Προς το περιεχόμενο

To ΧRP αποτελεί αξιόγραφο, σύμφωνα με απόφαση αμερικανικού δικαστηρίου


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Καλά βέβαια το xrp δε θα το έβαζα στην ίδια κατηγορία με τα υπόλοιπα cryptos. Το ένα είναι centralized και τα υπόλοιπα όχι..

Ρε παίδες πάει και γράφει ο καθένας την βλακεία του έτσι γιατί του κατέβηκε χωρίς να έχει κάνει καμία έρευνα χωρίς να γνωρίζει γενικά. Το XRP είναι centralized ε? Αν είναι έτσι το bitcoin και το ethereum τι είναι? Και θα σου απαντήσω εγώ γιατί δεν περιμένω σοβαρή απάντηση. Το bitcoin σε τεράστιο βαθμό υποστηρίζεται από Κινέζους miners και έχουμε δει στο παρελθόν τι επίδραση έχει αυτό ας πούμε σε ενδεχόμενο σταμάτημα των miners αυτών. Το ethereum το έχει πει και ο ίδιος ο buterin δεν είναι sufficiently decentralised και ένα μεγάλο μέρος των ethereum νομισμάτων κατά πάσα πιθανότητα είναι στα χέρια των ethereum whales που ο ίδιος ο buterin μαζί με τον lubin έδειξαν τον τρόπο πως να τα αγορασουν χωρίς να φαίνονται στο ico που έκανε το ethereum. Από την άλλη το xrp δουλεύει ασταμάτητα, έχει κάνει ένα σκασμό συμφωνίες η Ripple για την χρήση του xrpl και του xrp που είναι opensource και είναι το μόνο νομισμα με real use cases. Στα λέω αυτά και δεν ασχολούμαι καν. Σαν εξωτερικός παρατηρητής μιλάω. Αυτά από εμένα επιπλέον λεπτομέρειες κάνε την έρευνα σου δεν θα σχολιάσω άλλου περί τούτου.

5 ώρες πριν, alex8850 είπε

Και κλασικά βλέπουμε μία είδηση και ήδη έχει πάρει 50% πάνω.

Καθόλου κλασικά ειδικά για το XRP. Τόσα καλά βγαίνουν στην φορά κατά καιρούς και δεν κάνει κιχ. Για να κάνει τώρα τέτοιο pump νομίζω μπορεί κάποιος να καταλάβει πόσο σημαντική εξέλιξη είναι η συγκεκριμένη τόσο για το XRP όσο και για τα υπόλοιπα cryptos.

7 ώρες πριν, Damianus είπε

Ένα  φαντασιακό αφήγημα το διατηρεί εκεί που είναι , το οποίο το ενισχύουν κάθε τόσο οι δισεκατομμυριούχοι επενδυτές του, με τις ομάδες μάρκετινγκ και δικηγόρων που πληρώνουν για να επηρεάζουν τους αγαθούς.

Καθαρά τζόγος, αποκλειστικά και μόνο το συγκεκριμένο.

Καθαρός τζόγος είναι όλα τα shiba inu, τα doge coins και τα jim coins. Το Xrp έχει και real use cases. Ισχύει στην crypto αγορά dont spend money you cannot afford to lose όμως παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι όλα μπαίνουν στο ίδιο καλάθι, όπως και θα συμφωνήσετε ότι τα cryptos είναι εδώ για να μείνουν. Σίγουρα όχι όλα αλλά ένα 1-2% και θα έχουν και χρησιμότητα στο νέο παγκόσμιο οικονομικό σύστημα.

Επεξ/σία από hant
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, hant said:

