Προς το περιεχόμενο

Huawei gt3pro ειδοποιήσεις


vision

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής θέμα, δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν συνδέω το ρολόι στο κινητό, παρά μόνο αν μου στείλει κανείς εκείνη την ώρα. Τα προηγούμενα δεν τα κατεβάζει.

Μπορώ να κάνω κάτι; αν όχι είναι απλώς τραγικό.

Σε xiaomi του 50ρικου, τα συγχρονίζει όλα, όλα όσα δεν έχει κατεβάσει δηλαδή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις ειδοποιήσεις τη γραμμή ειδοποιήσεων (διπλα απο την ώρα) δηλαδή και οταν συνδέσεις το ρολόι σου δεν στις εμφανίζει;

Ε ναι λογικό δεν είναι; σιγά μην εστελνε 20 ειδοποιήσεις απο πιο πριν που ήταν ασύνδετο. Το θεωρώ ΤΡΟΜΕΡΑ λογικό αυτό αφού έχεις το κινητό στα χέρια σου για να δεις τις υπόλοιπες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που έχουν έρθει και δεν τις έχει "δει" το ρολόι, όχι δεν τις κατεβάζει. Δεν είναι τρομερά λογικό να μην τις κατεβάζει, είναι τρομερά ΣΠΑΣΤΙΚΟ.

Τα φτηνά ξιαόμι όλα τα κατεβάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλτατε, πως θα τις δει; αφου έχουν έρθει ΠΡΙΝ την σύνδεση, λογικό δεν είναι;

Εσένα στο σπίτι σου αμα έρθει κάποιος και λείπεις, το κουδούνι σου θα χτυπήσει όταν επιστρέψεις;

Τέλος πάντων, έτσι δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στα huawei τουλάχιστον, δεν κάνει προώθηση παλαιότερων ειδοποιήσεων. Όπως επίσης αν βγεις εκτός εμβέλειας για κάποιον λόγο αν σου χτυπήσει κάτι στη συσκευή, όταν συνδεθεί πάλι εντος εμβέλειας δεν θα σου χτυπήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το τελευταίο που περιγράφεις δεν είναι απλώς bug, αλλά καρά_bug. Δεν ξέρω τι σκέφτονται εκεί στη χαβάη, μάλλον παραλίες, ας κοιτάξουν τον ανταγωνισμό τι προσφέρει, και οχι απαραίτητα τον ακριβό, τον πιο φτηνό που τέτοια προβλήματα τα έχει λύσει προ πολλού. Αν είναι δυνατόν να χάνεις τη σύνδεση για 1 λεπτό και όταν επανέλθει να μην κάνει push τα μυνήματα που είναι στην ουρά... 

Φτιάχνω κάτι καλά, όταν το μισοφτιάχνω είναι bug. Τέλος. Τεσπα εμένα με ενδιαφέρει αυτή η λειτουργία που τελικά δεν την προσφέρει το ρολόι, οπότε το βάζω αγγελία (2 ημερών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vision είπε

Έχω το εξής θέμα, δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν συνδέω το ρολόι στο κινητό, παρά μόνο αν μου στείλει κανείς εκείνη την ώρα. Τα προηγούμενα δεν τα κατεβάζει.

Μπορώ να κάνω κάτι; αν όχι είναι απλώς τραγικό.

Σε xiaomi του 50ρικου, τα συγχρονίζει όλα, όλα όσα δεν έχει κατεβάσει δηλαδή.

 

Δλδ για να καταλάβω, θέλεις να συνδέεις το ρολόι και να σου χτυπάει και τις προηγούμενες ειδοποιήσεις, που είχαν έρθει στη συσκευή, πριν συνδεθεί το ρολόι!

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο θέλεις να συμβαίνει αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάπου το τηλέφωνο και δεν μπορείς να ελέγχεις τις ειδοποιήσεις του;  Αλήθεια μέσα στη ζέστη της ημέρας, αδυνατώ να καταλάβω την λογική αυτή.

