Προς το περιεχόμενο

Το OnePlus Nord 3 έρχεται με οθόνη 6,7” στα 120Hz και γρήγορη φόρτιση 80W


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Πραγματι αυτο υποσχονταν ομως στην πραξη αργουσαν χαρακτηριστικα να δωσουν τις ενημερωσεις, και μαλιστα καποιες απο αυτες ειχαν σοβαρα bugs που δεν τα βρισκεις ουτε σε beta εκδοσεις. Δεν ξερω γιατι το αμελησαν ετσι αυτο το κινητο ενω στα αλλα μοντελα οι ενημερωσεις πηγαιναν κανονικα, προσωπικα δεν αντεξα και το εδωσα. Συμφωνω παντως και για τα xiaomi μαζι σου, μονο με custom rom παλευονται.

Προφανώς και μετράει και το τί κάνεις με  το κινητό. Συνάδελφος που έχει το Nord 2 εδώ και 1 χρόνο σχεδόν, είναι ενθουσιασμένος και δεν έχει κανένα παράπονο. Πραφνώς από εμπειρία σε εμπειρία έχει διαφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 μεγάλα updates. Καλό κινητό φαίνεται, αλλά 500€ ακούγονται πολλά. Δεν ξέρω και αν συγκρίνεται με το realme 11 pro, το οποίο εμφανισιακά σκιζει.

Screenshot_20230706-133350__01.jpg

Έχω φίλους με nord 2 και το 2τ, και είναι υπερευχαριστημένοι. Και οι κάμερες τους είναι πολύ καλές.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Arkin είπε

Ακριβο αυτη τη στιγμη για Ελλαδα δεν θα αργησει να πεσει απο τα 500 το 16/256. Το poco f5 που εχει 7 gen 2 soc ιδιων επιδοσεων με dimensity 9000 παιζει στα 400 το 12/256. Οποτε εχει παρα πολυ δρομο ακομα. 

Screenshot_1.png

Πιο κοντά στο poco f5 pro το βρίσκω όμως το συγκεκριμένο, παρά στο απλό f5. Αν εξαιρέσεις το πλαστικό frame που για εμένα είναι απαράδεκτο στα 500-600€, το βρίσκω καλύτερη συσκευή από τα poco, αν δεν κάνω λάθος έχουν και 1 major update επιπλέον και γλυτώνεις από το εμετικό miui, αλλά και το OxygenOS δεν είναι αυτό που ήταν παλιότερα, γίνεται merge πλέον με το ColorOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tlykog είπε

Προφανώς και μετράει και το τί κάνεις με  το κινητό. Συνάδελφος που έχει το Nord 2 εδώ και 1 χρόνο σχεδόν, είναι ενθουσιασμένος και δεν έχει κανένα παράπονο. Πραφνώς από εμπειρία σε εμπειρία έχει διαφορά. 

Εννοειται, εγω απλα ειπα τη δικη μου εμπειρια οσον αφορα τις ενημερωσεις λογισμικου. Αλλος βολευεται και με miui των 100€, αλλος θελει μονο ios για να ζησει, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, shotokun είπε

Γιατί να πας one plus αφού μπορείς να πάρεις F5 poco?

Λόγω άθλιου miui ίσως; Ακόμα και το slide bar που βάζεις το κινητό άμεσα σε αθόρυβα, ή μην ενοχλείτε το θεωρώ must. Eχω 6 χρόνια 1+6 και είναι απίστευτα βολικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ιδια λεφτα πιστευω πας nord 3 αν και mediatek εχει οχι SD αλλα με 50% παραπανω τιμη ουτε για αστειο. Στα 400 θα προτιμουσα nord 3 απο F5 παντως αν ειχε και αυτο ιδια τιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2023 στις 8:36 ΜΜ, TROIDX είπε

''Με κόστος €549 είναι διαθέσιμο το μοντέλο με 16GB RAM και 256GB αποθηκευτικού χώρου.''

Οι αλλοι ''κατασκευαστες'' τα φτιαχνουν με χρυσο γι αυτο τα πουλανε 1300+ευρω

ip54, πλαστικα πλαινα, υποδεεστερη οθονη, mediatek κτλ κτλ κτλ. Ευτυχως υπαρχουν επιλογες για τον καθενα και την τσεπη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το πηρε κανεις σας? Ειμαι μεταξυ αυτου και του Poco F5 Pro. Το poco εχει και ασυρματη φορτιση, αλλα δεν ξερω αν εχει αυτο το σιχαμενο της Xiaomi, που οταν μιλας, πατιεται με το μαγουλο οτι του ερθει! Αυτο ειναι τεραστιο bug που εχω δει μονο σε Xiaomi μεχρι σημερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...