Προς το περιεχόμενο

ROG Ally Review - Η ASUS στο χώρο των φορητών PC παιχνιδομηχανών


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, freegr said:

Πανάκριβο και νομίζω το αξεπέραστο psp ήταν πολύ καλύτερο σε εργονομία, σχεδιασμό και χειρισμό αφού τα σημερινά στο μόνο που υπερέχουν είναι τα γραφικά σε μικρή οθονη…

Αξεπέραστη εργονομία το psp ? Κάπου έχεις μπερδευτεί.... ίσως με το ps vita(όπου και στο Vita είναι καθαρά υποκειμενικό και θέμα μεγέθους χεριών) οπότε καλό είναι λέξεις όπως αξεπέραστο κλπ να μην χρησημοποιούνται.

Να θυμήσω λίγο πως ήταν το psp.....έναν ''αναλογικό'' στο πιο άκυρο σημείο και για χέρια 12χρονου...

 

Spoiler

sony-playstation-portable-psp.webp

και το Vita.....

Spoiler

Vita.jpg

 

Επεξ/σία από Chocobo
προσθήκη εικόνας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι η τιμή απο μόνη της το κάνει αρκετά απαγορευτικό για τη χώρα μας. Κ όχι μόνο αυτό αλλά δίνεις τόσα λεφτά για να παίζεις μόνο 1 ώρα κ μετά φόρτιση....

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει πολύ ωραίο. Αλλά με Windows θεωρώ ότι βαραίνει χωρίς λόγο. Θα προτιμούσα μια έκδοση που να φοράει την Linux Version του Steam Deck. Επίσης δεν νομίζω ότι το concept σε αυτό το μηχανάκι είναι η φορητότητα εκτός σπιτιού αλλά η απλή μετακίνηση στα δωμάτια και πάντα με το φορτιστή αγκαλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/6/2023 στις 10:43 ΜΜ, comfuzio είπε

Το steamdeck παίζει όλα όσα λες απλά θα πρέπει να βάλεις windoze με κάποιον τρόπο, εγώ τρέχω τα 11άρια από sdcard εδώ και κάτι μήνες, είναι αργή βέβαια αλλά τρέχει τα πάντα. Α! Και η οθόνη του είναι 800p και όχι 720p αν και αυτό είναι splitting hairs. Γενικά κακή και χαμηλή ανάλυση.
Τώρα της Asus 1080p σε τέτοιο μέγεθος; Θα πρέπει να πουλάνε και γυαλιά μαζί

Το steamdeck παιζει ολα τ παραπανω χωρις να χρειαστει να βαλεις windows lol . Προσωπικα ακομα στο στο rog ally linux εβαλα και ειναι πλεον αξιοπρεπες γτ με το λειτουργικο που του ειχαν ηταν απλα ενα αστειo. Ειχαν μεχρι και office πανω του τα νούμερα 

Επεξ/σία από CimpleTech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, CimpleTech said:

Το steamdeck παιζει ολα τ παραπανω χωρις να χρειαστει να βαλεις windows lol . Προσωπικα ακομα στο στο rog ally linux εβαλα και ειναι πλεον αξιοπρεπες γτ με το λειτουργικο που του ειχαν ηταν απλα ενα αστειo. Ειχαν μεχρι και office πανω του τα νούμερα 

Και ναι και όχι. Είχα πολλα hits & misses με steam os και παιχνίδια από άλλες πλατφόρμες.
Γενικά θα έλεγα πως ναι, τρέχει πολύ πράγμα και σαν linux αλλά παιχνίδια με κάποιου είδους gameguard = no no no.
Τώρα για το office εγώ του πέρασα του δικού μου στα windoze κανονικά Office 365 αλλά το έχω docked με κανονική οθόνη + kb/mouse. Σαν φορητό, μου βγήκαν τα μάτια σε ένα excel που άνοιξα οπότε ναι δεν είναι να έχεις στις 7-8" office

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, comfuzio είπε

Και ναι και όχι. Είχα πολλα hits & misses με steam os και παιχνίδια από άλλες πλατφόρμες.
Γενικά θα έλεγα πως ναι, τρέχει πολύ πράγμα και σαν linux αλλά παιχνίδια με κάποιου είδους gameguard = no no no.
Τώρα για το office εγώ του πέρασα του δικού μου στα windoze κανονικά Office 365 αλλά το έχω docked με κανονική οθόνη + kb/mouse. Σαν φορητό, μου βγήκαν τα μάτια σε ένα excel που άνοιξα οπότε ναι δεν είναι να έχεις στις 7-8" office

Χρησιμοποιω μονο linux ακομα κ στο gaming rig μου και οντως μονο σε καποια συγκεκριμένα online games εχει θεμα τα οποια προσωπικα δν μ αφορουν.το point μου με το office  ειναι γτ να τ εχουν preinstalled σε μια φορητη gaming συσκευη οχι τοσο για τη λειτουργικότητα σε σχεση με την οθονη. Σε καθε περιπτωση το rog ally ειναι pc  ενω το steamdeck ειναι κονσολα απο την αποψη οτι το ενα εχει ενα generic λειτουργικο ενω το αλλο ενα customized λειτουργικο πανω στο hardware του ωστε να αποδιδει τα μεγιστα οπως και οι κονσολες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...