Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ειδοποιήσεων HUAWEI gt2 pro με iPhone 14 pro


diver8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Έχω το HUAWEI gt2 pro και το iPhone 14 pro. Ενώ στην αρχή ήταν όλα καλά με τις ειδοποιήσεις πλέον δεν μου έρχονται στο ρολόι. Το ξαναεκανε μια φορά πάλι και έκανα κατάργηση και ξανά σύνδεση το ρολόι με το κινητό. Πλέον δεν ποιανει αυτή η μέθοδος. Στο Bluetooth παρατήρησα ότι ενώ μου δείχνει δυο συσκευές από το ρολόι στην δεύτερη δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο με τις πλοιροφορίες. Ξέρει κανένας πως διορθώνετε το πρόβλημα αυτό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σιγουρέψου ότι είναι εντάξει οι άδειες και ότι επιτρέπεται στην εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, diver8 είπε

Το τσέκαρα είναι εντάξει αυτά. Παρατηρώ ότι στην εφαρμογή αποσυνδέετε μόνο του το ρολόι. 

Έτσι όπως τα λες, μου φαίνεται ότι η εφαρμογή μπαίνει σε αδράνεια, γι' αυτό αποσυνδέεται το ρολόι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, diver8 είπε

Το τσέκαρα είναι εντάξει αυτά. Παρατηρώ ότι στην εφαρμογή αποσυνδέετε μόνο του το ρολόι. 

Για να αποσυνδεεται, είτε απομακρύνεστε πολύ από το κινητό (και όταν επανέρχεστε, για άγνωστο λόγο, δεν συνδέεται πάντα, αυτόματα ξανά / το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό), είτε δεν κάνετε refresh στην εφαρμογή (Huawei health). Με refresh, θα παρατηρήσετε ότι παίζει και ο εντοπισμός του κινητού από το ρολόι.

Πάντως ναι, σε γενικές γραμμές κάτι παίζει με την αδράνεια και δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το εντοπίσω.

 

(Ίδιο ρολόι έχω, απλά συνδέεται σε iPhone 13 pro)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Για να αποσυνδεεται, είτε απομακρύνεστε πολύ από το κινητό (και όταν επανέρχεστε, για άγνωστο λόγο, δεν συνδέεται πάντα, αυτόματα ξανά / το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό), είτε δεν κάνετε refresh στην εφαρμογή (Huawei health). Με refresh, θα παρατηρήσετε ότι παίζει και ο εντοπισμός του κινητού από το ρολόι.

Πάντως ναι, σε γενικές γραμμές κάτι παίζει με την αδράνεια και δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το εντοπίσω.

 

(Ίδιο ρολόι έχω, απλά συνδέεται σε iPhone 13 pro)

Σε Android έχει ρύθμιση που επιλέγεις εφαρμογές να μην πάνε ποτέ σε αδράνεια. Λογικά, και σε εσάς πρέπει να έχει αυτή την επιλογή, απλά πρέπει να το σκαλίσετε λίγο για να το εντοπίσετε. Σε εμάς είναι στο κομμάτι τής μπαταρίας αλλά και επιλέγοντας την εφαρμογή απ' τις εγκατεστημένες. 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Mrs. Hyde Το θυμάμαι για τα Android, ναι, ήταν πράγματι πιο απλό.

Δυστυχώς εδώ, όσο και αν το έχω σκαλίσει, δεν έχω βγαλει άκρη. Ενδεχομένως να το διαβάσει και κάποιος άλλος, πιο έμπειρος ios χρήστης και να μας πει κάτι περισσότερο.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
32 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

@Mrs. Hyde Το θυμάμαι για τα Android, ναι, ήταν πράγματι πιο απλό.

Δυστυχώς εδώ, όσο και αν το έχω σκαλίσει, δεν έχω βγαλει άκρη. Ενδεχομένως να το διαβάσει και κάποιος άλλος, πιο έμπειρος ios χρήστης και να μας πει κάτι περισσότερο.

Απ' ό,τι βλέπω στο youtube, εσύ κι ο diver πρέπει να πάτε Settings > General > Background app refresh

Τώρα, αν τα έχουν αλλάξει με updates και δεν ανταποκρίνεται, τι να σας πω. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Απ' ό,τι βλέπω στο youtube, εσύ κι ο diver πρέπει να πάτε Settings > General > Background app refresh

Τώρα, αν τα έχουν αλλάξει με updates και δεν ανταποκρίνεται, τι να σας πω. 😛

Καταρχάς, σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε!

Δυστυχώς και αυτό, είναι ενεργοποιημένο αλλά χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έφτιαξε ξαφνικά μόνο του.  Το μόνο που έγινε ήταν να σβήσει τελείως το ρολόι για λίγο και μετά από ώρα έφτιαξαν οι ειδοποιήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...