Προς το περιεχόμενο

Αντιγραφή μόνο των partition sizes, όχι και των δεδομένων


hablando

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Υπάρχει τρόπος να κλωνοποιήσουμε μόνο τα Partition Sizes, δηλαδή τις χωρητικότητές τους χωρίς τα δεδομένα από τα οποία απαρτίζονται; Δεν με ενοχλεί αν θα είναι σε Windows ή Linux η παραπάνω διαδικασία, αρκεί να γίνεται...

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε διαγραφή των δεδομένων πριν την κλωνοποίηση και καν το Αν όμως εχεις και λειτουργικό σε κάποιο θα ρωτάς γιατι δεν μπαίνει στα windows  γιαυτο γίνε πιο ξεκάθαρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δεν θέλω να διαγράψω αρχεία. Με ενδιαφέρει αν υπάρχει δυνατότητα αντιγραφής μόνο του MBR αν το σκέφτομαι σωστά... Δηλαδή τις χωρητικότητες των partitions...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, hablando είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Δεν θέλω να διαγράψω αρχεία. Με ενδιαφέρει αν υπάρχει δυνατότητα αντιγραφής μόνο του MBR αν το σκέφτομαι σωστά... Δηλαδή τις χωρητικότητες των partitions...

Δυνατότητα αντιγραφής του boot partition εννοείς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνοντας κλώνο το Boot Partition ενός δίσκου και κάνοντας restore αυτού σε άλλο δίσκο, γίνεται restore το structure του αρχικού - των partitions αλλά κενών πλέον (χωρίς δεδομένα) ναι θα πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hablando είπε

Αν κάνοντας κλώνο το Boot Partition ενός δίσκου και κάνοντας restore αυτού σε άλλο δίσκο, γίνεται restore το structure του αρχικού - των partitions αλλά κενών πλέον (χωρίς δεδομένα) ναι θα πω...

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα γίνει, οπως τα λες, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις με το diskgenius 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...