Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή 25% για αγορές με payzy στον Γερμανό μεχρι 31-12-2022 [ΤΕΛΟΣ]


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαθα ένα μίνι εγκεφαλικό στην αρχή. Ρώτησα και στο τμήμα υποστήριξης τους και απ ότι κατάλαβα δε θα έχω θέμα.

Πήρα ps5 παρεπιπτόντως με uncharted god of war και έξτρα χειριστήριο. 524 μετά την επιστροφή. Και αν υπολογίσεις πόσο κάνουν το χειριστήριο και τα δύο παιχνίδια είναι σαν τα το πήρα 364 σκέτο ενώ κάνει 550. Σαν να τους έκλεψα νιώθω χαχα. Καλές γιορτές παιδιά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εχω budget 200 ευρω και θα ηθελα να με βοηθησετε να διαλεξω ενα κινητο xiaomi με μεγαλη οθονη, δηλ. 6.5" και πανω. Δεν εχω ιδιατερες απαιτησεις : σοσιαλ,καμμια φωτο τη γατα μου,αντε και κανενα ελαφρυ παιχνιδακι.
Ομως επειδη δεν αγοραζω συχνα κινητα θα ηθελα ενα που εχει βγει καλο ρε παιδι μου γιατι ακουω διαφορα για διαφορες εκδοσεις μι.
Τωρα το προβλημα ειναι οτι θελω να αγορασω απο συγκεκριμενο καταστημα λογω 25% προσφορας ( δεν ξερω αν μπορω να το πω αλλα πιστευω καταλαβατε) και το redmi note 10 pro που διαβαζω καλα σχολια και ηταν στο budget μου το εχει 120 ευρω πανω .
 εχετε να μου προτεινετε καποιο; Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων!

Screenshot 2022-12-30 154010.jpg

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα ψωνισει ενα λαπτοπ στις 21 του μηνος απο καταστημα του γερμανου. πληρωσα κανονικα με payzy, περασαν οι 10 μερες και τους ανοιξα αιτημα, ειπαν οτι θα το μελετησουν και μετα απο μια ημερα μου ζητησαν την αποδειξη του pos καθως και της συναλλαγης για να τα διερευνησουν περεταιρω. μολις τα εστειλα και τωρα παλι περιμενω. ειχε κανεις αυτη την εξελιξη; οσο εψαξα στο τοπικ απλα βρηκα οτι καποιου μελος χωρις να στειλει αποδειξη του τα περασαν μετα απο καποιες μερες.

οποτε προσοχη να κρατησετε και την αποδειξη του pos (που πολλοι την πεταμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, boudos είπε

ειχα ψωνισει ενα λαπτοπ στις 21 του μηνος απο καταστημα του γερμανου. πληρωσα κανονικα με payzy, περασαν οι 10 μερες και τους ανοιξα αιτημα, ειπαν οτι θα το μελετησουν και μετα απο μια ημερα μου ζητησαν την αποδειξη του pos καθως και της συναλλαγης για να τα διερευνησουν περεταιρω. μολις τα εστειλα και τωρα παλι περιμενω. ειχε κανεις αυτη την εξελιξη; οσο εψαξα στο τοπικ απλα βρηκα οτι καποιου μελος χωρις να στειλει αποδειξη του τα περασαν μετα απο καποιες μερες.

οποτε προσοχη να κρατησετε και την αποδειξη του pos (που πολλοι την πεταμε)

Εμένα στο κατάστημα του Γερμανού δεν έβγαλαν καν απόδειξη POS, το κατάστημα μου είπε ότι το POS που έχουν βγάζει μόνο μια για αυτούς, οπότε αυτό δεν έχει λογική, μέσα στην εφαρμογή του Payzy φαίνεται κανονικά η συναλλαγή άμα θέλουν, σιγά μην τους πάμε και οικογενειακό εκκαθαριστικό στο τέλος

2 ώρες πριν, Giannis107 είπε

Έχω κάνει αγορά από τις 27/12 αλλά δεν έχω λάβει στην εφαρμογή του Γερμανού τους πόντους που αντιστοιχούν. Τους έχει πάρει κάποιος ή γνωρίζει πόσο καιρό κάνουν να μπουν; 

Επειδή παλιότερα έχω κάνει αγορές και από το κατάστημα και από το site τους

1) στο κατάστημα αν δεν τους έλεγα βάλε και το κινητό μου να περαστούν οι πόντοι στο gapp, έχει τύχει να μην το κάνουν και δεν έμπαιναν. Όσες φορές το έκαναν όπως πρέπει σε 1 ώρα οι πόντοι ήταν μέσα

2) μέσω site στο μεγαλύτερο ποσοστό των αγορών μου δεν πέρναγαν οι πόντοι και έπρεπε να τους στείλω mail εγώ με την αγορά που έκανα.

