Προς το περιεχόμενο

Σωστή επιλογή καλωδίου για DECO.


SakisLeft

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω φτιάξει στο σπίτι ένα δίκτυο με 2 DECO X20. Το ένα (Ως κεντρικό) είναι καρφωμένο πάνω στο modem και το άλλο είναι συνδεδεμένο με το κεντρικό ασύρματα.

Σκέφτομαι να πάρω ένα X60 και να έχω αυτό καρφωμένο πάνω στο modem ως κεντρικό και πάνω του να συνδέσω ασύρματα τα 2 X20.

Το Χ60 που θα έχω ως κεντρικό θα τοποθετηθεί ψηλά σε ένα ράφι, το καλώδιο όμως της συσκευασίας είναι κοντό….

Τι καλώδιο πρέπει να ζητήσω ?  Επειδή με μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχουν κάποιες διαφορές σε σχέση με το φορτίο που μεταφέρουν κλπ..

Ιδανικά θέλω να βρω φλατ ώστε να μπορέσω να το κρύψω…   

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/05/2023 at 16:51, SakisLeft said:

Καλησπέρα, έχω φτιάξει στο σπίτι ένα δίκτυο με 2 DECO X20. Το ένα (Ως κεντρικό) είναι καρφωμένο πάνω στο modem και το άλλο είναι συνδεδεμένο με το κεντρικό ασύρματα.

Σκέφτομαι να πάρω ένα X60 και να έχω αυτό καρφωμένο πάνω στο modem ως κεντρικό και πάνω του να συνδέσω ασύρματα τα 2 X20.

Το Χ60 που θα έχω ως κεντρικό θα τοποθετηθεί ψηλά σε ένα ράφι, το καλώδιο όμως της συσκευασίας είναι κοντό….

Τι καλώδιο πρέπει να ζητήσω ?  Επειδή με μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχουν κάποιες διαφορές σε σχέση με το φορτίο που μεταφέρουν κλπ..

Ιδανικά θέλω να βρω φλατ ώστε να μπορέσω να το κρύψω…   

Ευχαριστώ πολύ :)

 

οτιδηποτε ειναι cat5e ή cat6.

αυτο που εβαλες κανει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

οτιδηποτε ειναι cat5e ή cat6.

αυτο που εβαλες κανει μια χαρα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Λογικά αυτό που έβαλε ο φίλος από πάνω που είναι Cat7 είναι ακόμα καλύτερο εε ?? 

9 ώρες πριν, Jiakometi είπε

Με αυτό θα είσαι μια χαρά. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SakisLeft said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Λογικά αυτό που έβαλε ο φίλος από πάνω που είναι Cat7 είναι ακόμα καλύτερο εε ?? 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

οτιδηποτε απο cat5e και πανω σου κανει. εννοειται οτι μπορεις να πας και σε cat6 αν θες ή cat7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...