Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για προβλήματα στη παραγωγή του iPhone 15 και καθυστέρηση στην κυκλοφορία


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, klaftop είπε

oh no! ΤΕΧΝΗΤΟ ΔΡΑΜΑ σερβιρισμενο απο το τμήμα μαρκετινγκ. Η εταιρια που καθε χρόνο βγαζει το ιδιο μα ιδιο προιον με ασημαντες διαφορες και καθε χρονο εχει ενα τεχνητο δραμα, σασπενς, θριλερ, περιπετεια να σερβιρει μεσα απο ΔΙΑΡΡΟΕΣ, ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, και ενα σωρο ψεμματα που διαολε μετα απο 16 χρονια ξανα και ξανα το ιδιο παραμυθι εχει καταντησει γελοιο.

Να υποθεσω οτι οι πληρωμενοι κομπαρσοι που κατασκηνωνουν δηθεν εξω απο το μαγαζι θα χασουν τον υπνο τους. Εγω ήδη θα ξεκινησω τα ζαναξ. θα τα καταφερει φετος δε θα τα καταφερει να βγάλει το ιδιο ακριβως μοντελο με μια ανεπέσθητη διαφορα; τι ειναι φετος ? θα αλλαξουν την κολλα στο bezel ?

μια μικρή κολληση για τον ανθρωπο μια μεγάλη για την ανθρωποτητα και ετσι;

Κοίταξε φίλε και εγώ δεν συμπαθώ την apple αλλά οκ μην λέμε μαμακιες όντως κατασκηνώνουν έξω απο τα μαγαζιά άλλοι μπορεί να πληρώνουν η apple όμως όχι γιαυτό και έχει market cap 3 τρις.. οχι δις.. ΤΡΙΣ δηλαδή περίπου ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ φορές το ΑΕΠ της Ελλάδας.. 

 

Δεν χωράει αμφισβήτηση ότι ο κόσμος την προτιμάει και πουλάει και νεφρό για να αγοράσει κάτι απο αυτή... τώρα τι κόσμος ειναι αυτός που ζούμε κτλ ειναι μια συζήτηση οκ...  το θέμα ειναι ότι υπάρχουν και ζουν ανάμεσα μας χωρίς ντροπή :P 

Τώρα για το αν ειναι αλήθεια αυτό εγώ το έχω 50-50 να ειναι αλήθεια ή να περιμένουν να ξεπουλήσουν τα παλιά * πρώτα και να το πετάνε αυτό σαν δικαιολογία για την καθυστέρηση.  

*Θα μου πεις τώρα δεν σου είπα ότι πουλάνε τρελά; ε εναι και το ξέρουν και γιαυτό το παρακάνουν με την παραγωγή και κάνουν ακόμη περισσότερα κομμάτια κάθε χρόνο και ίσως καμιά φορά να κάνει κοιλιά και να μην φεύγουν οι τελευταίες παρτίδες την ημερομηνία που πιστεύανε αλλά θα φύγουν που θα πάει ; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ Κ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ ΠΑΕΙ ΣΥΝΕΦΟ , ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΩΝ ΤΗΛΕΦ ΤΗΣ.....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΙ ΕΞΤΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΕΧΕΙ......ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΛ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΝΑ 2-3 ΕΞΤΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ --------Ε ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΤΗ ΘΑ ΠΟΥΛΑΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, LLLEFTERIS said:

Έλεγα και εγώ τι θα βρει για να ανεβάσει την τιμή.

Σιγά μην χρειάζεται δικαιολογία η apple για να ανεβάσει τις τιμές. 

Επίσης, νομίζω τα ίδια έλεγε και πέρσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη αλλά εγώ φταίω, μετά από 12 χρόνια Android αποφάσισα να δοκιμάσω iPhone και πήρα το 12 προ μαξ, την εποχή που υπήρχε τεράστιο πρόβλημα με την παραγωγή και καθυστέρησαν 2-3 μήνες να κυκλοφορήσουν λόγω κόβιντ, τώρα που σκέφτομαι να αλλάξω σε 15 σίγουρα πάλι κάτι θα πάει στραβά και θα αργήσουν να κυκλοφορήσουν. 
Are black cats actually unlucky? Here's where the superstition originated |  WFLA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, klaftop είπε

oh no! ΤΕΧΝΗΤΟ ΔΡΑΜΑ σερβιρισμενο απο το τμήμα μαρκετινγκ. Η εταιρια που καθε χρόνο βγαζει το ιδιο μα ιδιο προιον με ασημαντες διαφορες και καθε χρονο εχει ενα τεχνητο δραμα, σασπενς, θριλερ, περιπετεια να σερβιρει μεσα απο ΔΙΑΡΡΟΕΣ, ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, και ενα σωρο ψεμματα που διαολε μετα απο 16 χρονια ξανα και ξανα το ιδιο παραμυθι εχει καταντησει γελοιο.

