Προς το περιεχόμενο

H Sony ανακοίνωσε τα WF-100XM5, τα "καλύτερα ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου"


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Και φτάνει ποια με το NC έχει κουράσει εξάλλου πέρα από ένα αεροπλάνο ποιος θέλει τόσο πολύ Απομόνωση σπο τους  εξωτερικούς Ήχους. 

εγώ που θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη απομόνωση αλλά σε εσωτερικό χώρο;; 🫣  (να  μην ακούω άλλους ήχους στο γυμναστήριο είτε μουσική είτε ομιλίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 hours ago, xaris1990 said:

Τα airpods,τα iPhone,τα ipod αλλά και τα ipad τα αγοράζουν πολλοί Έλληνες και όχι μόνο επειδή είναι προϊόντα της apple,επειδή θεωρητικά η apple είναι στην μόδα και έχουν αρκετοί προϊόντα αυτής της εταιρείας και δεν αξιοποιούν ούτε το 50% των δυνατοτήτων των συσκευών αυτών παρά μόνο για να φαίνεται το δαγκωμένο μήλο 😂🤣😅.

Κάτι τέτοια χαριτωμένα γράφατε το 2011. 

Περασαν 12 χρόνια από τότε, κουράσατε.

Δε γουστάρεις κάτι; Μην το χρησιμοποιείς. Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, polaki είπε

Κάτι τέτοια χαριτωμένα γράφατε το 2011. 

Περασαν 12 χρόνια από τότε, κουράσατε.

Δε γουστάρεις κάτι; Μην το χρησιμοποιείς. Τέλος.

Δεν ήξερα να σε ρωτήσω για το τι θα γράψω και εγώ και όλοι οι υπόλοιποι.Δημοκρατία έχουμε και όπως ΕΣΥ έχεις άποψη έτσι και όλοι εμείς έχουμε το ίδιο δικαίωμα.Εάν δεν σου αρέσει πρόβλημα σου.Δεν σου είπε κανείς να απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακυρωση θορυβου ειναι για μενα οτι πιο χρησιμο στο διαβασμα. Ειναι μεγαλη απολαυση οταν πρεπει ακομη και το ΣΚ να διαβασεις καποια πραγματα, και να διαθεσεις κομματι του ελευιερου χρονου σου στη δουλεια, αυτο εστω να γινεται σε ενα καφε χωρις καμια επιπτωση στη συγκεντρωση απο τον θορυβο γυρω σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johnnycer είπε

Σε βίντεο (Chrome/Youtube ή VLC ) δεν έχω παρατηρήσει καποιο μη συγχονισμό. Εχω φετινό λαπτοπ (BT 5.3).

Σε gaming καμια φορα βιώνω αυτό που λες (stutters) αλλα δεν με ενοχλεί, δεν παίζω ιδιαίτερα. 

Για τα Sony μιλάμε πάντα ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιεργο που καταλαβα εγω στα ακουστικα αυτα ειναι οτι πλεον τα 300 δολάρια η ευρώ φαίνονται οκ .. η apple κατάφερε κάτι απίστευτο πήγε της τιμές στο θεό και με το πέρασμα του χρόνου οι άνθρωποι συνήθισαν  και δεν τους φαίνεται περίεργο πλέον οκ 300 δολάρια τι είναι??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατοχή μου τα WF-1000XM4 και τα WH-1000XM4 πάνω από χρόνο και τα 2.

Για ένα over ear ακουστικό η ενεργή ακύρωση θορύβου είναι δυνατή και σε ικανοποιητικό βαθμό μόνο για θόρυβο χαμηλών συχνοτήτων (του κλιματιστικού π.χ). Αν πιστεύετε ότι στο γραφείο ή στο σπίτι δεν θα ακούτε ομιλίες είστε γελασμένοι.

Η διαφήμιση της ικανότητας ακύρωσης θορύβου σε in ear είναι τουλάχιστον ανέκδοτο.

Απο κει και πέρα και τα 2 στις τηλεφωνικές κλήσεις βαθμολογούνται με άριστα!

Για ακρόαση μουσικής και τα 2 είναι πολύ καλά  με καλύτερο το WH εννοείται.

Η εφαρμογή για κινητά καλή και με αναβαθμίσεις ανα εξάμηνο περίπου.  

Προφανώς τα WF είναι πολύ βολικά για μεταφορά με την ενσωματωμένη θήκη - φορτιστή. Άβολα όμως στο βγάλε από την θήκη και στην τοποθέτηση και αφαίρεση από το αυτί. Απο τα χέρια μου έχουν πέσει άπειρες φορές και αρκετές από τα αυτιά μου.

Πλέον τα WH τα έχω στο σπίτι, τα WF για το γραφείο μόνο και ψάχνω για έξω κάτι σαν τα παλιά plantronics με το άγγιστρο ή τα διπλά με το καλώδιο.

Εννοείται ότι για την τιμή τους δε συστήνονται για αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4, είναι τα πιο υπερτιμημένα ακουστικά της αγοράς, εντάξει ισως μετα τα airpods pro. 

Άχρηστα για την υπερβολική εξουδετέρωση ήχου κ το ανεπαρκές transparency mode, που τα καθιστά πράγματι επικίνδυνα, αλλα κυρίως ότι σε εξωτερικό χώρο, σε κλήση ο ακροατής δεν σε ακούει καθαρά κ αναγκάζεσαι να τα κλείσεις. Το έλεγα απο οταν τα πήρα κ οι reviewers το έκρυβαν, τωρα το παραδέχονται ανοιχτά κ για τα 5 λένε οτι ειναι ελάχιστα καλύτερα. Επίσης η Σονυ δεν είπε κουβέντα για το τεράστιο θέμα που έχει προκύψει με την μπαταρία του δεξιού ακουστικού κ κατά πόσον αυτά δεν θα έχουν το ίδιο πρόβλημα. Περίμενα απο τους Ιάπωνες μια πιο τίμια συμπεριφορά σε αυτό το τεράστιο ζήτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ευχαριστώ πολύ τον Johnycher για τη δημοσίευση του προβλήματος με το προηγούμενο μοντέλο. 

Δεν το είχα καταλάβει γιατί μετά από κάθε συνομιλία συνήθως τα έβαζα στη θήκη οπώτε φορτίζανε.

τα άφησα έξω από τη θήκη και σε μισή ώρα είχαν ξεφορτιστεί πλήρως. 

τα πήγα στο πλαίσιο από όπου τα είχα αγοράσει και ευτυχώς μετά από μέρες μου πιστώθηκε το ποσό αγοράς. Πάλι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...