει αργά στα παιχνίδια και σέρνεται

Για το ψυγείο, πρέπει να βγάλω τους ανεμιστήρες που έχω μπροστά και μετά να το καθαρίσω, σωστά; Με απλό πανί το καθαρίζουμε; Δεν έχω πίεση αέρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, @ngelos said:

Για το ψυγείο, πρέπει να βγάλω τους ανεμιστήρες που έχω μπροστά και μετά να το καθαρίσω, σωστά; Με απλό πανί το καθαρίζουμε; Δεν έχω πίεση αέρα ...

προφανώς και θα τους βγάλεις.

βούρτσα παπουτσιών ή παλιά οδοντόβουρτσα τρίψιμο ελαφρύ μαζί με μια ηλεκτρική σκούπα με το ψιλό στόμιο. 

προφανώς κλείνεις διακόπτη τροφοδοτικού πριν κάνεις οποιαδήποτε εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

προφανώς και θα τους βγάλεις.

βούρτσα παπουτσιών ή παλιά οδοντόβουρτσα τρίψιμο ελαφρύ μαζί με μια ηλεκτρική σκούπα με το ψιλό στόμιο. 

προφανώς κλείνεις διακόπτη τροφοδοτικού πριν κάνεις οποιαδήποτε εργασία.

Καλά εννοείται αυτό! Απλά ψυγείο πρώτη φορά έβαλα στη ζωή μου και δεν ξέρω πως το καθαρίζεις. 

 

Επεξ/σία από @ngelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...