Όπως και να έχει, κανένα ρολόι δεν τα κάνει αυτά (smartwatch). Τι κάπνιζαν εκει στη xiaomi είναι άλλη λογική, bug δεν θα το έλεγα σε καμια περίπτωση πάντως αλλά πλήρης φυσιολογική λειτουργία. Push ειδοποιήσεων δεν κάνει η συσκευή αλλά η εφαρμογή του ρολογιού. Οπότε σκάει ειδοποίηση στο viber πχ, θα τη δει η εφαρμογη του ρολογιου, είναι συνδεδεμένη; ναι οποτε τη στελνει. δεν ειναι; φιλάκια.

ούτε samsung μην πάρεις, ούτε αυτή τα κάνει.

Α και apple επίσης, μια απο τα ίδια, τον ιδιο προγραμματιστή έχουν.

Δηλαδή αν το συνέδεες 4 μέρες μετά θα σου έσκαγε με τη μια εναμιση τρισεκατομμύριο ειδοποιήσεις; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε την ειρωνία φιλαράκο για αλλού, οκ; μπήκες εδώ μέσα για να μας πεις πόσο καλή είναι η χουά; και εγώ έτσι πίστευα γι' αυτό και τα σκασα, ήθελα όμως και συγκεκριμένη λειτουργία με τις ειδοποιήσεις των mail που είχε η Xiaomi.

Αγόρασε ένα xiaomi (απ' το πιο απλό band μέχρι και μεγαλύτερα μοντέλα) να δεις τι ακριβώς κάνει με τις ειδοποιήσεις των mail (αυτό που ζήτασα δηλαδή), αφού δεν πιστεύεις τι κάνουν τα "άλλα". 

Η εφαρμογή όπως λες, γιατί αυτά πάνε μαζί. Το software λοιπόν έχει bug, δεν είναι η πρώτη φορά. Συμβαίνει και σε MS και σε Apple και αλλού κατά καιρούς, δε θα μας πείσεις εσύ τι κάνει και τι δεν κάνει. Τα βλέπω μόνος μου. Κάποια στιγμή, ίσως το λύσει, τώρα δυστυχώς δεν λειτουργεί αυτή η δυνατότητα του software, που σε Xiaomi (δυστυχώς για σένα που δεν θέλεις να το πιστέψεις) λειτουργεί.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vision είπε

άσε την ειρωνία φιλαράκο για αλλού, οκ; μπήκες εδώ μέσα για να μας πεις πόσο καλή είναι η χουά; και εγώ έτσι πίστευα γι' αυτό και τα σκασα, ήθελα όμως και συγκεκριμένη λειτουργία με τις ειδοποιήσεις των mail που είχε η Xiaomi.

ειρωνεία καμία, δεν σε ξέρω και απο χτες άλλωστε, ούτε εδω πέρα μπήκα να γράψω αν αξίζει η χούα η οχι, ούτε μέτοχος είμαι ουτε καν εχω αγοράσει κάτι άλλο απο αυτήν πλήν 2 ρολογιών, που δεν ανήκουν καν στην κατηγορία "smartwatch" με την πλήρη έννοια καθώς δεν μπορούν να κάνουν τα πάντα όπως ενα samsung πχ (να περάσεις εφαρμογές, να βγάλει πληκτρολόγιο και να απαντήσει κλπ)

όσο για τα υπόλοιπα, προτιμήσεις του καθενός. Εγω αν το σύνδεα 2 μέρες μετά και μου εμφάνιζε ειδοποιήσεις που δεν στέκουν θα το έκραζα αφού τις έχω δει απο το κινητό είτε έχουν έρθει ώρα αλλά το ρολόι ήταν εκτός σύνδεσης.

Στα 3 χρόνια ενασχόλησης με χουα ρολογάκια (Watch GT, GT3) αυτό το πράγμα που θεωρείς εσύ ως φυσιολογική λειτουργία, δεν την εχω δει και ούτε υπάρχει σαν επιλογή, οπότε ασε να ξέρω εγω καλύτερα το πως λειτουργεί (όπως γράφεις κ εσύ άλλωστε)

6 ώρες πριν, vision είπε

και εγώ έτσι πίστευα γι' αυτό και τα σκασα, ήθελα όμως και συγκεκριμένη λειτουργία με τις ειδοποιήσεις των mail που είχε η Xiaomi.

Κακώς που δεν έψαξες πως λειτουργεί η συσκευή, δεν ευθύνεται ο κατασκευαστής για αυτό που περνάς με τον "λάθος¨συγχρονισμό στα e-mail.

