Προς το περιεχόμενο

στοιχεία φορολογικής κατοικίας;


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, γρήγορη ερώτηση. ειχα μια συζήτηση με ενα φιλο τις προάλλες αναφορικά με την revolut Και μου ειπε πως αν δε βαλεις τα στοιχεια σου (ΑΦΜ) θα σου το κλεισουν τον Ιουνιο. μου ηρθε σημερα ειδοποίηση να βαλω τα στοιχεια φορολογικης κατοικιας μεχρι 21 Ιουνιου 2023 αλλιώς θα κλείσουν τον λογαριασμό..

εγω εχω μερικες αποριες για αυτους που γνωριζουν:

1. οντως θα κλεισουν το λογαριασμο; δηλαδη δεν εχω δικαιωμα στα χρήματα μου; ειναι νομιμο αυτο;

2. σε περιπτωση που βαλω τα στοιχεία μου, υπαρχει περιπτωση να εχω θεματα με εφοριες; εχω το λογαριασμο 4 χρονια περιπου και εχω κανει 2 χιλιαρικα παρε-δωσε μετα βιας,τα οποια δικαιωλογουντε μεσω του λογαριασμου μου σε Ελληνικη τραπεζα (απο το λογαριασμο μου τα εστελνα εκει δηλαδη)

ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει ξανα- ειπωθεί ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 θα στα στείλουν πίσω τα λεφτά σου και θα κλείσουν τον λογαριασμό.Μια χαρά νόμιμο είναι

2 τι ανησυχεις τότε;

3 τόσα θέματα για ρεβολουτ υπάρχουν που έχουν απαντηθεί ήδη οι ερωτήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Το παράνομο είναι να μην στειλεις τα στοιχεία.

αυτο παλι που βασιζετε; εγω απλα δεν θελω να βαζω το ΑΦΜ μου αριστερα και δεξια, πες με περιεργο ετσι ειμαι. 

 

υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν εχουν παρε-δωσε με την εφορια παιδια; η επειδη ειναι εκτος ευρωπαικης ενωσης δεν παιζει ρολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, maparios είπε

αυτο παλι που βασιζετε; εγω απλα δεν θελω να βαζω το ΑΦΜ μου αριστερα και δεξια, πες με περιεργο ετσι ειμαι. 

 

υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν εχουν παρε-δωσε με την εφορια παιδια; η επειδη ειναι εκτος ευρωπαικης ενωσης δεν παιζει ρολο;

https://help.revolut.com/en-GR/help/more/legal-topics/tax-information/will-revolut-share-my-tax-information-with-anyone/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, maparios είπε

αυτο παλι που βασιζετε; εγω απλα δεν θελω να βαζω το ΑΦΜ μου αριστερα και δεξια, πες με περιεργο ετσι ειμαι. 

Τράπεζα είναι. Αν δεν θες να το βάζεις δεξιά και αριστερά, απλά 23 Ιουνίου θα σταματήσεις να την χρησιμοποιείς 🤷🏻

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, maparios είπε

αυτο παλι που βασιζετε; εγω απλα δεν θελω να βαζω το ΑΦΜ μου αριστερα και δεξια, πες με περιεργο ετσι ειμαι. 

 

υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν εχουν παρε-δωσε με την εφορια παιδια; η επειδη ειναι εκτος ευρωπαικης ενωσης δεν παιζει ρολο;

Η Λιθουανία είναι εκτός ΕΕ?

Δεν θες να δώσεις στοιχεία δεν μπορείς να διατηρείς λογαριασμό.Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...