Προς το περιεχόμενο

Έσπασε ο αλγόριθμος ενεργοποίησης των Windows XP


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω σε μια γωνία ξεχασμένο ένα πσ με επεξεργαστή πέντιουμ 4 και 512 ραμ. Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να το ξεσκονίσω. Ίσως να ξαναπαίξω και κανένα Unreal Tournament - ακόμα εγκατεστημένο θα είναι...

Edit: Αν αναρωτιέστε, το unreal tournament είναι κρακαρισμένο.

Επεξ/σία από Engimek
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

55 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Πάντα τέτοια.  Ώρα για να αναβάθμιση από 11 σε XP γνήσια.

Αυτό ακριβώς σκοπευα να γράψω. 

Ωραία πράγματα πάντως, τέτοια θέλουμε να διαβάζουμε. 

28 λεπτά πριν, Engimek είπε

Έχω σε μια γωνία ξεχασμένο ένα πσ με επεξεργαστή πέντιουμ 4 και 512 ραμ. Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να το ξεσκονίσω. Ίσως να ξαναπαίξω και κανένα Unreal Tournament - ακόμα εγκατεστημένο θα είναι...

Edit: Αν αναρωτιέστε, το unreal tournament είναι κρακαρισμένο.

Ο φίλος μου στο εξοχικό του είχε φέρει τον παλαιό υπολογιστή που είχε win98. Τον έχει μόνο για να βάζει κανένα cd να ακούει μουσική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows XP εξακολουθούν να μοιράζουν πόνο και φυσικά να αποτελούν την ναυαρχίδα της Micro$oft. Μετά το φιάσκο των 11αριών, είναι σχεδόν σίγουρο οτι η Micro$oft θα βασιστεί στον αψεγάδιαστο πυρήνα των XP για να σχεδιάσει τον διάδοχό τους κατι που θα πάρει χρόνια...Τα XP θα αποτελούν το πιο σταθερό, ελαφρύ, γρήγορο, ασφαλές και συμβατό λειτουργικό σύστημα  για τα επόμενα 20 χρόνια.

  • Like 6
  • Thanks 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, morfeas-dsl- είπε

Ποσο μου ελειψαν  τα xp σε σχεση με 10 και τα 11....

προφανως εχεις καιρο να τα χρησιμοποιήσεις, ετυχε να το κανω προσφατα και περα απο το ποσο γρήγορα και ελαφρια ειναι πλεον σε ενα σύγχρονο μηχάνημα έχουν θεματα που είχα ξεχασει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε critical υποσυστήματα ραντάρ , συστήματα cnc , αντλίες , ιατρικά , κοπτικά και ένα σωρό αλλά πράγματα που μπορεί να βγήκαν το 2008-9-10-11. Μηχανήματα που κόστιζαν τότε 150Κ -200Κ  ή και 1 εκ ευρώ ή και πολύ παραπάνω υπάρχουν ακόμη και θα υπάρχουν για 20-30 χρόνια ακόμη. Υπάρχει σύστημα του Ελ.Δημ το οποίο τρέχει σε τερματικά w2000 δουλεύει άψογα - απροβλημάτιστα μέσω intranet παντελώς απομονωμένο. Καλώς ή κακώς τέτοια συστήματα δεν μπορούν να αλλαχθούν εύκολα ! Πρόσφατα πάντως ομάδα συνταξιούχων it απαίτησε πληρωμή εξωπραγματική για να βοηθήσει σε migration σύστημα  της Hp Agilent που έτρεχε σε xp με τεράστια βάση δεδομένων και ένα custom  software τηλεμετρίας … πολύ εξειδικευμένο για 40-50 μέρες εργασίας έκαστος πήρε 27Κ καθαρά ! Η εταιρία που πλέον έχει αυτά τα συστήματα ζήτησε 4 χ  ποσό και επίσης υποχρεωτικά νέο συμβόλαιο να εγκαταστήσει το νέο σύστημα που έχει αναπτύξει τώρα … πάνω από 1 εκ δηλαδή !  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα update των XP (και όχι μόνο) υπάρχει αυτό: https://legacyupdate.net/

Πολύ καλή η δημοσίευση του εργαλίου ενεργοποίησης.  Δουλεύω σε βιομηχανικά PC που τρέχουν κατά κανόνα XP και ήταν πρόβλημα η ενεργοποίηση δοκιμάζοντας από μια λίστα γνωστών κλειδιών (όταν χρειάζονταν επανεγκατάσταση π.χ γιατί χτύπησε ο δίσκος).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...