Προς το περιεχόμενο

Cosmokarta ή Whats up?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, είχα ενα  φθηνό συμβόλαιο σε Cosmote και τελευταία που πήγα σε συνεργάτη να πληρώσω μου είπαν οτι λήγει σε λίγες μέρες...   Επειδή δεν μου  άρχισαν ακόμα τα τηλέφωνα για προσφορές,  τι με συμφέρει για  να το μετατρέψω,  σε καρτοκινητό Cosmokarta ή What's Up?

Οι ανάγκες ειναι μικρές, 100' ομιλία, 50 sms  και 1GB το μήνα αρκούν.

Εννοώ ποια από τα δυο καρτοκινητά έχουν πιο συμφέροντα πακετα;

*Φορητότητα προς το παρόν δεν παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kounga είπε

Καλημέρα σας, είχα ενα  φθηνό συμβόλαιο σε Cosmote και τελευταία που πήγα σε συνεργάτη να πληρώσω μου είπαν οτι λήγει σε λίγες μέρες...   Επειδή δεν μου  άρχισαν ακόμα τα τηλέφωνα για προσφορές,  τι με συμφέρει για  να το μετατρέψω,  σε καρτοκινητό Cosmokarta ή What's Up?

Οι ανάγκες ειναι μικρές, 100' ομιλία, 50 sms  και 1GB το μήνα αρκούν.

Εννοώ ποια από τα δυο καρτοκινητά έχουν πιο συμφέροντα πακετα;

*Φορητότητα προς το παρόν δεν παίζει...

Αρα θέλεις να φύγεις από φθηνό καρτοσυμβόλαιο και να πας σε καρτα; σκεψου το καλά γιατί να βάζεις κάρτα κάθε 30 μέρες και μετά να ενεργοποιείς το πακέτο είναι μια διαδικασία

Θα πάρεις σε 1η φάση στο 13888 και θα τους πεις θέλω μετατροπή σε whatsup,ο/η υπάλληλος θα σου πει οτι καταχωρηθηκε το αιτημα σου και μεσα σε 2-3 24ωρο θα σε καλεσει αλλος για την αλλαγη, ε μετα απο μερικες ωρες(ετσι εγινε στη δικη μ περιπτωση) θα σε καλεσουν, τοτε ο υπαλληλος θα σε ρωτησει γιατι αλλαζετε σε καρτοκινητο, εγω τις ειπα οτι εληξε 1 μηνα το αυμβολαιο μ δεν με καλεσατε και οι προσφορες που δινετε στο site ειναι ακριβοτερες απ οτι πληρωνα μεχρι τωρα, τοτε θα σου πει λογικα, ωραια θα σας κανω μια προαφορα, ε αναλογως τι θα σου πει,εμενα μ ειπε χαμηλοτερη τελικη τιμη απ οτι πληρωνα, διαλεγεις, ισως μπορεσεις να το παζαρεψεις και λιγο. Αν δεις οτι δεν σε συμφερει της λες να προχωρησει η αλλαγη ειτε σε ημερομηνια που θελεις εσυ ειτε αμεσα, αυτο που δεν σου λεει και εγω την πατησα,χανοντας 1 μηνα, ειναι οτι οταν γινει η αλλαγη δεν "εισαι" whatsup αλλα cosmoκαρτα, οποτε αφου γινει η αλλαγη πρεπει να στειλεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα W στο 1314 και θα εισαι whatsup, αν το κανεις 1η φορα ειναι δωρεαν. 

Επεξ/σία από Titos301
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Titos301 είπε

σκεψου το καλά γιατί να βάζεις κάρτα κάθε 30 μέρες και μετά να ενεργοποιείς το πακέτο είναι μια διαδικασία

Μπορείς πλέον να βάζεις αυτόματη μηνιαία ανανέωση σε συγκεκριμένη ημερομηνία (σαν πάγια εντολή) και αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου επιλογής σου. Οπότε από αυτή την άποψη είναι σαν να είσαι σε συμβόλαιο αλλά με μεγαλύτερη ευελιξία.

Τα συμβόλαια μπορεί να παρέχουν καλύτερη αξία/ευρώ αλλά είναι συνήθως πιο ακριβά και απλώς δίνουν περισσότερα "δώρα". Για τις μηδαμινές απαιτήσεις του TS πιστεύω ότι το καρτοκινητό θα τον καλύψει (ας τσεκάρει φυσικά και κόστος των πακέτων πρώτα...)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Engimek είπε

Μπορείς πλέον να βάζεις αυτόματη μηνιαία ανανέωση σε συγκεκριμένη ημερομηνία (σαν πάγια εντολή) και αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου επιλογής σου. Οπότε από αυτή την άποψη είναι σαν να είσαι σε συμβόλαιο αλλά με μεγαλύτερη ευελιξία.