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, boudos είπε

ειχα ψωνισει ενα λαπτοπ στις 21 του μηνος απο καταστημα του γερμανου. πληρωσα κανονικα με payzy, περασαν οι 10 μερες και τους ανοιξα αιτημα,

Πάντως για την ώρα είσαι στις 6 εργάσιμες μέρες, όχι στις μέχρι 10 που λένε οι όροι. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πάντως για την ώρα είσαι στις 6 εργάσιμες μέρες, όχι στις μέχρι 10 που λένε οι όροι. 😉

ειχε γινει η εκκαθαριση της συναλλαγης κι οταν ανοιξα αιτημα διαλεξα την συναλλαγη και το αυτοματο συστημα εβγαλε οτι δεν παιρνω επιστροφη 25% γι αυτη την συναλλαγη. και μετα εγινε η επικοινωνια με εκπροσωπους οπως την αναφερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, boudos είπε

ειχε γινει η εκκαθαριση της συναλλαγης κι οταν ανοιξα αιτημα διαλεξα την συναλλαγη και το αυτοματο συστημα εβγαλε οτι δεν παιρνω επιστροφη 25% γι αυτη την συναλλαγη. και μετα εγινε η επικοινωνια με εκπροσωπους οπως την αναφερω

Welcome to the club φιλε μου...

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Πάντως για την ώρα είσαι στις 6 εργάσιμες μέρες, όχι στις μέχρι 10 που λένε οι όροι. 😉

Οι οροι αναφερουν οτι η πιστωση γινεται μετα την εκκαθαριση. Δεν αναφερουν τιποτα για 10 μερες.

Αυτο που λες αναφερεται στα Q&A της εφαρμογης σχετικα με την προσφορα, ως ο χρονος που μπορει να παρει η εκκαθαριση. Εδω μιλαμε για εκκαθαρισμενες συναλλαγες (με εκκαθαριση σε 2 μερες εμενα). 

Εξαλλου αν ισχυαν οι 10 μερες θα μας ελεγαν απλα να περιμενουμε 10 μερες, δεν θα μας ανοιγαν ticket κ να μας ζηταν αποδειξεις, pos κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, stcp είπε

Welcome to the club φιλε μου...

Οι οροι αναφερουν οτι η πιστωση γινεται μετα την εκκαθαριση. Δεν αναφερουν τιποτα για 10 μερες.

Αυτο που λες αναφερεται στα Q&A της εφαρμογης σχετικα με την προσφορα, ως ο χρονος που μπορει να παρει η εκκαθαριση. Εδω μιλαμε για εκκαθαρισμενες συναλλαγες (με εκκαθαριση σε 2 μερες εμενα). 

Εξαλλου αν ισχυαν οι 10 μερες θα μας ελεγαν απλα να περιμενουμε 10 μερες, δεν θα μας ανοιγαν ticket κ να μας ζηταν αποδειξεις, pos κλπ.

Ούτε βέβαια είμαστε αναγκασμένοι να ανεβάζουμε αποδείξεις, σε ένα app που τυπικά διαβάζει την συναλλαγή μόνο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

... 

 

8 λεπτά πριν, DionGR είπε

Φαντάσου όλοι αυτοί να έπαιρναν την προσφορά του NordVPN που πάει 3μηνο η επιστροφή.

Τεχνικά, δεν έχει κανένα άδικο. Οι όροι αναφέρουν ότι η επιστροφή πιστώνεται μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής (διαδικασία που μπορεί, πράγματι, να διαρκέσει έως και 10 ημέρες). Δεν αναφέρεται πουθενά ότι μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις έως και 10 εργάσιμες μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής σου (η οποία έχει ολοκληρωθεί στα 2 παραπάνω μέλη).

Αγορά ---(10 ημέρες)---> Εκκαθάριση συναλλαγής = πίστωση επιστροφής.

Επεξ/σία από dim_plo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, VaggD είπε

Γίνεται χαμός για αυτό αργούν 

Το ελπίζω, κι εγώ 3η εργάσιμη μέρα από αγορά μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος και ούτε επιστροφή ούτε coins. Ωστόσο στο payzy το ποσό της συναλλαγής είναι προς εκκαθάριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Fotini_Kalai said:

Το ελπίζω, κι εγώ 3η εργάσιμη μέρα από αγορά μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος και ούτε επιστροφή ούτε coins. Ωστόσο στο payzy το ποσό της συναλλαγής είναι προς εκκαθάριση

Πρώτα θα πρέπει να γίνει εκκαθάριση και μετά επιστροφή..

Κανόνα θα έπρεπε να περιμένουν 14 μέρες σε περίπτωση που κάποιος κάνει επιστροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Δεν ισχύει αυτό !! Έχω Χρησιμοποιήσει 5 σε μια αγορά !! 

Ήταν e-gift cards? Ή άλλες δωροκαρτες που αγοράζεις από το κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...