Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή εκτυπωτή inkjet σε sublimation


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!Θα ήθελα πληροφορίες από όσους γνωρίζουν πάνω στους εκτυπωτές sublimation.Εχω τον εκτυπωτή epson l850 που είναι inkjet και θα ήθελα να του βάλω μελάνια sublimation να τον μετατρέψω.Τον έχω χρησιμοποιήσει με τα δικά του μελάνια ήδη.Θα μπορούσε να γίνει αυτό;Επισης έχετε να μου προτείνετε κάποιον sublimation οικονομικό;Και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, annita-kok είπε

Καλησπέρα!Θα ήθελα πληροφορίες από όσους γνωρίζουν πάνω στους εκτυπωτές sublimation.Εχω τον εκτυπωτή epson l850 που είναι inkjet και θα ήθελα να του βάλω μελάνια sublimation να τον μετατρέψω.Τον έχω χρησιμοποιήσει με τα δικά του μελάνια ήδη.Θα μπορούσε να γίνει αυτό;Επισης έχετε να μου προτείνετε κάποιον sublimation οικονομικό;Και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.Ευχαριστω!

Για χόμπυ ή για επαγγελματική χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/5/2023 στις 6:38 ΜΜ, annita-kok είπε

Καλησπέρα!Θα ήθελα πληροφορίες από όσους γνωρίζουν πάνω στους εκτυπωτές sublimation.Εχω τον εκτυπωτή epson l850 που είναι inkjet και θα ήθελα να του βάλω μελάνια sublimation να τον μετατρέψω.Τον έχω χρησιμοποιήσει με τα δικά του μελάνια ήδη.Θα μπορούσε να γίνει αυτό;Επισης έχετε να μου προτείνετε κάποιον sublimation οικονομικό;Και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.Ευχαριστω!

Ο L850 είναι σχετικά ίδιος με τον L1800 τουλάχιστον παίρνουν πανομοιότυπα μελάνια. Οπότε η μετατροπή του γίνεται σχεδόν με ίδιο τρόπο. Συνήθως προτιμούν τον L1800 γιατί είναι Α3 οπότε κάνει διπλάσιο μέγεθος εκτύπωσης οπότε κάνει και μπλουζάκια.

Πρέπει να καθαρίσεις τις κεφαλές πρώτα και μετά μπορείς να τον μετατρέψεις άνετα.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Από όσο ξέρω, είναι μπλέξιμο και με όχι εγγυημένα αποτελέσματα, ακόμα και για εκτυπωτές που αγοράστηκαν και μπήκαν sublimation μελάνια εξαρχής. Καλό θα είναι να είναι εξαρχής σχεδιασμένος για αυτή τη χρήση και να έχει τα ανάλογα χρωματικά προφίλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...