Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με αλλαγη γλωσσας στα windows vista home premium


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας εχω εγκαταστησει την γλωσσα τα ελληνικα για τα windows vista service pack 2 x86 32-bit οπως ειναι το συστημα μου ομως δεν αλλαξει. Μου πεταει το παρακατω error code για το windows update agent.

VirtualBox_vista_06_06_2023_18_28_31.png.bc24066f635fa2287f88d268ad038851.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2023 στις 1:28 ΜΜ, micos000 είπε

Καλησπερα τιποτα το προβλημα παραμενει. Αφαιρεσα την γλωσσα την ξανα εκανα εγκατασταση παλι τιποτα το ιδιο αποτελεσμα. Καποια αλλη λυση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, KyrGR είπε

Το  πρόγραμμα vistalizator εγκαθιστάς νομίζω και κατεβάζεις το αντίστοιχο language pack για vistalizator.

Καλησπερα ετσι το εκανα φιλε μου.

18 λεπτά πριν, micos000 είπε

Προφανώς σου λείπουν κάποια updates. Θα έλεγα να μείνεις με την Αγγλική γλώσσα.

Τα οποια ποια ειναι ; Παντως η εκδοση που ειχε πανω ηταν η RTM SP0 ετσι και εγω απο βλακεια εβαλα πρωτα την ελληνικη γλωσσα πανω και μετα περασα το service pack 1 και μετα το service pack 2 ετσι δημιουργηθηκε το προβλημα. Φυσικα την αφαιρεσα και την ξανα εγκαταστησα ομως το προβλημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θυμάμαι καλά από το vistalizator έπρεπε να είχες περάσει το sp πρώτα και μετά να βάλεις την γλώσσα. Επίσης είχε διαφορετικά mui για rtm, sp1, sp2. Εσύ ποιο mui βάζεις;

Αφού τα μπέρδεψες γιατί δεν το ξαναπαίρνεις από την αρχή; (εγκατάσταση vista, sp1, sp2, vistalizator).

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, micos000 είπε

Αν θυμάμαι καλά από το vistalizator έπρεπε να είχες περάσει το sp πρώτα και μετά να βάλεις την γλώσσα. Επίσης είχε διαφορετικά mui για rtm, sp1, sp2. Εσύ ποιο mui βάζεις;

Αφού τα μπέρδεψες γιατί δεν το ξαναπαίρνεις από την αρχή; (εγκατάσταση vista, sp1, sp2, vistalizator).

πρωτα εβαλα το rtm μετα εβαλα sp1 sp2 και γι αυτο ισως να μην δουλευει. θα το ξανα περασω απ την αρχη φτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότ δε χρειάζεται να βάλεις το sp1 και μπορείς να πας απευθείας στο sp2, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.Με τα vista δεν είχα ασχοληθεί καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, micos000 είπε

Νομίζω ότ δε χρειάζεται να βάλεις το sp1 και μπορείς να πας απευθείας στο sp2, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.Με τα vista δεν είχα ασχοληθεί καθόλου.

Και εγώ αν θυμάμαι καλά το sp2 συνήθως περιλάμβανε και το 1 μέσα οπότε δεν υπήρχε λόγος να τα βάλει με την σειρά.

Μόνο στην περίπτωση που για να εγκατασταθεί το νεώτερο αναφέρει ρητά ότι πρέπει να υπάρχει ήδη εγκατεστημένο το προηγούμενο, τότε τα πέρναγες ένα ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, micos000 είπε

Νομίζω ότ δε χρειάζεται να βάλεις το sp1 και μπορείς να πας απευθείας στο sp2, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.Με τα vista δεν είχα ασχοληθεί καθόλου.

Καλησπερα λαθος επειδη μου ζηταει το service pack 1 πρωτα δεν με αφηνει να βαλω απευθιας το sp2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...