Να υποθεσω οτι οι πληρωμενοι κομπαρσοι που κατασκηνωνουν δηθεν εξω απο το μαγαζι θα χασουν τον υπνο τους. Εγω ήδη θα ξεκινησω τα ζαναξ. θα τα καταφερει φετος δε θα τα καταφερει να βγάλει το ιδιο ακριβως μοντελο με μια ανεπέσθητη διαφορα; τι ειναι φετος ? θα αλλαξουν την κολλα στο bezel ?

μια μικρή κολληση για τον ανθρωπο μια μεγάλη για την ανθρωποτητα και ετσι;

Είσαι πολύ μεγάλος!!! 

Σοβαρά, χωρίς ειρωνεία 

Κανένα πρόβλημα. Δεκάδες insomniacs θα το έχουν ήδη στα χέρια τους πριν το global release και θα το πουλάνε κιόλας στις αγγελίες

" σε κατάσταση βιτρίνας παιδιά, 2400 τελικη, παζάρια θα διαγράφονται " 🤣😀. Η αγορά έγινε προχθές στο store της Μινεσότα. Εμπιστευτείτε με, Τζερκ128 (0 αξιολογήσεις), στέλνω παντού κατόπιν κατάθεσης 😂😂😂

(γιατί κι εμένα μου αρέσει να στέλνω τυφλά δυομισαχιλιαρα σε αγνώστους έτσι για την αλητεία 😄😄😄

Άντε, καλό καλοκαίρι σε όλους με υγεία και πραγματική ξεκούραση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις τι θα παθω που ειπα μετα απο τοσα χρονια (3gs) να γυρισω στο μήλο γιατι η μεγάλη χαβαη δεν εχει 5g. Α ρε γκαντεμια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/07/2023 at 18:56, klaftop said:

oh no! ΤΕΧΝΗΤΟ ΔΡΑΜΑ σερβιρισμενο απο το τμήμα μαρκετινγκ. Η εταιρια που καθε χρόνο βγαζει το ιδιο μα ιδιο προιον με ασημαντες διαφορες και καθε χρονο εχει ενα τεχνητο δραμα, σασπενς, θριλερ, περιπετεια να σερβιρει μεσα απο ΔΙΑΡΡΟΕΣ, ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, και ενα σωρο ψεμματα που διαολε μετα απο 16 χρονια ξανα και ξανα το ιδιο παραμυθι εχει καταντησει γελοιο.

Να υποθεσω οτι οι πληρωμενοι κομπαρσοι που κατασκηνωνουν δηθεν εξω απο το μαγαζι θα χασουν τον υπνο τους. Εγω ήδη θα ξεκινησω τα ζαναξ. θα τα καταφερει φετος δε θα τα καταφερει να βγάλει το ιδιο ακριβως μοντελο με μια ανεπέσθητη διαφορα; τι ειναι φετος ? θα αλλαξουν την κολλα στο bezel ?

μια μικρή κολληση για τον ανθρωπο μια μεγάλη για την ανθρωποτητα και ετσι;

Μην το αγοράσεις……

2 hours ago, Ghost.Dog said:

Είσαι πολύ μεγάλος!!! 

Σοβαρά, χωρίς ειρωνεία 

Κανένα πρόβλημα. Δεκάδες insomniacs θα το έχουν ήδη στα χέρια τους πριν το global release και θα το πουλάνε κιόλας στις αγγελίες

" σε κατάσταση βιτρίνας παιδιά, 2400 τελικη, παζάρια θα διαγράφονται " 🤣😀. Η αγορά έγινε προχθές στο store της Μινεσότα. Εμπιστευτείτε με, Τζερκ128 (0 αξιολογήσεις), στέλνω παντού κατόπιν κατάθεσης 😂😂😂

(γιατί κι εμένα μου αρέσει να στέλνω τυφλά δυομισαχιλιαρα σε αγνώστους έτσι για την αλητεία 😄😄😄

Άντε, καλό καλοκαίρι σε όλους με υγεία και πραγματική ξεκούραση!

Μην το αγοράσεις πολύ απλά όλα τα αλλά είναι απλά εμπάθεια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, Dinos1973 said:

Μην το αγοράσεις……

Μην το αγοράσεις πολύ απλά όλα τα αλλά είναι απλά εμπάθεια !

προφανως αυτο το παραμυθι καποιοι το τρωνε ακομα για αυτο το σερβιρουν 15 χρονια τωρα. 15 χρονια περασαν ρε φιλε δε ειναι καιρος να μεγαλωσεις πια και να αφησεις τα παραμυθια; και εγω ξενερωσα που δεν υπαρχει αγιος βασιλης αλλα το ξεπερασα.

Και αν νομιζεις οτι ειμαι κακος, αν θυμασαι μας πουλουσαν δραμα 6 μηνες οτι δηθεν ειναι ακατορθωτο να φτιαξουν Iphone σε ασπρο χρωμα και καλα οτι το κουμπι εχει αλλη αποχρωση απο το μεταλλικο κομματι. Αλλα δραμα φιλε και με αρθρα Που τα εβαζε και το insomnia οτι "θα τα καταφερει αραγε να κανει ασπρο iphone" . Δεν μισω την apple εχει το πιο ξεκαρδιστικο αλλα επιτυχημενο μαρκετινκ

Επεξ/σία από klaftop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...