Προς το περιεχόμενο

Cold Boot problem


icy20
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από icy20,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Πήγαινε σε Intel πλατφόρμα αν θες να λυθεί το πρόβλημα οριστικά.

Νομίζω το z790 έχει λιγότερα pcie lanes από το x670e - τουλάχιστον αυτό ίσχυε σε όλα τα chipset από x370-x570 σε σχέση με τα αντίστοιχα intel. η λύση είναι να πάει σε HEDT (αμφότερα και των 2 εταιριών) αλλά θα στοιχίσει ο κούκος αηδόνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Νομίζω το z790 έχει λιγότερα pcie lanes από το x670e - τουλάχιστον αυτό ίσχυε σε όλα τα chipset από x370-x570 σε σχέση με τα αντίστοιχα intel. η λύση είναι να πάει σε HEDT (αμφότερα και των 2 εταιριών) αλλά θα στοιχίσει ο κούκος αηδόνι.

νομιζω δεν φταιει το pcie lanes της μητρικης,ειναι προβλημα της συσκευης που χρησιμοποιει .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icy20 είπε

Σε πεθαμενο σοκετ δεν παω ευχαριστω. Θα βρω λυση αλλιως

τι να σου πω, εγώ που παίζω και με τις 2 εταιρείες,τα περισσότερα προβλήματα μου τα δημιουργούσε η ΑΜD, με hardware, USB shutdowns και προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, μια στο τόσο είχα θέματα,fan boy δεν είμαι καμίας εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ICE-T είπε

τι να σου πω, εγώ που παίζω και με τις 2 εταιρείες,τα περισσότερα προβλήματα μου τα δημιουργούσε η ΑΜD, με hardware, USB shutdowns και προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, μια στο τόσο είχα θέματα,fan boy δεν είμαι καμίας εταιρείας.

Δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα ουτε στα ιντελ ουτε στα amd αλλα ποτε δεν ειχα αυτο το usecase scenario που εχω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Λύση

Προς ενημερωση οποιου ειχε απορια. Αγορασα νεα μητρικη MSI και ολα παιζουν μια χαρα... Χανω βεβαια χρηματα ετσι αλλα τουλαχιστον δουλευει το pc τωρα οπως πρεπει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2023 στις 7:23 ΜΜ, icy20 είπε

Προς ενημερωση οποιου ειχε απορια. Αγορασα νεα μητρικη MSI και ολα παιζουν μια χαρα... Χανω βεβαια χρηματα ετσι αλλα τουλαχιστον δουλευει το pc τωρα οπως πρεπει.

αφού λύθηκε το πρόβλημα μην σκέφτεσαι το οικονομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...