Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε windows 10 με την ένταση φωτισμού οθόνης πονάνε τα μάτια μου μία βοήθεια


gtr4460

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά προσπαθώ να βρω από τις ρυθμίσεις των windows 10 τη ρύθμιση για το φωτισμό οθόνης.

Πάω ρυθμίσεις σύστημα οθόνη αλλά δεν βρίσκω κάτι το μόνο που βρίσκω είναι για νυχτερινό φωτισμό.

Εν τω μεταξύ η οθόνη μου έχει πολλά mode αλλά δεν έχει κλασική αυξομείωση φωτισμού οθόνης από το 1 ως το 100 παράδειγμα.

 

Αν μπορείτε βοηθήστε λίγο γιατί υποφέρουν τα μάτια μου παιδιά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φαίνεται περίεργο να μην έχει η οθόνη ενσωματωμένη ρύθμιση για τη φωτεινότητα. Ποια μάρκα/μοντέλο είναι;

Ξέχασα να πω ότι, αν δεν βρίσκεις στα Windows ρύθμιση για τη φωτεινότητα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια ειδική εφαρμογή, π.χ. το Dimmer (δωρεάν).

Επεξ/σία από accipio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jim_p όχι δεν είναι laptop σταθερό είναι και εννοείται ότι έχω driver απλά σκέφτομαι μήπως είναι παλιός δεν είναι καλός για windows 10 γιατί η κάρτα είναι λίγο παλιά GT 710

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρεθηκα το πρωι σε desktop συστημα με w10. Επειδη εινια desktop, δεν δινουν τα windows τη δυνατοτητα μειωσης της φωτεινοτητας, οποτε βασιζεσαι σε οτιδηποτε δινει ο κατασκευαστης της καρτας γραφικων ή καλυτερα στα controls που εχει πανω της η οθονη.

(19)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...