Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 15 Pro ενδέχεται να αποκτήσει πλαίσιο τιτανίου, λεπτότερα πλαίσια και μεγαλύτερη τιμή


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, PLHROPPP είπε

Μία μικρή παρατήρηση 

Fans= οπαδοί 

Funs= αστείοι 

Αν και στην περίπτωση των appleboys ίσως να ισχύει και αυτό που έγραψες 

Οι "ανεμιστήρες" πως είναι  ; 

Άσε που ακούγονται το ίδιο. Δηλαδή μπορείς να ακούσεις 

ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΩΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟΙ.  😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kostasfalcon said:

Δηλαδή κάποια στιγμή θα δούμε (άλλη μια) αγγελία στο ινσομνια πωλείται iPhone 14 προ Max δεν υπάρχει απόδειξη είναι από δώρο 😅

Πάντως μπράβο ρε παιδιά που σας κάνουν τόσο ακριβά δώρα!

(Αυτό το έχω απορία, γιατί αυτοί που λένε ότι είναι από δώρο Δεν έχουν ποτέ απόδειξη)

Εγω εχω και αποδειξη γιατι η φιλη που μου το πηρε, δεν εχει IQ μπανανοφλουδας και ξερει οτι χρειαζεται για τα βασικα.

Δεν ξερω τι λες εσυ :P 

2 hours ago, farcry33 said:

Το ποσό αργή είναι η μεταφορά δεδομένων σε pc όχι Mac δεν περιγράφεται, μια αηδία κάθε φορά και σε μεγάλο όγκο πάντα κολλάει βγάζει error και άντε ξανά από την αρχή λίγα λίγα με κούρασε αυτό το πράγμα τόσα χρόνια. 

😂 ειδικά σε τέτοιο δώρο γιατί να κρύψεις την απόδειξη. Λογικά είναι τιμολόγιο τα περισσότερα όποτε δεν έχει και λόγο να στην δώσει λέω εγώ …

Επειδη μου ετυχε στο παρελθον σε μια εταιρια που δουλευα και μου ειχαν κανει δωρο κατι ψιλο ακριβουτσικο, ηταν με τιμολογιο απ οτι μου ειπε ο υπευθυνος που ειχαμε και γενικα σε τετοιες περιπτωσεις δεν ζητας κάτι.

Τωρα σε περιπτωση προβληματος δεν ξέρω τι παιζει, δεν μου εχει τυχει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι.. Αυξήστε επιτέλους την τιμή του iPhone. Το έχει πάρει και ο τελευταίος άνεργος..  Άσε που σε λίγο το σαμσουνγκ θα είναι ακριβότερο και θα θεωρείται ποιο Premium... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, klaftop είπε

ε αν δε παει 2000ε δε μπορω να πουλησω μουρη. ας το ανεβασει επιτελους γιατι μεχρι και η υπηρετρια μου εχει παρει

Πάρε αυτό, που ξεπέρασε τις 2000€ και πούλα μούρη:

https://www.skroutz.gr/s/44709631/Samsung-Galaxy-Z-Fold5-5G-Dual-SIM-12GB-1TB-Phantom-Black-Προπαραγγελία.html

Διπλώνει και όμορφα για να φυσάς τη μύτη...

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, teodoreh είπε

Από την στιγμή που τα high-end iPhones είναι περισσότερο status symbol παρά εργαλείο, η Apple θα μπορούσε να αυξήσει την τιμή και στα +500€ και όχι μόνο δεν θα υπήρχαν αντιδράσεις, ίσως υπήρχαν και επιδοκιμασίες από όλους αυτούς που δεν θέλουν το κινητό τους να γίνεται "σούπα" από τον κάθε wannabe influencer.

Παρα μονο status symbol ?Ειναι τα καλυτερα κινητα ειτε αρεσει η οχι με τους καλυτερους επεξεργαστες μαζι με δικο του api και κρατανε χρονια με ταχυτητα του πρωτου ανοιγματος.Μαζι με ολα αυτα το καλυτερο λογισμικο.Ακριβο η οχι σε οποιον αρεσει τα δινει και σε οποιον δεν αρεσει κραζει θαυμαζει που λενε.Και για συγκριση αν ειχα παραδειγμα τα λεφτα να παρω την ναυαρχιδα της σαμι με τους εξινος προτιμω να κολλαγα αλλα λιγα για μηλο.Πρεπει να τελειωσει αυτο το παραμυθι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KostasKri είπε

Σε αυτό που έγραψα, διάβασες κάτω κάτω τι είπα; Σχέση Ευρώ/Δολλαρίου, δασμοί στην Ευρώπη και άλλα τέτοια. Η τιμή που πουλάει η Apple δεν έχει ανέβει. Αν το ευρώ πέφτει ή μπαίνουν παραπάνω φόροι, δεν έχει σχέση η Apple.

