Προς το περιεχόμενο

Πειρατική τηλεόραση: Στο στόχαστρο πλέον και οι χρήστες


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

: Κατα τα αλλά, μιας και μόνο όσοι καλοβλέπουν την πειρατεία το λένε, πουθενά δεν υπερασπιστικά τους νόμιμους παρόχους αλλά την νόμιμη συμπεριφορά που οφείλει να έχει ένας πολίτης οποιοδήποτε κράτους…

Οτι ειναι νομιμο δεν ειναι και ηθικο.Γενικώς αν θες την αποψη μου ο κοσμος μας παει κατα διαολου..........

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, filipprin είπε

Οτι ειναι νομιμο δεν ειναι και ηθικο.

Δεν διαφωνώ ούτε σε αυτό, δυστυχώς όμως ζούμε σε μια οργανωμένη κοινωνία με νόμους και πιστεύω ότι για να την κάνουμε καλύτερη η λύση δεν είναι να αυτοδικήσουμε και να γίνουμε και εμείς κλέφτες…

5 λεπτά πριν, filipprin είπε

Γενικώς αν θες την αποψη μου ο κοσμος μας παει κατα διαολου..........

Και εγώ αυτό πιστεύω, αντί να γινόμαστε καλύτεροι, καθόμαστε και συμπεριφερόμαστε σαν αυτούς που μας ενοχλούν… πχ όπως στο θέμα εδώ, με κλέβεις θα σε κλέψω….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα ενας πειρατής προφανώς εχει αλλη αποψη απο σενα.Αυτο δεν τον κανει κακο ουτε εσενα καλο.Το θεμα που κουβεντιαζουμε δεν ειναι ασπρο η μαυρο.Και οι δυο πλευρες εχουν λογικα επιχειρήματα που δικαιολογούν την σταση τους.Το χρημα δεν εχει παντα δικιο αιωνες τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, filipprin είπε

Σωστα ενας πειρατής προφανώς εχει αλλη αποψη απο σενα.Αυτο δεν τον κανει κακο ουτε εσενα καλο.Το θεμα που κουβεντιαζουμε δεν ειναι ασπρο η μαυρο.Και οι δυο πλευρες εχουν λογικα επιχειρήματα που δικαιολογούν την σταση τους.Το χρημα δεν εχει παντα δικιο αιωνες τωρα

Μα άμα το δεις αντικειμενικά και οι δυο θέλουν να βελτιστοποιήσουν τα οικονομικά τους…

για μένα, η κλεψιά είναι μια και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία από καμία πλευρά…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα το προβλημα ειναι οτι στη δικια σου λογικη ο κλεφτης ειναι μονο ο πειρατης.

Και παλι ξαναλεω οτι ο παραβιάζων το νομο παιρνει και τα ρισκα του

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, filipprin είπε

Σωστα το προβλημα ειναι οτι στη δικια σου λογικη ο κλεφτης ειναι μονο ο πειρατης.

Και παλι ξαναλεω οτι ο παραβιάζων το νομο παιρνει και τα ρισκα του

Μα πουθενά δεν υποστήριξα ότι οι πάροχοι δεν κλέβουν, το ότι επισήμανα σε κάποιους ότι βάζουν άκυρα επιχειρήματα/παραδείγματα και ότι αυτά δεν είναι κλεψιές δεν φταίω εγώ…

όπως ξένα λέω το ότι κλέβουν οι πάροχοι, δεν σημαίνει ότι δικαιολογείται η θέαση μέσω πειρατικής τηλεόρασης…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

όπως ξένα λέω το ότι κλέβουν οι πάροχοι, δεν σημαίνει ότι δικαιολογείται η θέαση μέσω πειρατικής τηλεόρασης…

Στο δικο σου τροπο σκεψης.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, filipprin είπε

Στο δικο σου τροπο σκεψης.

Για περιέγραψε λίγο τον άλλο τρόπο σκέψης…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, filipprin είπε

Στο δικο σου τροπο σκεψης.

Την υπογραφή του τη βλέπεις; Ηθικολογία μέχρι τέλους. Μάτριξ φάση: "είναι αθεράπευτα εξαρτημένοι με το σύστημα, που θα παλέψουν να το προστατεύσουν". Τι προσπαθείς να βγάλεις;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πειρατεία.Αυτο δεν καταλαβενεις.Δεν μπορείς να κουνας το δαχτυλο στον αλλο λεγοντας οτι έχεις δικο.Εχει και ο άλλος δικιο.

