Προς το περιεχόμενο

[shoop.de] NordVPN 110% Cashback + 51% Έκπτωση + Έξτρα μήνες - Μέχρι 16/6


salmador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω παρακολουθήσει ανάλογα θέματα που άνοιξαν κατά καιρούς χωρίς να το έχω κάνει προσωπικά. 

Θεωρείται αξιόπιστο site και διαδικασία οπότε όποιος θέλει να ασχοληθεί είναι μια καλή ευκαιρία.

https://www.shoop.de/cashback/nordvpn

Το site είναι στα γερμανικά αλλά με ένα translate λύνεται το πρόβλημα.

Μεγάλη προσοχή χρειάζεται στα βήματα που πρέπει να κάνετε σωστά για να σας πιστωθούν τα χρήματα.

Οπότε διαβάστε προσεχτικά τους "Ειδικοί όροι¨ και "Σημαντικές συμβουλές για την αγορά σας με επιστροφή μετρητών"

Μερικά παλαιότερα θέματα για απορίες

 

Επεξ/σία από salmador
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εαν θελει καποιος ας γραψει και τους Ορους που αναφερει πιο πανω! ειμαι δουλεια και δεν μπορω να ψαχνω ! αν δεν υπαρξει καποιος θα τα διαβασω ολα τα βραδυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκλήρωσα την διαδικασία και περιμένω να εμφανιστεί η συναλλαγή. Βγήκε 83.10 ευρώ χωρίς ΦΠΑ με Curve.

Οι όροι και τι να κάνεις σε γενικές γραμμές:

Μπές με VPN/Proxy από χώρα χωρίς ΦΠΑ (εγώ μπήκα από Λιβή). 
Απενεργοποίησε adblockers, custom/private dns, scripts και χρησιμοποίησε ένα συμβατό browser (π.χ. Edge).
Μπές στις ρυθμίσεις του browser και σβήσε τα cookies από τις απο κάτω σελίδες.
Φτιάξε νέο λογαριασμό στο  Shoop  αλλά και στο NordVPN.

Κάνοντας κλίκ στην ενεργοποίηση μέσα στο Shoop ανοίγει μια νέα καρτέλα με το NordVPN και επιλέγουμε νεα εγγραφή στο οικονομικό πακέτο (standard). Όταν δοκίμασα χωρίς VPN χρεώνε ευρώ και είχε ΦΠΑ, από Λιβή ήταν σε δολάρια και χωρίς ΦΠΑ. Μετά περιμένεις να εμφανιστεί η συναλλαγή στο shoop, 1-6 ωρες όπως γράφει. Το κάνω για πρώτη φορά οπότε ας με διορθώσει όποιος το έχει ξανακάνει.

Αναμένω να εμφανιστεί η συνναλαγή μέχρι 3 μέρες (εβαλα "Erinnerung" ειδοποίηση), αλλιώς θα κάνω "Nachbuchungsanfrage" επανέκδοση(;), ή ακύρωση από το NordVPN.

Επεξ/σία από Athoz
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Athoz είπε

Ολοκλήρωσα την διαδικασία και περιμένω να εμφανιστεί η συναλλαγή. Βγήκε 83.10 ευρώ χωρίς ΦΠΑ με Curve.

Οι όροι και τι να κάνεις σε γενικές γραμμές:

Μπές με VPN/Proxy από χώρα χωρίς ΦΠΑ (εγώ μπήκα από Λιβή). 
Απενεργοποίησε adblockers, custom/private dns, scripts και χρησιμοποίησε ένα συμβατό browser (π.χ. Edge).
Μπές στις ρυθμίσεις του browser και σβήσε τα cookies από τις απο κάτω σελίδες.
Φτιάξε νέο λογαριασμό στο  Shoop  αλλά και στο NordVPN.

Κάνοντας κλίκ στην ενεργοποίηση μέσα στο Shoop ανοίγει μια νέα καρτέλα με το NordVPN και επιλέγουμε νεα εγγραφή στο οικονομικό πακέτο (standard). Όταν δοκίμασα χωρίς VPN χρεώνε ευρώ και είχε ΦΠΑ, από Λιβή ήταν σε δολάρια και χωρίς ΦΠΑ. Μετά περιμένεις να εμφανιστεί η συναλλαγή στο shoop, 1-6 ωρες όπως γράφει. Το κάνω για πρώτη φορά οπότε ας με διορθώσει όποιος το έχει ξανακάνει.

Αναμένω να εμφανιστεί η συνναλαγή μέχρι 3 μέρες (εβαλα "Erinnerung" ειδοποίηση), αλλιώς θα κάνω "Nachbuchungsanfrage" επανέκδοση(;), ή ακύρωση από το NordVPN.