6 ώρες πριν, vision είπε

Αγόρασε ένα xiaomi (απ' το πιο απλό band μέχρι και μεγαλύτερα μοντέλα) να δεις τι ακριβώς κάνει με τις ειδοποιήσεις των mail (αυτό που ζήτασα δηλαδή), αφού δεν πιστεύεις τι κάνουν τα "άλλα". 

Δεν εχω λόγο να μη σε πιστέψω, xiaomi band είχα μέχρι και το 4 και αυτό που αναφέρεις δεν το είχα παρατηρήσει επίσης.

Επεξ/σία από Xristaras12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κακώς ναι, κακώς που δεν έψαξα τόσο πολύ ναι, πίστευα πως τα βασικά είναι αυτονόητα, να συγχρονίζει δηλαδή τα μειλ 24ωρου όπως φαίνεται και στις εφαρμογές huawei (και Xiaomi) του κινητού. Έστω τα "αδιάβαστα". Ας πούμε τα διαβασμένα τα έχουμε δει από άλλη εφαρμογή. Bitmap δεν βάζω, όποιος και να μπει στις εφαρμογές στο κινητό, "24ωρο" αναφέρουν. Βλέπεις εγώ μιλάω με γεγονότα.

αυτά που έλεγες πριν, για μειλ που δεν πρέπει να έρχονται αν χάσει τη σύνδεση bluetooth είναι εντελώς άκυρα. Συγχρονισμό 24ωρου κάνουν οι εφαρμογές, θα έπρεπε τουλάχιστον τα τελευταία να έρχονται, αν δεν έχει buffer η συσκευή να τα κρατήσει όλα. Γενικότητες του στυλ "έτσι δουλεύουν" ας μην το σχολιάσω, δεν είναι σωστό θα πω.

και για όσους διαβάζουν κιόλας, έχω ήδη και τα 2 στο χέρι με το ίδιο κινητό και τις αντίστοιχες εφαρμογές τους και τα ίδια push εφαρμογών. Το huawei στέλνει μεν ειδοποίηση αλλά όχι σε όλα. Χάνει και κάποια μυνήματα δλδ ενώ είναι online. Αν είναι δυνατόν. Δεν τα βλέπω καν στη λίστα ενώ δεν τα έχω ανοίξει από άλλη εφαρμογή/συσκευή. ίσως επειδή ήρθαν 3-4 μαζεμένα από διαφορετικές εφαρμογές αποφάσισε ποια να κρατήσει. Γενικότερα δουλεύει με τον δικό του τρόπο πράγμα το οποίο είναι παντελώς "αναξιόπιστο". Μέχρι και πρόσοψη άλλαξα μπας και αλλά δεν. Που δεν παίζει ρόλο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Η εφαρμογή "Υγεία Huawei" θέλει πείραγμα σοβαρό.

Κατά τα άλλα premium συσκευή, καθαρή ακρόαση/ομιλία online, ένα σωρό αθλητικά προγράμματα και άλλα πολλά στατιστικά. Με τα μυνήματα/ειδοποιήσεις το χάσαμε πατριώτη. Κρίμα.

Καθώς βλέπω έχεις άποψη, θα σε ρωτάω άλλη φορά πριν αγοράσω κάτι ακριβό. Δεν το λέω ειρωνικά. Η διαφωνία μας είναι στον τρόπο λειτουργίας.

επειδή μου πασάρει έτσι μια εταιρία μια λειτουργία, δεν πάει να πει είναι και σωστό. Επειδή τα ξέρεις λοιπόν, θα σε συμβουλεύομαι, μπορεί να αναζητώ κάτι άλλο εγώ.

 

είχα και κάτι band 5 πιο παλιά, έχαναν τη σύνδεση blueτουθ κάθε 3 και λίγο...άλλοι τα έβρισκαν τρομερά για τα λεφτά τους, οκ ίσως έτσι δούλευαν. με band δεν είχα ποτέ θέμα και άλλα φτηνά xiaomi. Σήμα καμπάνα και στο χέσιμο (και το gt3 pro, καμπάνα φαίνεται σε σήμα).

Τέλος πάντων, αν το θέλει κανείς (και η κύρια λειτουργία του δεν θα είναι ειδοποιήσεις e-mail που το ήθελα εγώ), το έχω ήδη αγγελία εδώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...