Τα συμβόλαια μπορεί να παρέχουν καλύτερη αξία/ευρώ αλλά είναι συνήθως πιο ακριβά και απλώς δίνουν περισσότερα "δώρα". Για τις μηδαμινές απαιτήσεις του TS πιστεύω ότι το καρτοκινητό θα τον καλύψει (ας τσεκάρει φυσικά και κόστος των πακέτων πρώτα...)

α ωραια, γιατι η υπαλληλος που μιλησα δεν ηξερε κατι για αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου παρα μονο για αυτοματη ανανεωση και φορτωση των χρηματων στο πορτοφολι του whats up, καλο αυτο
ξερεις πχ αν βαλω να ανανεωνει καθε μηνα 12€ και με payzy αν δινει τα bonus κανονικα;

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Titos301 είπε

ξερεις πχ αν βαλω να ανανεωνει καθε μηνα 12€ και με payzy αν δινει τα bonus κανονικα;

Δεν έχω βάλει ποτέ αυτόματη ανανέωση αλλά θα τα δίνει κανονικά κατά τη γνώμη μου. Η cosmote (και όλες οι εταιρείες κινητής) θέλουν αμήν και πώς να σε πείσουν να κάνεις πάγια ανανέωση στο καρτοκινητό σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου έδιναν λιγότερες παροχές, κάτι που θα σε ωθούσε στο να μη το κάνεις.

(αν μη τι άλλο αν ήμουν στη θέση τους θα έδινα στους συνδρομητές παραπάνω bonus π.χ. αν κάνεις πάγια ανανέωση για τουλάχιστον 6 μήνες συνεχόμενα παίρνεις κάποια εξτρα mb δώρο κάθε μήνα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Επειδή την έχω ψωνίσει με δαύτους (COSMOTE) άγρια και ενώ έχω δύο αριθμούς με συμβόλαιο συνολικά στα ~43,00€/μήνα μου έκαναν πρόταση ανανέωσης στα 45,00€/μήνα (από το τμήμα ακύρωσης μάλιστα) με επιπλέον βέβαια 5GB την ώρα που σε νέους συνδρομητές δίνουν τα ίδια με 39,00€/μήνα θέλω να την κάνω πρώτα σε καρτοκινητό και μετά σε συμβόλαιο αν ισχύει ακόμα βέβαια η προσφορά. 

Οι ανάγκες μου είναι 

1ο νούμερο απεριόριστη ομιλία, 10-15GB και λίγα sms

2ο νούμερο 100min ομιλία, 1GB και λίγα sms

Μου είπαν ότι πρέπει να παραμείνω σε κάρτα 3 μήνες πριν κάνω το οτιδήποτε, να πάω σε Cosmo κάρτα ή What's up? Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Επειδή την έχω ψωνίσει με δαύτους (COSMOTE) άγρια και ενώ έχω δύο αριθμούς με συμβόλαιο συνολικά στα ~43,00€/μήνα μου έκαναν πρόταση ανανέωσης στα 45,00€/μήνα (από το τμήμα ακύρωσης μάλιστα) με επιπλέον βέβαια 5GB την ώρα που σε νέους συνδρομητές δίνουν τα ίδια με 39,00€/μήνα θέλω να την κάνω πρώτα σε καρτοκινητό και μετά σε συμβόλαιο αν ισχύει ακόμα βέβαια η προσφορά. 

Οι ανάγκες μου είναι 

1ο νούμερο απεριόριστη ομιλία, 10-15GB και λίγα sms

2ο νούμερο 100min ομιλία, 1GB και λίγα sms

Μου είπαν ότι πρέπει να παραμείνω σε κάρτα 3 μήνες πριν κάνω το οτιδήποτε, να πάω σε Cosmo κάρτα ή What's up? Τι λέτε

Πρότασή μου είναι, να κάνεις αίτηση φορητότητας και κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, θα πάρεις καλύτερη προσφορά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Επειδή την έχω ψωνίσει με δαύτους (COSMOTE) άγρια και ενώ έχω δύο αριθμούς με συμβόλαιο συνολικά στα ~43,00€/μήνα μου έκαναν πρόταση ανανέωσης στα 45,00€/μήνα (από το τμήμα ακύρωσης μάλιστα) με επιπλέον βέβαια 5GB την ώρα που σε νέους συνδρομητές δίνουν τα ίδια με 39,00€/μήνα θέλω να την κάνω πρώτα σε καρτοκινητό και μετά σε συμβόλαιο αν ισχύει ακόμα βέβαια η προσφορά. 

