Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 hours ago, runner69 said:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας με Λατινικά στο όνομα της μητέρας. Έχω ακόμα την παλιά ταυτότητα και το gov gr wallet έχει το ίδιο με αυτό:

πατερα και στα 2 (Ελλ / Λατιν) μανα μονο Ελληνικα

ακριβως ετσι ειναι, δεν ξερω τον λογο θεωρω οτι δνε υπάρχει , αστοχία είναι και κανεις δεν εχει ασχοληθει.

3 hours ago, hountalass said:

Να ρωτήσω ρε παιδιά, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί δεν διάβασα όλες τις σελίδες.

Στην σελίδα για να δηλώσεις ραντεβού για να βγάλεις την ταυτότητα την νέα μην χέσω έχει βρει κανείς ραντεβού; Ψάχνω από Δεκέμβριο και δεν έχει ούτε τον Μάρτιο του 2050. Δηλαδή Ελλάδα 2.0 και στα ραντεβού.

Μάλλον ψυλλιάζομαι ότι έχουν ένα αστυνομικό τμήμα μόνο με εξοπλισμό και προσωπικό και τα υπόλοιπα απλά τα δίνουν στην λίστα να φαίνονται.

Βρες το τμημα που ανοικεις και περνα μια βόλτα απο εκει, ευγενικος και σωστος. Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα (εχει γινει απο πολλους) αν πεσεις σε σωστο αστυνομικό και πιτσιρικά που δεν βαριέται και σεβεται αυτο που κανει να σε τρυπωσει σε καποιο κενό ή να σου πει ελα αυριο στις 08:30 πριν ανοιξουν. Δοκιμάστε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες οτι θες να ταξιδέψεις σε χώρα του εξωτερικού και βιάζεσαι λιγο παραπάνω,  θα σε χωσουν σε κενό ή θα σε βάλουν επιτόπου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Πες οτι θες να ταξιδέψεις σε χώρα του εξωτερικού και βιάζεσαι λιγο παραπάνω,  θα σε χωσουν σε κενό ή θα σε βάλουν επιτόπου 

Βγαζεις διαβατήριο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gorge18 είπε

Βγαζεις διαβατήριο. 

δεν μπορείς αν η ταυτότητά σου είναι παλιά. προφανώς και πιθανό να σου βγάλουν αλλά τυπικά ζητάνε «ταυτότητα 15ετίας»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JC_Denton είπε

δεν μπορείς αν η ταυτότητά σου είναι παλιά. προφανώς και πιθανό να σου βγάλουν αλλά τυπικά ζητάνε «ταυτότητα 15ετίας»

Κοιτα. Αν το ταξιδι ηταν απρογραμμάτιστο και ειναι να γινει αμεσα βαζεις οτι την εχασες και φανταζομαι θα σε στριμώξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gorge18 είπε

Κοιτα. Αν το ταξιδι ηταν απρογραμμάτιστο και ειναι να γινει αμεσα βαζεις οτι την εχασες και φανταζομαι θα σε στριμώξουν. 

σίγουρα θα γινόταν κάπως αυτό, αλλά φαντάσου το άγχος, επιπρόσθετο δε από το προϋπάρχον του απρογραμμάτιστου ταξιδιού.

το ερώτημα είναι γιατί να μην πηγαίνεις σε οποιοδήποτε τμήμα της περιφέρειας για ταυτότητα, που παρεμπιπτόντως μπορούσες ανέκαθεν να κάνεις με τις παλαιού τύπου ταυτότητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, JC_Denton είπε

δεν μπορείς αν η ταυτότητά σου είναι παλιά. προφανώς και πιθανό να σου βγάλουν αλλά τυπικά ζητάνε «ταυτότητα 15ετίας»

Πλεον ειναι 10ετιας

Γενικα καλο ειναι να πατε να βγαλετε οσοι εχετε κλεισει 10 χρονια 

Αν και η κατασταση με τα ραντεβου ειναι πολυ δυσκολη επι του παροντος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2024 στις 11:57 ΠΜ, unforgiven είπε

Στο ΑΤ Χαλανδρίου χρειάστηκα 10 λεπτά όταν πήγα, μαζί με τη φωτογραφία. Είχα εκτυπωμένο το παράβολο των 10€ και πλήρωσα μετρητά τα 50 λεπτά. Σε 4-5 μέρες ήταν έτοιμη. Άλλα 5 λεπτά χρειάστηκε η παραλαβή.
Άψογη εξυπηρέτηση.

Τελικά το βρίσκουν το παράβολο στο σύστημα. 

Αλλά καλού κακού καλό είναι να έχεις τον αριθμό που σου στέλνουν ή ακόμα καλύτερα το email.

Εγώ δεν ξέρω τελικά αν όντως χρειάζεται το επιπλέον παράβολο των 50 λεπτών... 

Ελλάδα είναι, ό,τι να'ναι από οργάνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stoliver είπε

 

Εγώ δεν ξέρω τελικά αν όντως χρειάζεται το επιπλέον παράβολο των 50 λεπτών... 

Αν δεν έχει πληρώσει το παράβολο των 50 λεπτών σου ζητούν 50 λεπτά σε μετρητά και δεν αντιμετωπίζεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αναγραφή της ομάδας αίματος; Έχω κάρτα εθελοντη αιμοδότη θέλει χαρτί από  μικροβιολογικό; Είδα ότι σε κάποιους το δέχτηκαν. Είναι γενικό αυτό η έπεσε στη περίπτωση;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αναγραφή της ομάδας αίματος; Έχω κάρτα εθελοντη αιμοδότη θέλει χαρτί από  μικροβιολογικό; Είδα ότι σε κάποιους το δέχτηκαν. Είναι γενικό αυτό η έπεσε στη περίπτωση;

Η αναγραφή της ομάδας αίματος είναι προαιρετική. Ακόμα και γι’ αυτούς που το επιθυμούν, αυτό θα γίνεται μόνο αν προσκομιστεί βεβαίωση από νοσοκομείο ή ιατρικό εργαστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, marmagia said:

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αναγραφή της ομάδας αίματος; Έχω κάρτα εθελοντη αιμοδότη θέλει χαρτί από  μικροβιολογικό; Είδα ότι σε κάποιους το δέχτηκαν. Είναι γενικό αυτό η έπεσε στη περίπτωση;

Σε εμένα προσωπικά αρκέστηκε η προσκόμιση ενός screenshot από την σελίδα του blooddonorregistry (μιας και δεν είχα προλάβει να βγάλω ταυτότητα αιμοδότη πριν τις καταργήσουν), αν και νομίζω είναι στο που θα πέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...