Προς το περιεχόμενο

Περίεργο θέμα με Bluetooth ακουστικά


Melissa_virus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Έχω τα plantronics 3100 . Από χτες δεν παίζουν. Τι συμβαίνει. Τα βγάζω ανάβουν τα φοράω, ακούω τις φωνητικές ειδοποιήσεις headset connected, phone connected, κάνει μπιμ μπιμ όταν ανεβοκατεβάζω τον ήχο κλπ κλπ. Στο τηλέφωνο μιλάμε κανονικά και ακούω. Έχω κάνει και το κινητό επανεκκίνηση. όλα οκ αλλά μουσική δεν παίζουν. πως γίνετε αυτό? Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Melissa_virus είπε

Καλημέρα. Έχω τα plantronics 3100 . Από χτες δεν παίζουν. Τι συμβαίνει. Τα βγάζω ανάβουν τα φοράω, ακούω τις φωνητικές ειδοποιήσεις headset connected, phone connected, κάνει μπιμ μπιμ όταν ανεβοκατεβάζω τον ήχο κλπ κλπ. Στο τηλέφωνο μιλάμε κανονικά και ακούω. Έχω κάνει και το κινητό επανεκκίνηση. όλα οκ αλλά μουσική δεν παίζουν. πως γίνετε αυτό? Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ.

Πήγαινε στο bluetooth. Μετά στις ρυθμίσεις της συγκεκριμένης συσκευής (δηλ τα plantronics). Δεξιά θα υπάρχει ενα γρανάζι που σε πάει σε ένα δεύτερο μενού. Δές ότι είναι ενεργοποιημένα τα κουμπιά "κλήσεις" & "μουσική"

Screenshot_20230530_102117_Settings.jpg

Screenshot_20230530_102110_Settings.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Melissa_virus είπε

Έτσι όπως το βλέπω οκ δεν είναι?

 

image.jpeg.d392c9a8d3a35a5461736fedd399534e.jpeg

Κανονικα ναι θα επρεπε να παιζουν. Εχεις δοκιμασει να τα κανεις unpair & ξανα pair?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kag1ante είπε

Κανονικα ναι θα επρεπε να παιζουν. Εχεις δοκιμασει να τα κανεις unpair & ξανα pair?

Όχι δεν το έκανα. το αποφεύγω γιατί από όταν πήρα το xiaomi redmi 11 pro είχα θέμα εξαρχής που ευτυχώς μετά από μια αναβάθμιση και μετά από καιρό τα είδε. Και γενικά σε σχέση με το redmi 9 δεν δουλεύει το bluetooth τόσο σωστά. και το ρολόι για να το δει συνδέομαι στην εφαρμογή του ενώ στο παλιό όλα γινόταν αυτόματα... κάποιρες φορές βέβαια το βλέπει και αυτόματα αλλά σπάνια...
υποχρεωτικά θα κάνω unpair και ότι γίνει έγινε. ελπίζω να τα ξαναδει
ευχαριστώ.

Έκανα unpair και μετά από ζόρι έκανα pair. Δοκιμάσαμε και σε ένα άλλο κινητό και δεν μπαίνει καν η εφαρμογή BackBeat της platronics. λέει ότι δεν είναι συμβατή με το android εντομεταξύ με την ίδια έκδοση την έχω μέσα περασμένη, οπότε τώρα θα την έβγαλαν από playstore για την έκδοση αυτή. μάλλον τελικά κάποια αναβάθμιση παίχτηκε που κατέστησε τα ακουστικά άχρηστα για μουσική... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...