Οι ανάγκες μου είναι 

1ο νούμερο απεριόριστη ομιλία, 10-15GB και λίγα sms

2ο νούμερο 100min ομιλία, 1GB και λίγα sms

Μου είπαν ότι πρέπει να παραμείνω σε κάρτα 3 μήνες πριν κάνω το οτιδήποτε, να πάω σε Cosmo κάρτα ή What's up? Τι λέτε;

Αίτηση φορητότητας σε Vodafone αν σε καλύπτει μαζί με σταθερή οπου θα πετυχεις καλες τιμες. Αν μεινεις Cosmote για το 1ο νουμερο θα πας σε καρτοκινητο και μετατροπή σε Cosmote Neo χωρίς δέσμευση(δες το Screenshot). Μετά πας και στο πακέτο με 10GB στα 19€ αν δεν σε καλύπτει ή αν κοπεί ο διπλασιασμός. Το δεύτερο μεταφορά σε Frog καρτοκινητο. Εχει ενα πακετάκι με 10GB 200’ προς όλους και λεπτά προς Frog με 8,90€ και θέλει μετά ενα πακέτο 100sms με 4,03€. Άρα με 15€ καλύπτεις το δεύτερο νούμερο. Συνολικά θα είσαι ειτε στα 31 είτε στα 34€ το πολύ. 

IMG_0410.png.545b3c344a0ceecbd0e3a4b6b1b60da6.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/12/2023 στις 10:54 ΜΜ, NikolasKon14 είπε

Αίτηση φορητότητας σε Vodafone αν σε καλύπτει μαζί με σταθερή οπου θα πετυχεις καλες τιμες. Αν μεινεις Cosmote για το 1ο νουμερο θα πας σε καρτοκινητο και μετατροπή σε Cosmote Neo χωρίς δέσμευση(δες το Screenshot). Μετά πας και στο πακέτο με 10GB στα 19€ αν δεν σε καλύπτει ή αν κοπεί ο διπλασιασμός. Το δεύτερο μεταφορά σε Frog καρτοκινητο. Εχει ενα πακετάκι με 10GB 200’ προς όλους και λεπτά προς Frog με 8,90€ και θέλει μετά ενα πακέτο 100sms με 4,03€. Άρα με 15€ καλύπτεις το δεύτερο νούμερο. Συνολικά θα είσαι ειτε στα 31 είτε στα 34€ το πολύ. 

IMG_0410.png.545b3c344a0ceecbd0e3a4b6b1b60da6.png

ωπα ρε παιδια απο ποτε εχει τοσο καλη προσφορα η cosmote με 16ευρω απεριοριστα και 7 gb δεν το ειχα παρει χαμπαρι και ειχα ξαναδει το neo στο παρελθον

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Titos301 είπε

ωπα ρε παιδια απο ποτε εχει τοσο καλη προσφορα η cosmote με 16ευρω απεριοριστα και 7 gb δεν το ειχα παρει χαμπαρι και ειχα ξαναδει το neo στο παρελθον

Ναι και 33€ απεριόριστα χωρίς δέσμευση αλλά δεν έχεις extra sim και 31,5GB για Roaming ενώ στο GigaMax Unlimited έχεις έως 4 extra sim και 60GB σε περιαγωγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NikolasKon14 είπε

Ναι και 33€ απεριόριστα χωρίς δέσμευση αλλά δεν έχεις extra sim και 31,5GB για Roaming ενώ στο GigaMax Unlimited έχεις έως 4 extra sim και 60GB σε περιαγωγή.

και rollover βλεπω...πολυ καλη προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Titos301 είπε

ωπα ρε παιδια απο ποτε εχει τοσο καλη προσφορα η cosmote με 16ευρω απεριοριστα και 7 gb δεν το ειχα παρει χαμπαρι και ειχα ξαναδει το neo στο παρελθον

Σχετικά πρόσφατα έγινε. Και με payzy πας *2 στα gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλημέρα!
γιατί έχω την εντύπωση ότι το watchup συνδέεται σε διαφορετικό δίκτυο αποτι η cosmoκαρτα?

έφυγα κ εγώ από καρτοσυμβόλαιο κ πήγα σε watchup κ τώρα που έκανα speedtest στο ookla μου έβγαζε διαφορετικά δίκτυα από πριν!

 

 

photo_2024-04-02_08-43-11.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2024 στις 8:45 ΠΜ, makelio είπε

καλημέρα!
γιατί έχω την εντύπωση ότι το watchup συνδέεται σε διαφορετικό δίκτυο αποτι η cosmoκαρτα?

έφυγα κ εγώ από καρτοσυμβόλαιο κ πήγα σε watchup κ τώρα που έκανα speedtest στο ookla μου έβγαζε διαφορετικά δίκτυα από πριν!

 

 

photo_2024-04-02_08-43-11.jpg

άσχετο αλλά μου κίνησε την περιέργεια... τι είναι όλα αυτά τα μακεντονσκι ? 😲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...