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για περιέγραψε λίγο τον άλλο τρόπο σκέψης…

 

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, filipprin είπε

Πειρατεία

 

Κλεπταποδοχή!

ΥΓ: μπορώ άνετα να παίξω το οποιοδήποτε παιχνίδι με τον οποιοδήποτε εδώ μέσα… οπότε ή το γυρνάς σε επιχειρήματα πάνω σε αυτό που υποστηρίζεις ή καταντάς σαν τον παραπάνω φίλο που νομίζοντας ότι γράφω κάτι το αρνητικό/λάθος για εμένα ή για την κοινωνία, το χρησιμοποιεί ως επιχείρημα λόγω έλλειψης επιχειρημάτων… 🙂

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το βλέπεις ως παιχνιδι εισαι βαθια νυχτωμενος.Εγω θα το ελεγα πολεμο.ΔΕΝ  έχεις μονο εσυ επειχηρηματα εδω μεσα.Αυτο  ειναι το λαθος σου.Απλα νομιζεις οτι μονο τα δικα σου ειναι σωστα ..Δεν μπορείς να κουνας το δαχτυλο στον αλλο λεγοντας οτι έχεις δικο.Εχει και ο άλλος δικιο.

Το προβλημα ειναι οτι δεν κρατας απλώς την αποψη για τον εαυτο σου αλλα το παιζεις και αστυνομος .

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, filipprin είπε

Αν το βλέπεις ως παιχνιδι εισαι βαθια νυχτωμενος.Εγω θα το ελεγα πολεμο.

Εν τω μεταξύ ο συγκεκριμένος, αν δεις, απαντάει σε ό,τι βρίσκει εύκολο. Του εξήγησα ότι θέλουμε πάνω από 150€ για να έχουμε όλες τις συνδρομές που προσφέρει μια πειρατεία και εκείνος επέλεξε να απαντήσει σε κάτι άλλο και επιμένει με τα 20€ (που είναι πάνω από 50€) λες και κάνει κουμάντο στις τσέπες και πώς θα τα διαθέσει ο καθένας. Σα να μας περισσεύουν λεφτά, ας τα δώσουμε σε κάτι ηθικό. Δε θα υπήρχε ο ΟΠΑΠ ξέρω γω. Που αν δεν υπήρχε ο ΟΠΑΠ θα είχαμε πάνω από 2000 ανέργους. Μιλάμε θα εκραγεί το μυαλό του από την ηθικολογία που κάνει κωλοτούμπες.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, filipprin είπε

Αν το βλέπεις ως παιχνιδι εισαι βαθια νυχτωμενος.Εγω θα το ελεγα πολεμο.ΔΕΝ  έχεις μονο εσυ επειχηρηματα εδω μεσα.Αυτο  ειναι το λαθος σου.Απλα νομιζεις οτι μονο τα δικα σου ειναι σωστα ..Δεν μπορείς να κουνας το δαχτυλο στον αλλο λεγοντας οτι έχεις δικο.Εχει και ο άλλος δικιο.

Ναι σαν το πρόσφατο του πάνω από το 70% που χρησιμοποίησαν VR τους δημιούργησε σοβαρό πρόβλημα στον εγκέφαλο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mimis13 είπε

Εν τω μεταξύ ο συγκεκριμένος, αν δεις, απαντάει σε ό,τι βρίσκει εύκολο. Του εξήγησα ότι θέλουμε πάνω από 150€ για να έχουμε όλες τις συνδρομές που προσφέρει μια πειρατεία και εκείνος επέλεξε να απαντήσει σε κάτι άλλο και επιμένει με τα 20€ (που είναι πάνω από 50€) λες και κάνει κουμάντο στις τσέπες και πώς θα τα διαθέσει ο καθένας. Σα να μας περισσεύουν λεφτά, ας τα δώσουμε σε κάτι ηθικό. Δε θα υπήρχε ο ΟΠΑΠ ξέρω γω. Που αν δεν υπήρχε ο ΟΠΑΠ θα είχαμε πάνω από 2000 ανέργους. Μιλάμε θα εκραγεί το μυαλό του από την ηθικολογία που κάνει κωλοτούμπες.

Βλεπει μονο οτι θελει αυτος.Δικαιωμα του .Απλα να μην κουναει το δαχτυλο ..........Η απλως να δεχεται οτι και άλλος μπορει να του κουναει το δαχτυλο με τον ιδιο τροπο.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...