Προς το περιεχόμενο

Πειρατική τηλεόραση: Στο στόχαστρο πλέον και οι χρήστες


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mimis13 είπε

Εν τω μεταξύ ο συγκεκριμένος, αν δεις, απαντάει σε ό,τι βρίσκει εύκολο. Του εξήγησα ότι θέλουμε πάνω από 150€ για να έχουμε όλες τις συνδρομές που προσφέρει μια πειρατεία και εκείνος επέλεξε να απαντήσει σε κάτι άλλο και επιμένει με τα 20€ (που είναι πάνω από 50€) λες και κάνει κουμάντο στις τσέπες και πώς θα τα διαθέσει ο καθένας. Σα να μας περισσεύουν λεφτά, ας τα δώσουμε σε κάτι ηθικό. Δε θα υπήρχε ο ΟΠΑΠ ξέρω γω. Που αν δεν υπήρχε ο ΟΠΑΠ θα είχαμε πάνω από 2000 ανέργους. Μιλάμε θα εκραγεί το μυαλό του από την ηθικολογία που κάνει κωλοτούμπες.

Φίλε η κάθε συνδρομή που βάζεις στα 150 είναι μηνιαία… δεν χρειάζεται, ούτε πληρώνεις κάθε μήνα όλες τις συνδρομές… 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις κάτι που ή δεν ξέρεις ή επίτηδες υπερβάλεις μιας σε έχω ξεμπροστιάσει, και όχι μόνο εγώ, ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα… 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, filipprin είπε

Βλεπει μονο οτι θελει αυτος.Δικαιωμα του .Απλα να μην κουναει το δαχτυλο ..........

Μην ζητάς πολλά. Τον κάλεσε η ηθική αρχή του ίντερνετ να ισορροπήσει την αδικία.

  

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε η κάθε συνδρομή που βάζεις στα 150 είναι μηνιαία… δεν χρειάζεσαι ούτε πληρώνεις κάθε μήνα όλες τις συνδρομές… 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις κάτι που ή δεν ξέρεις ή επίτηδες υπερβάλεις μιας σε έχω ξεμπροστιάσει, και όχι μόνο εγώ, ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα… 

Αρχικά ηρέμησε λίγο με τον τόνο. Η συνδρομή δεν έχεις ιδέα ποια είναι. Αν διάβαζες την ανάλυση που κάνω για amazon prime, apple tv, disney+ και τι κάνει το netflix γιατί ξεπηδάνε κι άλλες πλατφόρμες, θα ήξερες πως για να δεις καλό υλικό και όχι να τα καταβροχθίσεις όλα μανιωδώς, πρέπει σε ετήσιο επίπεδο να δαπανήσεις 1200€ το ελάχιστο. Αλλά ελάχιστο. Ειδικά αν είσαι τύπος που παρακολουθεί αθλητικά γενικότερα, θες το χρόνο αυτά τα 700€ στις δύο μεγάλες ελληνικές εταιρείες και από εκεί χτίζεται το μπάτζετ που έχεις να ξοδέψεις για να δεις. Βέβαια εσένα δε σου αρέσει αυτό, με ξεμπρόστιασες και όχι λίγες φορές.

Επεξ/σία από mimis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δω όλους τούς αγωνες της ομάδας μου πρεπει να πληρωσω δυο πλαρτφορμες κανα 60 συνολο μονο τα αθλητικα.Εκει καπου εκανα την επαναστση μου.Συνεχιζω να πληρώνω την μια νομιμα και τα υπολοιπα τα βλεπω τσαμπα απο το ιντερνετ.

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε η κάθε συνδρομή που βάζεις στα 150 είναι μηνιαία… δεν χρειάζεσαι, ούτε πληρώνεις κάθε μήνα όλες τις συνδρομές… 

 

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mimis13 είπε

Μην ζητάς πολλά. Τον κάλεσε η ηθική αρχή του ίντερνετ να ισορροπήσει την αδικία.