Ρε παίδες πάει και γράφει ο καθένας την βλακεία του έτσι γιατί του κατέβηκε χωρίς να έχει κάνει καμία έρευνα χωρίς να γνωρίζει γενικά. Το XRP είναι centralized ε? Αν είναι έτσι το bitcoin και το ethereum τι είναι? Και θα σου απαντήσω εγώ γιατί δεν περιμένω σοβαρή απάντηση. Το bitcoin σε τεράστιο βαθμό υποστηρίζεται από Κινέζους miners και έχουμε δει στο παρελθόν τι επίδραση έχει αυτό ας πούμε σε ενδεχόμενο σταμάτημα των miners αυτών. Το ethereum το έχει πει και ο ίδιος ο buterin δεν είναι sufficiently decentralised και ένα μεγάλο μέρος των ethereum νομισμάτων κατά πάσα πιθανότητα είναι στα χέρια των ethereum whales που ο ίδιος ο buterin μαζί με τον lubin έδειξαν τον τρόπο πως να τα αγορασουν χωρίς να φαίνονται στο ico που έκανε το ethereum. Από την άλλη το xrp δουλεύει ασταμάτητα, έχει κάνει ένα σκασμό συμφωνίες η Ripple για την χρήση του xrpl και του xrp που είναι opensource και είναι το μόνο νομισμα με real use cases. Στα λέω αυτά και δεν ασχολούμαι καν. Σαν εξωτερικός παρατηρητής μιλάω. Αυτά από εμένα επιπλέον λεπτομέρειες κάνε την έρευνα σου δεν θα σχολιάσω άλλου περί τούτου.

Sure, το XRP είναι decentralized και τα BTC/ETH δεν είναι. Ευχαριστούμε για τα φώτα σου παντογνώστη και "εξωτερικέ" παρατηρητή. Δείξε και σε εμάς που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται και λέμε βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Sure, το XRP είναι decentralized και τα BTC/ETH δεν είναι. Ευχαριστούμε για τα φώτα σου παντογνώστη και "εξωτερικέ" παρατηρητή. Δείξε και σε εμάς που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται και λέμε βλακείες.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ σου έγραψα και 5 δεδομένα, ενώ εσύ απλα γράφεις για να γράφεις φίλε μου. Παντογνώστης δεν είμαι απλά έχω κάνει την έρευνα μου, παρακολουθώ τα νέα και έχω άποψη τεκμηριωμένη.

Επεξ/σία από hant
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αφού το έγραψες και μόνος σου, XRP = Ripple 

Η SEC τη ripple έτρεχε στα δικαστήρια, όχι τον κάθε τυχαίο κάτοχο/miner/whatever.

Πότε είπα εγώ ότι XRP=Ripple. Παίδες αυτό γράφω και σταματάω. Το Xrp είναι native coin στον xrpl που είναι opensource. Το μόνο που συνδέει την Ripple με το xrp είναι ότι κατέχει περίπου το 50% των νομισμάτων τα οποία είναι escrowed και γίνονται διαθέσιμα ένα μικρό ποσοστό τον μήνα για τις ανάγκες της Ripple. Αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, hant said:

Ρε παίδες πάει και γράφει ο καθένας την βλακεία του έτσι γιατί του κατέβηκε χωρίς να έχει κάνει καμία έρευνα χωρίς να γνωρίζει γενικά. Το XRP είναι centralized ε? Αν είναι έτσι το bitcoin και το ethereum τι είναι? Και θα σου απαντήσω εγώ γιατί δεν περιμένω σοβαρή απάντηση. Το bitcoin σε τεράστιο βαθμό υποστηρίζεται από Κινέζους miners και έχουμε δει στο παρελθόν τι επίδραση έχει αυτό ας πούμε σε ενδεχόμενο σταμάτημα των miners αυτών. Το ethereum το έχει πει και ο ίδιος ο buterin δεν είναι sufficiently decentralised

 

 Έχεις μείνει λίγο πίσω. Οι περισσότεροι bitcoin miners έχουν πάρει πόδι από καιρό από την Κίνα. Βρίσκονται στην Αμερική. Όσο για την ανεπαρκή αποκέντρωση του ethereum επίσης εχεις μείνει πίσω. Πρόκειται για μια παλιά δήλωση και απο τότε έχουν αλλάξει άρδην τα δεδομένα, προς το καλύτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, hant said:

Στα λέω αυτά και δεν ασχολούμαι καν. Σαν εξωτερικός παρατηρητής μιλάω

Κι εγω σαν εξωτερικος παρατηρητης θα μιλησω. Το XRP ειναι κεντρικοποιημενο απο την αποψη του οτι αν φαλιρησει η Ripple, θα εξαφανιστει και αυτο, δεν μπορει να σταθει μονο του. Συμφωνιες εχει κανει και το δικτυο της εχει πλεονεκτηματα αλλα δεν υπαρχει αναγκη να χρησιμοποιησεις XRP υποχρεωτικα σε αυτο το δικτυο. Ολα αεριτζιδικα ειναι, αυτοι εχουν αλγοριθμους ανικητους, θα χασετε τα λεφτα σας. Εγω βλεπω ενα μελλον χωρις τραπεζες, ενα περιττο σημειο τριβης ειναι πια, θα στελνουμε πληρωμες κατευθειαν ο ενας στον αλλον με κρυπτονομισμα της κεντρικης τραπεζας, ασφαλεια, διαφανια, χωρις φοροδιαφυγη και διαφθορα, δεν βλεπω μειονεκτιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Κι εγω σαν εξωτερικος παρατηρητης θα μιλησω. Το XRP ειναι κεντρικοποιημενο απο την αποψη του οτι αν φαλιρησει η Ripple, θα εξαφανιστει και αυτο, δεν μπορει να σταθει μονο του. Συμφωνιες εχει κανει και το δικτυο της εχει πλεονεκτηματα αλλα δεν υπαρχει αναγκη να χρησιμοποιησεις XRP υποχρεωτικα σε αυτο το δικτυο. Ολα αεριτζιδικα ειναι, αυτοι εχουν αλγοριθμους ανικητους, θα χασετε τα λεφτα σας. Εγω βλεπω ενα μελλον χωρις τραπεζες, ενα περιττο σημειο τριβης ειναι πια, θα στελνουμε πληρωμες κατευθειαν ο ενας στον αλλον με κρυπτονομισμα της κεντρικης τραπεζας, ασφαλεια, διαφανια, χωρις φοροδιαφυγη και διαφθορα, δεν βλεπω μειονεκτιμα.

Από εδώ και πέρα θα απαντάω λακονικα. Όσοι θέλετε να ενημερωθείτε απλά κάντε σωστή έρευνα. Το XRP είναι όσο decentralised είναι και το ethereum ίσως και περισσότερο. Αν εξαφανιστεί η Ripple μια χαρά στέκεται μόνο του. Κάποια core features του xrpl χρησιμοποιούν μόνο xrp. Μέλλον χωρίς τράπεζες όπως τις ξέρουμε ναι. Θα έχεις την τράπεζα στο κινητό σου σαν μια εφαρμογή, χωρίς φοροδιαφυγή ναι.

13 ώρες πριν, tsagas_lr είπε

 Έχεις μείνει λίγο πίσω. Οι περισσότεροι bitcoin miners έχουν πάρει πόδι από καιρό από την Κίνα. Βρίσκονται στην Αμερική. Όσο για την ανεπαρκή αποκέντρωση του ethereum επίσης εχεις μείνει πίσω. Πρόκειται για μια παλιά δήλωση και απο τότε έχουν αλλάξει άρδην τα δεδομένα, προς το καλύτερο.

 

Την τελευταία φορά που οι συναλλαγές του bitcoin έκαναν 1-2 μέρες να ολοκληρωθούν δεν ήταν παραπάνω από χρόνος αν θυμάμαι καλά. Με τα ethereum whales στα γκρίζα icos του ethereum κοιμήσου ήσυχα εσύ ότι είναι decentralised. Δηλαδή τι έχει αλλάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, hant said:

ethereum

Αυτο οχι μονο ειναι αχρηστο αλλα φερνει και εξτρα κοστος και σημεια τριβης σε οτι θες να κανεις, σαν το Metaverse ειναι (DOA). Μονο speculation.

4 hours ago, hant said:

Θα έχεις την τράπεζα στο κινητό σου σαν μια εφαρμογή,

Την κεντρικη τραπεζα που θα διασφαλιζει και την ασφαλεια του δικτυου. Ετσι κι αλλιως μονο τωρα τελευταια εγιναν υποχρεωτικες, οταν φτασει η τεχνολογια στο λογικο ακρο της θα βγουν παλι απ' το παιχνιδι, Το crypto-euro δοκιμαζεται ηδη, η Ρωσια το εχει κανει με μετριοπάθεια για να μην καταρρευσει το παραδοσιακο τραπεζικο συστημα, θεμα χρονου ειναι. Οταν γινουν αυτα, πιστευω πως τα ιδιωτικα crypto θα εξαφανιστουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...