Την Σεπτέμβριο η ισοτιμία $:€ ήταν 1,08. Τώρα είναι γύρω στο 0,9.

που είναι λοιπόν η διόρθωση τιμής από πλευρά της απλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, teodoreh είπε

Από την στιγμή που τα high-end iPhones είναι περισσότερο status symbol παρά εργαλείο, η Apple θα μπορούσε να αυξήσει την τιμή και στα +500€ και όχι μόνο δεν θα υπήρχαν αντιδράσεις, ίσως υπήρχαν και επιδοκιμασίες από όλους αυτούς που δεν θέλουν το κινητό τους να γίνεται "σούπα" από τον κάθε wannabe influencer.

Φυσικά, γιατί αν ο Έλληνας το παίρνει με δόσεις σημαίνει πως όλος ο κόσμος έτσι θα το παίρνει 🤦‍♂️

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Ειμαι με το 12 Pro 256gb το οποιο το αγορασα και μεταχειρισμενο στα €700, με καλη υγεια μπαταριας, ποιος ο λογος να αλλαξω; 

Φίλε το 12 pro έχει η γυναίκα μου (γενικά αλλάζει I phone κάθε τρία χρόνια) 

 Έχω το 14 pro Max και πίστεψε με οι διάφορες είναι πολύ μεγάλες (αν ασχολείσαι ) σε κάμερα ,φωτεινότητα οθόνης ,ηχεία ακόμα και στα bezels και γύρω γύρω και όσον αφορά το notch!

 Τώρα οκ για μένα που έχω το 14 pro Max δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος αναβάθμισης εκεί θα συμφωνήσω .

 Αλλά όχι πως από το 12 δεν θα δεις διάφορες στο 15 (!) κάπου ωπα !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, VIPdriver είπε

Re-inventing titanium. Θα μοσχοπουλήσει...

Ναι, όταν η Samsung και η κάθε Samsung σου πασάρει ακόμα το αλουμίνιο σαν premium υλικό και σου κοστολογεί τις ναυαρχιδες της σε τιμες παρόμοιες του pro max, εσυ ειρωνευσου την apple που βάζει στα πανάκριβα οντως(και συμφωνω αδικαιολογήτως ακριβά)ατσάλι και τωρα τιτάνιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω και εγώ το σχόλιο μου όσον αφορά τη σειρά 15…

 Σαν χρήστης των προϊόντων της γενικά και ειδικότερα στο I phone το οποίο από φετίχ το αλλάζω κάθε χρόνο θεωρώ πως η Apple έχει δυο άσσους στο μανίκι της φέτος (ναι καλά διαβάσατε δυο) και ΔΕΝ αναφέρονται στο άρθρο …

 Έτσι ΠΑΝΤΑ σχεδόν πείθει και αυτόν τον τελευταίο φετιχιστή όπως εμένα για αλλαγή την τελευταία στιγμή ενώ έχω προαποφασίσει πως φέτος θα κάτσω στα αυγά μου και δεν θα αναβαθμίσω.

 Πρώτος άσσος : Θα αυξήσει χωρητικότητα στα 256 στα pro μοντέλα. Τι επιτυγχάνει με αυτό ;; ΔΕΝ θα φανεί η αύξηση τιμής στους περισσότερους που αγοράζουν τη συγκεκριμένη σειρά αφού η μισοί και με pro μοντέλα είναι από 256GB και πάνω .

 Δεύτερος άσσος :θα αυξήσει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ τη χωρητικότητα της μπαταρίας σε σημείο να είναι η μέρα με τη νύχτα από το περσινό .

 Όπως έγινε με το 11pro/Max  σε σχέση με το Xs και με το 13pro/ Max σε σχέση με τη σειρά 12pro. 
 
 Η μπαταρία λοιπόν σε σχέση με τη σειρά 13 (αναφέρομαι στο 14 pro Max ) είναι κατά πολύ χαμηλότερη των προσδοκιών .

 ΔΕΝ ξέρω τι φταίει -ίσως το always on-  απλά πρώτη φορά pro Max μοντέλο έτυχε να μη μου βγάλει μέρα…

 Επίσης κάτι πολύ σημαντικό .

 Το κινητό σε σχέση με το 13 pro Max (πάντα αναφέρομαι στον14pro max ) έχει χάσει για πρώτη φορά στους 8 μήνες που το έχω 3% στο ποσοστό της μπαταρίας σε σχέση με τα 12pro Max και 13pro Max τα οποία κατείχα και στους ίδιους μήνες χρήσης το ποσοστό ήταν στο 100%.
 Έχω παρατηρήσει πως το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο σε σχέση με τα δυο προαναφερθέντα όποτε ίσως αυτό παίζει ρόλο όπως ρόλο παίζουν και οι κύκλοι φόρτισης που αυξήθηκαν κατά πολύ ειδικά σε σχέση με το 13 pro Max το οποίο τις περισσότερα φορές το φόρτιζα ανά δυο μέρες ειδικά τους πρώτους μήνες ζωής του .

