Προς το περιεχόμενο

Mortal Kombat 1 [PS5][Xbox Series S|X][Switch]


sironoui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά το matchmaking του παιχνιδιού είναι απαραδεχτο.... Έχω παίξει στην season 15 παιχνίδια και από τα 15 τα 10 με έχει βάλει με τύπος που με σαπίζουν στο ξύλο και έχουν 40 νίκες και 5 ήττες . Και εγώ μόλις ξεκίνησα . Με ποιο κριτήριο επιλέγει αντίπαλο!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ρε παιδιά το matchmaking του παιχνιδιού είναι απαραδεχτο.... Έχω παίξει στην season 15 παιχνίδια και από τα 15 τα 10 με έχει βάλει με τύπος που με σαπίζουν στο ξύλο και έχουν 40 νίκες και 5 ήττες . Και εγώ μόλις ξεκίνησα . Με ποιο κριτήριο επιλέγει αντίπαλο!?!?!

αποσο θυμαμαι ειναι skill based. παιζεις στην αρχη 15+ παιχνιδια κ μετα σου δινει ενα ranking κ σε βαζει σε κλιμακα που θεωρητικα ειναι παιχτες παρομοιου επιπεδου.

ΟΜΩΣ αυτο ειχε μεγαλυτερο αντικρυσμα στο Launch που ειχε κ ενα σωρο παιχτες που ειναι φρεσκοι. Μετα απο τοσους μηνες, οπως γινεται σε ολα τα multiplayer games, πλεον η τεραστια πλοιοψηφια που παιζει ειναι παιχτες που ξερουν το παιχνιδι ή που ξέρουν απο fighting games κ απλα τωρα το επιασαν. Επι της παρουσης δλδ, δυσκολα να βρεις παιχτες χωρις εμπειρια γιατι λιγοι τετοιοι θα το πιασουν αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Mortal Kombat 1 [PS5][Xbox Series S|X][Switch]

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.  Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω . Δεν γίνεται εγώ που έχω παίξει 20 παιχνίδια να με βάζεις με αντίπαλο που έχει 2300 νίκες και 700 ήττες . Θα πρέπει να με βάλεις με κάποιον που είναι πιο κοντά μου στο ratio . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικα ναι, αυτο πρεπει να συμβει.

στην πραξη, οταν ο αριθμος των παιχτων πεσει παρα πολυ, αρχιζεις να εχεις σοβαρα προβληματα στο πως τους μοιραζεις. δλδ βλεπω αυτη τη στιγμη το παιχνιδι εχει περιπου 2.500-5000 ενεργους παιχτες στο PC σε ολο τον πλανητη. κ αφου κοιταει να σε κανει match με ατομα σχετικα κοντα (δλδ Ευρωπη), το πιθανο pool γινεται πολυ μικροτερο, ειδικα οταν πλεον εχει πολυ λιγους νεους παιχτες.

Περαν αυτου, συμφωνω απολυτα οτι το matchmaking δεν ειναι οτι καλυτερο στο παιχνιδι (αλλα και σχεδον σε ολα τα multiplayer games, το matchmaking ειναι πολυ aggressive εναντι σε νεους παιχτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

θεωρητικα ναι, αυτο πρεπει να συμβει.

στην πραξη, οταν ο αριθμος των παιχτων πεσει παρα πολυ, αρχιζεις να εχεις σοβαρα προβληματα στο πως τους μοιραζεις. δλδ βλεπω αυτη τη στιγμη το παιχνιδι εχει περιπου 2.500-5000 ενεργους παιχτες στο PC σε ολο τον πλανητη. κ αφου κοιταει να σε κανει match με ατομα σχετικα κοντα (δλδ Ευρωπη), το πιθανο pool γινεται πολυ μικροτερο, ειδικα οταν πλεον εχει πολυ λιγους νεους παιχτες.

Περαν αυτου, συμφωνω απολυτα οτι το matchmaking δεν ειναι οτι καλυτερο στο παιχνιδι (αλλα και σχεδον σε ολα τα multiplayer games, το matchmaking ειναι πολυ aggressive εναντι σε νεους παιχτες).

Έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει matchmaking από όλες τις πλατφόρμες αλλά μόνο από το χβοχ στην δική μου περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά.  Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω . Δεν γίνεται εγώ που έχω παίξει 20 παιχνίδια να με βάζεις με αντίπαλο που έχει 2300 νίκες και 700 ήττες . Θα πρέπει να με βάλεις με κάποιον που είναι πιο κοντά μου στο ratio . 

εδώ θα διαφωνίσω. Το soulcalibur ανά διαστήματα σε ματσάρει και με τούμπανο παίχτες. Αυτό είναι καλό γιατί βλέπεις και που είναι το ταβάνι ώστε να γίνεις καλύτερος και τι μπορεί να κάνει ένας όντος καλός παίχτης. 

Διαφωνώ τελείως με τα αποκλειστικά ματσαρίσματα με παίχτες του level σου. Το ίδιο κάνει και το street fighter  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εδώ θα διαφωνίσω. Το soulcalibur ανά διαστήματα σε ματσάρει και με τούμπανο παίχτες. Αυτό είναι καλό γιατί βλέπεις και που είναι το ταβάνι ώστε να γίνεις καλύτερος και τι μπορεί να κάνει ένας όντος καλός παίχτης. 

Διαφωνώ τελείως με τα αποκλειστικά ματσαρίσματα με παίχτες του level σου. Το ίδιο κάνει και το street fighter  

Συμφωνώ μαζί σου όχι αποκλειστικά ματσαρισματα .... Εδώ μιλάμε ότι το πιο φυσιολογικό ματσαρισμα ήταν με παίχτη που είχε 4 νίκες 0 ήττες.......και μου έσκασε το πρωί ο άλλος με 2273 νίκες και 712 ήττες . 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Συμφωνώ μαζί σου όχι αποκλειστικά ματσαρισματα .... Εδώ μιλάμε ότι το πιο φυσιολογικό ματσαρισμα ήταν με παίχτη που είχε 4 νίκες 0 ήττες.......και μου έσκασε το πρωί ο άλλος με 2273 νίκες και 712 ήττες . 

Εμένα αυτό μου αρέσει και μου άρεσε αρκετά που γινόταν συνέχεια στο soulcalibur. Μόνο έτσι μπορείς να βελτιωθείς. Δεν μπορείς να φανταστείς τι χαρά θα σου δώσει έτσι και καταφέρεις να πάρεις έστω και ένα round και ας σου κάνει όλα τα υπόλοιπα perfect μετά, η αν σου γράψει μετά τον αγώνα ότι είσαι καλός η αν κάνει ragequit :D 

Ολα αυτά τα έχω ζήσει με αντιπάλους τούμπανο που με μάτσαρε το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...