Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια δικτύου


Nikcv
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από jkoukos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

 

Καλημέρα έχω  τρία deco mesh τις τελευταίες μέρες με πετάει εμένα και άλλα άτομα  από το δίκτυο  από το σύστημα εντωμεταξύ κάθε φορά που θα πάω στο app μου δείχνει αυτό ...γίνετε να ειναι δυο εντελώς διαφορετικά accounts στο ιδιο app ?

Deco.JPG

Επεξ/σία από Nikcv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nikcv είπε

Καλημέρα έχω  τρία deco mesh τις τελευταίες μέρες με πετάει εμένα και άλλα άτομα  από το δίκτυο  από το σύστημα εντωμεταξύ κάθε φορά που θα πάω στο app μου δείχνει αυτό ...γίνετε να ειναι ειναι δυο εντελώς διαφορετικά accounts στο ιδιο app ?

Deco.JPG

Πήγαινε στην εφαρμογη των DECO στα στοιχεία λογαριασμού και άλλαξε το password σε κάτι ποιό δύσκολο καταρχήν.
Όχι το pass του wifi, μιλάμε για τον λογαριασμό χρήστη που δήλωσες όταν έστησες το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dpolal είπε

Πήγαινε στην εφαρμογη των DECO στα στοιχεία λογαριασμού και άλλαξε το password σε κάτι ποιό δύσκολο καταρχήν.
Όχι το pass του wifi, μιλάμε για τον λογαριασμό χρήστη που δήλωσες όταν έστησες το σύστημα.

Το έκανα φίλε μου, δυστυχώς δεν πιάνει γιατι μου πετάει πάλι για αναγκαστική διακοπή διαχείρισης , υποθέτω κάποιος χρησιμοποιεί  άλλο  account απ αυτό που έχω  βάση QR code  συσκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Πολλές συσκευές δεν επιτρέπουν ταυτόχρονη σύνδεση στο μενού τους πάνω από έναν χρήστη. Αυτό σε ενημερώνει, ότι δηλαδή ήδη έχεις συνδεθεί από άλλη συσκευή και δεν μπορείς από αυτή που προσπαθείς τώρα.

Είτε αποσυνδέεσαι πρώτα από την άλλη (logout) είτε περιμένεις να περάσει ο χρόνος αδράνειας και μετά να συνδεθείς από αυτή που θέλεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2023 στις 4:22 ΜΜ, jkoukos είπε

Πολλές συσκευές δεν επιτρέπουν ταυτόχρονη σύνδεση στο μενού τους πάνω από έναν χρήστη. Αυτό σε ενημερώνει, ότι δηλαδή ήδη έχεις συνδεθεί από άλλη συσκευή και δεν μπορείς από αυτή που προσπαθείς τώρα.

Είτε αποσυνδέεσαι πρώτα από την άλλη (logout) είτε περιμένεις να περάσει ο χρόνος αδράνειας και μετά να συνδεθείς από αυτή που θέλεις.

Αυτό ακριβώς γίνεται🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 15/05/2023 at 16:43, Nikcv said:

Αυτό ακριβώς γίνεται🙂

ακομα και με την ιδια συσκευη αν παρεις αλλη ip για καποιο λογο παλι θα στο βγαλει αφου βλεπει προσπαθεια login απο αλλη συσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...