 

Και εγώ ακολούθησα την ίδια διαδικασία αλλά χωρίς VPN με Αλβανία για χώρα και μου το έβγαλε απευθείας σε ευρώ. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα που δεν ήταν σε USD. Θα δω εάν δω το δει σε 72 ώρες και θα ενημερώσω. Αλλιώς θα το κάνω cancel από το NordVPN για επιστροφή χρημάτων σε 30 μέρες

EDIT

Τελικά μετά από 1 ώρα καταγράφηκε και η δικιά μου αγορά οπότε λογικά δεν έχει θέμα και να μην πληρώσεις σε USD. Αυτοί όμως το ποσό που πληρώνεις σε ευρώ λόγω εσωτερικής μετατροπής σε δολάρια όπως αναφέρουν (αυτό το μέχρι 5%) δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Πχ εγώ πλήρωσα 88 ευρώ ενώ φαίνεται 86 αλλά με το +115% πάει και πάλι παραπάνω από ότι έδωσες. Τώρα απλά περιμένουμε

image.png.3f4722a8256222fab23e6c103c0051be.png

Επεξ/σία από mogsub
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την επιστροφή την παίρνεις πίσω σε κανονικό νόμισμα στο λογαριασμό σου (πχ revolut ή κανονικη τραπεζα) ή σε χρηματα στο λογαριασμο shoop?
Ρωτω επειδη δεν εχω καταλαβει, αν τους δωσω 90ε για ενα VPN , μου δωσουν πισω 100ε ( λεμε τωρα, χονδικρα τα νουμερα) ΚΑΙ συνδρομη στο VPN , τι κερδιζουν αυτοι;

Επεξ/σία από Lazarba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που κερδίζουν είναι να πουλάνε φούμαρα στους μετόχους τους ότι είχαν αυξημένα ποσοστά στα τρίμηνα οπότε η τιμή της μετοχής τους ανεβαίνει και κερδίζουν από αυτό. Όλες οι εταιρείες software αυτό το καιρό πουλάνε σε τιμή ευκαιρίας licenses γιατί κλείνουν τα οικονομικά τους έτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lazarba είπε

Την επιστροφή την παίρνεις πίσω σε κανονικό νόμισμα στο λογαριασμό σου (πχ revolut ή κανονικη τραπεζα) ή σε χρηματα στο λογαριασμο shoop?
Ρωτω επειδη δεν εχω καταλαβει, αν τους δωσω 90ε για ενα VPN , μου δωσουν πισω 100ε ( λεμε τωρα, χονδικρα τα νουμερα) ΚΑΙ συνδρομη στο VPN , τι κερδιζουν αυτοι;

Δεν ξερω τι κερδιζουν αυτοι, εσυ θα κερδισεις τζαμπα vpn για οσο σου λεει και τα λεφτα σου πισω σε cash. Το ποσοστο αντι 110% , μπορει να ειναι (ενδεικτικα) 105%, αλλα χοντρικα ειναι σωστο και αληθινο. Με revolut κανεις δουλεια.Θα χρειαστεις αν θυμαμαι καλα ενα iban για να περαστουν τα λεφτα σου μετα απο 3-4 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα κι εγώ τη διαδικασία μέσω Touch VPN σε καθαρό Edge browser. Έχω ρυθμίσει cloudflare DNS στο router, οπότε δεν πείραξα κάτι. Επίσης χωρίς AdBlock ενεργοποιημένο.

Έφτιαξα account στο shoop, επίλεξα το Activate cashback, με πήγε στο site του NordVPN, επίλεξα το Standard πακέτο στα $88.83 και πλήρωσα μέσω Revolut (83.65€). Μετά με έβαλε να φτιάξω password για το NordVPN και όλα ΟΚ.

Δεν έχω καταλάβει το εξής: Σε 72 ώρες θα εμφανιστεί στο shopp η αγορά του NordVPN; Και το Cashback πώς θα το πάρουμε; 

Ευχαριστώ!

 

Edit: Μου ήρθε e-mail ότι η αγορά μου καταχωρήθηκε και στο shopp το cashback θα είναι 88.58€ 

Hooray, your order has been recorded!
The partner will now check your order.
The examination begins after the end of the return period and takes about 3 months.

 

Τα χρήματα αυτά θα προστεθούν στην κάρτα που χρησιμοποιήθηκε για την αγορά;

Επεξ/σία από agn0spt93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα με vpn και χώρα Αλβανία μου εμφάνισε ως πληρωμή $83.76 και πλήρωσα με Πειραιώς. Βγήκε στα 80,22€ και η επιστροφή θα είναι στα 83,13€

Στην προηγούμενη αγορά μου με παρόμοιο τρόπο πέρασαν σχεδόν 4 μήνες για να μου τα επιστρέψει το shoop.de

Καλές αγορές σε όλους !!!

Επεξ/σία από LordCat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...