  

Αρχικά ηρέμησε λίγο με τον τόνο. Η συνδρομή δεν έχεις ιδέα ποια είναι. Αν διάβαζες την ανάλυση που κάνω για amazon prime, apple tv, disney+ και τι κάνει το netflix γιατί ξεπηδάνε κι άλλες πλατφόρμες, θα ήξερες πως για να δεις καλό υλικό και όχι να τα καταβροχθίσεις όλα μανιωδώς, πρέπει σε ετήσιο επίπεδο να δαπανήσεις 1200€ το ελάχιστο. Αλλά ελάχιστο. Ειδικά αν είσαι τύπος που παρακολουθεί αθλητικά γενικότερα, θες το χρόνο αυτά τα 700€ στις δύο μεγάλες ελληνικές εταιρείες και από εκεί χτίζεται το μπάτζετ που έχεις να ξοδέψεις για να δεις. Βέβαια εσένα δε σου αρέσει αυτό, με ξεμπρόστιασες και όχι λίγες φορές.

Το υλικό που θες ανάλογη σε 30 ώρες την ημέρα… σταματά να υπερβάλεις, με 50-60€ τον μήνα μπορείς να έχεις ότι υλικό θες και να μην σου λείψει τίποτα… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, filipprin είπε

Για να δω όλους τούς αγωνες της ομάδας μου πρεπει να πληρωσω δυο πλαρτφορμες κανα 60 συνολο μονο τα αθλητικά

 

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, filipprin είπε

Για να δω όλους τούς αγωνες της ομάδας μου πρεπει να πληρωσω δυο πλαρτφορμες κανα 60 συνολο μονο τα αθλητικα.Εκει καπου εκανα την επαναστση μου.Συνεχιζω να πληρώνω την μια νομιμα και τα υπολοιπα τα βλεπω τσαμπα απο το ιντερνετ.

 

Πως βγαίνει 60 η cosmote δίνει εδώ και πολλούς μήνες 10€ το TV στους συνδρομητές της και η Nova ως αυτόνομη κάνει 25€… σύνολο 35€

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το υλικό που θες ανάλογη σε 30 ώρες την ημέρα… σταματά να υπερβάλεις, με 50-60€ τον μήνα μπορείς να έχεις ότι υλικό θες και να μην σου λείψει τίποτα… 

τι λες ρε; Εγώ θέλω να δω Barry, Ted Lasso, Shrinking, Better Call Saul και καμία Blockbaster ταινία. Είμαι Ολυμπιακός και βλέπω Μπάσκετ και ποδόσφαιρο, είμαι Λίβερπουλ, Ρόμα και Βαλένθια. Και έχω την ημέρα για όλα αυτά περί τις δύο ώρες χρόνο. Βγάλε μου κοστολόγιο!

  

7 λεπτά πριν, filipprin είπε

Για να δω όλους τούς αγωνες της ομάδας μου πρεπει να πληρωσω δυο πλαρτφορμες κανα 60 συνολο μονο τα αθλητικα.Εκει καπου εκανα την επαναστση μου.Συνεχιζω να πληρώνω την μια νομιμα και τα υπολοιπα τα βλεπω τσαμπα απο το ιντερνετ.

 

Μόλις σου έκανε κουμάντο να βάλεις κοσμοτέ για να έχεις το tv με 10€. Μάγκας; Μάγκας!

Επεξ/σία από mimis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμ ελα που εγω ειμαι συνδρομητής με την μια και δεν μπορώ να φυγω και οταν εγινα τα ειχε ολα πακετο και ξαφνικα βρεθηκα με τα μισα γιατι η ομαδα πηγε στην αλλη μερια.Οποτε 25 χ2 =50 βαλε και κατι φορουςΧ 2 = 60 χοντρικα.Το θεμα δεν ειναι το ακριβες ποσο αλλα η λογικη την οποια για αλλη μια φορα επιλεγεις να την κανεις γαργαρα κατα τον συνήθη τροπο σκέψης σου.Ξαφνικα για να εχω αυτο που εβλεπα επρεπε να δωσω και επιπλεων χρηματα

