Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μεταφοράς από Alphabank στην Revolut


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας,
Προσπαθω να κανω μεταφορα μεσω καρτας απο την αλφα στην ρεβολουτ. Το ποσο ειναι 3300 ευρω. Και για καποιο λογο μου το απορριπτει την συναλλαγη.
Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει; Η μεταφορα πρεπει να γινει αμεσα  οποτε το εμβασμα εξωτερικου νομιζω δεν ειναι λυση μιας και θα αργησει.
Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το δοκιμασα, απλα φοβαμαι μετα μην καταληξω με τα μισα στην ρεβολουτ και τα μισα στην αλφα. γενικα πρεπει να μεταφερω αυτο το ποσο σε τραπεζα στην δανια, και στην αλφα μου ζηταει μαζι με προμηθειες 120 ευρω, ενω φανταζομαι αν τα στειλω μεσω ρεβολουτ θα βγουν λιγοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσθαθησα, αλλα ενω εχω το οριο συναλλαγων στα 3500 μου το απερριψε παλι λογω οριου συναλλαγων.
επειδη ηταν επειγον τελικα αναγκαστικα πληρωσα την ταριφα της αλφα και τα εστειλα απευθειας.
ευχαριστω πολυ παιδια οπως και να εχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχεις αλλάξει, η κάρτα σου λογικά το ανώτερο ποσό που μπορεί να μεταφέρει είναι τα 600€, νομίζω ανά ημέρα. Μπορεί να είναι και 500€ μπορεί να είναι και 1000€ αλλά σίγουρα έχει ένα ταβάνι που αν δεν ζητήσεις να αφαιρεθεί, δεν πρόκειται να κάνεις μεταφορά τόσο μεγάλου ποσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2023 στις 1:04 ΠΜ, Thanos300693 είπε

Μπορείς να το αλλάξεις μέσα από το e-banking αυτό το όριο

Έχει η Alfa την συγκεκριμένη επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...