 Εν κατακλείδι πιστεύω πως αυτά τα δυο σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα που αναφέρει το άρθρο θα κάνουν πάλι τις επιθυμητές πωλήσεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάρει ποτέ στη ζωή μου iphone και ένας από τους λόγους είναι η ταχύτητα φόρτισης. Έχει υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέχρι στιγμής σε αυτό το τομέα για το 15αρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας και το τωρινό και το προηγούμενο, παρατήρησα - στα πλαίσια και πειραμάτων, πως η μέση θερμοκρασία κατα τη φόρτιση ειναι + 3 βαθμούς. Αν κρίνω και οτι εχει ηδη 150 κύκλους καταλαβαίνεις γιατι.. Φέτος η double stacked μπαταρία θα ανεβάσει ταχύτητα φόρτισης και χωρητικότητα. ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ να αλλάξει και κατασκευαστή η apple γιατι οι φετινές ειναι για το @@@ντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Chris_BMW said:

Φίλε το 12 pro έχει η γυναίκα μου (γενικά αλλάζει I phone κάθε τρία χρόνια) 

 Έχω το 14 pro Max και πίστεψε με οι διάφορες είναι πολύ μεγάλες (αν ασχολείσαι ) σε κάμερα ,φωτεινότητα οθόνης ,ηχεία ακόμα και στα bezels και γύρω γύρω και όσον αφορά το notch!

 Τώρα οκ για μένα που έχω το 14 pro Max δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος αναβάθμισης εκεί θα συμφωνήσω .

 Αλλά όχι πως από το 12 δεν θα δεις διάφορες στο 15 (!) κάπου ωπα !

Δεν ασχολουμε με φωτογραφίες δεν έχω πάθος για τα social, δεν ασχολουμε με παιχνίδια, και καλά ποιος ακούει μουσική από τα ηχεία του iPhone? Ποιος ο λόγος να αλλάξει κάποιος; Έχω iPhone από το 3GS όλα τα μοντέλα έως το 12pro εκτός από τα max! Το XR. Και τα se!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Tlykog said:

Πάρε αυτό, που ξεπέρασε τις 2000€ και πούλα μούρη:

https://www.skroutz.gr/s/44709631/Samsung-Galaxy-Z-Fold5-5G-Dual-SIM-12GB-1TB-Phantom-Black-Προπαραγγελία.html

Διπλώνει και όμορφα για να φυσάς τη μύτη...

Όχι καλέ κινεζικές , δε μας νοιάζουν τα χαρακτηριστικά μόνο να έχει το σήμα της apple και στρογγυλεμένες άκρες και να είναι ακριβό για δείχνουμε πλούσιοι και πετυχημένοι μετροσέξουαλ με γουστο 😂😂

7 hours ago, HateMe said:

Θα μιλησω προσωπικά για μένα. 

Ποτε δεν ημουν φαν μποι της Apple, μια ζωη Galaxy S επαιρνα, κανα Nexus / Pixel κλπ.

Ημουν απ αυτούς που εκραζα μέχρι αηδιας κάτι τυπους σαν τον @billdanos που εχει έρωτα με την Apple και δεν το εκρυβε οπως ξέρετε οι περισσοτεροι :P 

Οταν περνούσε ένας χρονος αντε δυο, παντα ηθελα να αλλάξω συσκευη γιατι κατι με χαλούσε. (συνηθως τα κολληματα των συσκευων)

Το 2020 πηρα το πρωτο μου 11 Pro Max απλα για να δω αν θα την παλέψω με iOS και να δω ποσο θα μου λειψει να αλλάζω ROM καθε μέρα στο android κινητο μου (το XDA σε bookmark ηταν απ το 2009 η 2010 που πηρα το πρωτο μου Galaxy)

ΑΝ δεν μου ειχαν κανει πριν μηνες δώρο το 14 Pro Max(κωλοφαρδος) , θα κρατουσα μέχρι σημερα το 11 pro max, μη σας πω και τον επομενο χρονο.

Αυτο ειναι που μ αρέσει με την Apple πλέον. Μπορει να σκάσεις ενα σωρο λεφτα, αλλα την συσκευη θα την κρατησεις πολλα χρονια και θα σου φαινεται οπως την πρωτη μέρα. (δεν συζητάμε ΚΑΝ για τα updates)

 

Επισης αυτο το βιντεο που βγαζει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Το λατρευω

Wow έχεις το 8ο καλύτερο κινητό σε καμερα

Screenshot_20230731-211428.png

Επεξ/σία από klaftop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...