13 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πως βγαίνει 60 η cosmote δίνει εδώ και πολλούς μήνες 10€ το TV στους συνδρομητές της και η Nova ως αυτόνομη κάνει 25€… σύνολο 35€

 

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, filipprin said:

Αμ ελα που εγω ειμαι συνδρομητής με την μια και δεν μπορώ να φυγω και οταν εγινα τα ειχε ολα πακετο και ξαφνικα βρεθηκα με τα μισα.Οποτε 25 χ2 =50 βαλε και κατι φορους 2 = 60 χοντρικα.Το θεμα δεν ειναι το ακριβες ποσο αλλα η λογικη την οποια για αλλη μια φορα επιλεγεις να την κανεις γαργαρα κατα τον συνήθη τροπο σκέψης σου.Ξαφνικα για να εχω αυτο που εβλεπα επρεπε να δωσω και επιπλεων χρηματα ακομα.

 

Μην μου το γυρίζεις τώρα στο ότι το θέμα δεν είναι το πόσο… είναι το πόσο γιατί πάνω σε αυτό επιχειρηματολόγησες…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εσυ επελεξες να ασχοληθεις με αυτο.Οπως ειπα καταλαβαίνεις μονο οτι σε συμφερει.Και οι δυο πλευρες εχουν επιχειρηματα απλα μονο η μια κουναει το δαχτυλο και το παιζει αστυνομος

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Μην μου το γυρίζεις τώρα στο ότι το θέμα δεν είναι το πόσο… είναι το πόσο γιατί πάνω σε αυτό επιχειρηματολόγησες…

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, filipprin said:

Οχι εσυ επελεξες να ασχοληθεις με αυτο.Οπως ειπα καταλαβαίνεις μονο οτι σε συμφερει.Και οι δυο πλευρες εχουν επιχειρηματα απλα μονο η μια κουναει το δαχτυλο και το παιζει αστυνομος

 

Δυστηχώς καταλαβαίνω πολλά περισσότερα, αλλά πρέπει και να μείνω και on topic…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, filipprin είπε

ΟΚ αντε γεια και καλη σου νυχτα

Για το φίλο που θεωρεί ότι είναι ανάγκη να βλέπει τα πάντα “δωρεάν” δεν είπες τίποτα…

ξέχασα δεν συμφέρει… 

καλό βράδυ! 🙂

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, filipprin είπε

Ξαφνικα για να εχω αυτο που εβλεπα επρεπε να δωσω και επιπλεων χρηματα

Φίλε σε νιώθω. Παθών με nova. Δεν είχαμε σήμα μετά από καταιγίδα, αλλά τα ευρώ έτρεχαν. Δεν τους ένοιαζε. Και τους είπα κατ αναλογία να μην πληρώσω 14 μέρες που δεν είχα σήμα και μου είπαν ότι δε φταίνε αυτοί που μένω σε χωριό και δεν υπήρχε διαθέσιμος τεχνικός να έρθει. Και τους είπα "ναι, αυτό αφορά ότι δε φταίτε που χάνω τα προγράμματά μου, αλλά που πληρώνω;" καμία απάντηση. και αναγκαστικά τα έκοψα όλα.

μετά έβαλα netflix και άρχισαν να βγάζουν σειρές και ταινίες επειδή άνοιγαν πλατφόρμες που είχαν δικαιώματα εκείνες για τα προγράμματά τους. και ξαφνικά ήθελα για να παρακολουθήσω και εκείνα +30 ευρώ το μήνα. και δεν έχω και σούπερ ταχύτητα και έτρωγα και οικονομικά ζόρια και τα παράτησα τελείως.

 

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για το φίλο που θεωρεί ότι είναι ανάγκη να βλέπει τα πάντα “δωρεάν” δεν είπες τίποτα…

Εγώ σου είπα βγάλε κοστολόγιο, εσύ λες ότι είπα ότι είναι ανάγκη να τα βλέπω δωρεάν. το να υπαινίσσεσαι τι μπορεί να είπα κάθεται καλά για να πεις την ηθικολογία σου.

Επεξ/σία από mimis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...