Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Nothing Phone (2) με τιμή από €679


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, polaki είπε

Θα συμφωνήσω, ακόμα και στα 150€ να έκανε, που εκεί οκ λες χάλασε? Οκ το πετάω και παίρνω άλλο (σοβαρής μάρκας αυτή τη φορά). 

Ένα τόσο mainstream device (πχ κινητό, laptop, κλπ) η γνώμη μου είναι ότι δεν μπορεί να υποστηριχθεί εμπορικά παρά μόνο από πολύ μεγάλα ονόματα του χώρου που έχουν κάνει establish την παρουσία τους, και που στην τελική δεν θα θέλουν να ρισκάρουν το όνομα τους. 

Χίλιες φορές δηλαδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο να το έβγαζε ένα brand πχ Toshiba ή Fujitsu. Πολύ περισσότερο θα το εμπιστευόταν ο κόσμος. 

Τώρα, καλό κουράγιο να χτίσεις ολόκληρο brand awareness αρχικά, και μετά brand loyalty.

Από τα πιο δύσκολα tasks του management. 

Το έχει ξανακάνει με την OnePlus αλλά εκεί είχε τις πλάτες της Oppo. Γενικά οι κινέζοι το έχουν κάνει αυτό όπως πχ η Xiaomi που έχει καθιερωθεί σε πολλές κατηγορίες και έχει φανατικούς πελάτες αλλά είχε τα κεφάλαια. Ο Carl δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει σε μία ούτως ή άλλως κορεσμένη as f*ck αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Θέλω το τελευταίο soc τυλιγμένο σε χαρτοπετσέτα. Ακού εκεί μεταλλικό frame :P 
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


Δυστηχώς τα πιο σημαντικά πράγματα σε ένα τηλέφωνο δεν τα βρίσκεις σε spec sheet. Παράδειγμα, είχα μια xiaomara mi9t. Μια χαρά ευαριστημένος. Κάποια στίγμη πήρα να δοκιμασω το experia 5 iv. Πανάκριβο και αυτό για τα specs του αφού έχει παραπροπέρσυνο επεξερργαστή και τέτοια. Κάποια φάση είμαι στο λεωφορείο, παλιά με το mi9t δεν σήκωνα ποτέ το τηλέφωνο στο λεωφορείο γιατί ούτε άκουγα, ούτε με άκουγαν. Δοκίμασα να το κάνω με το experia και έπαθα σοκ, όλο το λεωφορείο άκουγε το συνομιλιτή μου 😮 

 

Εδώ  pc θα στήσεις ή θα πάρεις ένα laptop που στατιστικά θα κάνεις και κάποια δουλειά εκτός browser/social και δεν θα πάρεις το καλύτερο cpu, αλλά πιθανότατα ένα mid range.

Στα κινητά εκεί αν δεν έχει την X ναυαρχίδα της χρονιάς δεν πας πουθενά, βέβαια για να τα λέμε όλα σε ένα χρόνο με τόσο bloatware και system apps που τρέχουν κάποιες εταιρείες, παίζει να σου σκοτώσουν το οποιοδήποτε SOC, οπότε είναι και λίγο νοοτροπία τραυματικής εμπειρίας του παρελθόντος, προσωπικά το έχω ζήσει με xiaomi και προφανέστατα ποτέ ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Razor333 said:

Εδώ  pc θα στήσεις ή θα πάρεις ένα laptop που στατιστικά θα κάνεις και κάποια δουλειά εκτός browser/social και δεν θα πάρεις το καλύτερο cpu, αλλά πιθανότατα ένα mid range.

Στα κινητά εκεί αν δεν έχει την X ναυαρχίδα της χρονιάς δεν πας πουθενά, βέβαια για να τα λέμε όλα σε ένα χρόνο με τόσο bloatware και system apps που τρέχουν κάποιες εταιρείες, παίζει να σου σκοτώσουν το οποιοδήποτε SOC, οπότε είναι και λίγο νοοτροπία τραυματικής εμπειρίας του παρελθόντος, προσωπικά το έχω ζήσει με xiaomi και προφανέστατα ποτέ ξανα.

Κάτι τέτοιο φοβόμουν με το sony, λέω που πας ρε καραμητρο με τον snap 695, τελικα σφαίρα πάει. Δεν δοκίμαζα να τρέξω cinebench βέβαια 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Κάτι τέτοιο φοβόμουν με το sony, λέω που πας ρε καραμητρο με τον snap 695, τελικα σφαίρα πάει. Δεν δοκίμαζα να τρέξω cinebench βέβαια 😂

Η sony έχει lightweight skin, βγάζει μερικές συσκευές τον χρόνο και δεν τις χαρίζει, αν πάρεις από τους γνωστούς που σπαμάρουν 200 συσκεύες τον χρόνο και τις χαρίζουν, η προσοχή στο optimization θα είναι 0, συν φυσικά το compensation της χαμηλής τιμής θα είναι το φόρτωμα του τραγικού τους οικοσυστήματος, με system apps και data mining πυραυλάκια clean ram και ''secutity'' εφαρμογές εν έτει 2023. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το nothing phone 1 εδώ και κανένα εξάμηνο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το τηλέφωνο και την υποστήριξη. Στα χρήματά του είναι άψογο και απόλυτα ισορροπημένα κινητό χωρίς να του λείπει τίποτα. Το 8/128 και το 12/256 τα έβρισκες από amazon στα 370€ και 420€, αντίστοιχα λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του.

Σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω στην ίδια εταιρία, αλλά όχι με αυτές τις τιμές. Πιστεύω ότι θα πέσει κοντά στα 450€ σε λίγους μήνες και θα είναι "λουκουμάκι". Το ότι το nothing phone 2 θα κυκλοφορήσει και Αμερική, θα βοηθήσει και τις πωλήσεις αλλά και την προβολή του. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 12/7/2023 στις 10:45 ΠΜ, skiabox είπε

Άπατο θα πάει.

Και όμως οι πωλήσεις τόσο του 1 όσο και του 2 δηλώνουν το αντίθετο. Πάντα μιλώντας για μια start up εταιρεία  που πέρσι είχε σχεδόν μηδενικό profit και πλέον έφτασε τζίρο τα 250.000€. Δεν είναι τρελό το πόσο συγκριτικά με άλλους κολοσσούς αλλά μιλάμε για μια εταιρεία νέα στο χώρο που απασχολεί λιγότερο από 20 άτομα ως προσωπικό αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...