Προς το περιεχόμενο

Το Twitter μετονομάζεται σε X


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, billdanos είπε

R.I.P. 

Τα πιο πεταμένα 44δις στην ιστορία... Πόσο κρίμα τόσος πλούτος στα χέρια προβληματικών ανθρώπων... 

Ναι.

Όλοι οι σωστοί businessmen κ innovators ειναι εδώ, στο insomnia..

🤡

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θεωρώ πως το branding είναι σημαντικό. Το twitter είναι μία λέξη σαν την λέξη "google" δεν το πετάς έτσι για πλάκα επειδή έχεις κόλλημα με ένα γράμμα της αλφαβήτου.

Σαν να λέμε ότι ο οίκος Channel από αύριο θα λέγεται "Αφροξυλάνθη", όπως και να έχει ο κόσμος δεν θα ακολουθούσε.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, gppapado είπε

Προσωπικά με προβληματίζει πιο πολύ εκεί που λέει "σύντομα θα αποχαιρετήσουμε το εμπορικό σήμα του twitter και σταδιακά όλα τα πουλιά".

no more pr0n...

10 λεπτά πριν, klaftop είπε

Image

Αυτή η εικόνα πετσόκοψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει η αλλαγή του ονόματος όπως πιστεύω σε όλους δεν αρέσουν οι αλλαγές, δεν μου φαίνεται λογική γτ οι περισσότεροι πληρώνουν για ένα αναγνωρισμένο brand name, προφανώς θα έχει κάνει τις έρευνες του. Πάντως στο λειτουργικό κομμάτι θεωρώ επιτυχημένο το διάστημα της ηγεσίας του καθότι έχω αυξήσει εκθετικά το διάστημα παραμονής στο Τουίτερ και από όσο αναφέρει και ο ίδιος κάθε μήνα σπάει ρεκόρ παραμονής του κόσμου. Αν ισχύει αυτό θα έρθουν και οι διαφημίσεις και όλα τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, billdanos said:

R.I.P. 

Τα πιο πεταμένα 44δις στην ιστορία... Πόσο κρίμα τόσος πλούτος στα χέρια προβληματικών ανθρώπων... 

Πεταμένα γιατί? Από να τα έχει ο Elon,  καλύτερα να τα έχουν οι πρώην μέτοχοι του twitter 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε και ο άλλος έδωσε 44 δις για να σκοτώσει ένα πουλί. 

Spoiler

4 σελίδες και δεν είχαν αναφερθεί τα πεινασμένα, οπότε έπρεπε

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, svartevarg said:

no more pr0n...

Αυτή η εικόνα πετσόκοψε...

Το πιο τραγικο ειναι οτι το twιtter video λεγεται πλεον xvideo και το xvideos.com τα εχει παρει

Επεξ/σία από klaftop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, billdanos είπε

R.I.P. 

Τα πιο πεταμένα 44δις στην ιστορία... Πόσο κρίμα τόσος πλούτος στα χέρια προβληματικών ανθρώπων... 

44δις για την defacto public square του διαδικτύου (και άρα του πλανήτη) δεν είναι λίγα αλλά ταυτόχρονα δεν είναι και πολλά.

Το γεγονός ότι όσοι θεωρούν ότι η προηγούμενη διοίκηση του Twitter τους βοηθούσε πολιτικά έχουν αρχίσει να τσιρίζουν και παραληρούν από τη στιγμή που ο Musk ανακοίνωσε την εξαγορά δεν είναι τυχαίο... αν ήταν τόσο εύκολο να πάρει κάποιο άλλο site τη θέση του Twitter δεν θα έκαναν έτσι.

Εμένα πάντως μου αρέσει το γεγονός ότι έχουμε ένα πιο ισορροπημένο Twitter όπου για παράδειγμα ο Jordan Peterson δεν τρώει ban επειδή εξέφρασε μια άποψη "εκτός πολιτικής γραμμής", έστω και αν πρέπει πλέον να το λέμε "X" αντί για Twitter.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Εμένα πάντως μου αρέσει το γεγονός ότι έχουμε ένα πιο ισορροπημένο Twitter όπου για παράδειγμα ο Jordan Peterson δεν τρώει ban επειδή εξέφρασε μια άποψη "εκτός πολιτικής γραμμής", έστω και αν πρέπει πλέον να το λέμε "X" αντί για Twitter.

Ήταν εκτός πολιτικής γραμμής ή ανθρωπίνων δικαιωμάτων?

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billdanos είπε

R.I.P. 

Τα πιο πεταμένα 44δις στην ιστορία... Πόσο κρίμα τόσος πλούτος στα χέρια προβληματικών ανθρώπων... 

E ένα IQ μεγαλύτερο του ραδικιού θα έχει για να έβγαλε τόσα χρήματα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...