Προς το περιεχόμενο

Εισαγωγή στο front end


sek15
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Xvipes,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Δεν ειμαι ειδκος του χωρου (ασχολουμε με το cybersec) αλλα κατε με ειναι εντελως λαθος να μπαινεις στην διακιασια να αναιβαζεις project τα οποια τα εχεις δει απο αλλου...δεν το λεω με αρνητικοτητα..θες να τα κανεις για πρακτικη-εξασκηση? καντα private να μην φαινοτναι. To να βαζεις ουσιαστικα "ασκησεις" δεν νομιζω οτι βοηθαει πουθενα, και στα ματια μου δειχνει οτι ακομα δεν μπορεις να κατσεις να χτισεις κατι μονος σου.

Η γνωμη μου ειναι ξεκινα ενα project εντελως δικος σου, οτι χρησημοποιησεις ετοιμο καντο reference, and keep going. Επισης εστιασε στο τι θες front? back? full-stack?

Επισης κοιτα τι ζηταει η αγορα εργασιας , αγγελιες .... με το να μαθαινεις html css οκαυ ναι βοηθαει,  αλλα ενα τεραστιο ποσοστο νομιζω πλεον παιρνουν ενα theme οσο ποιο κοντα γινεται στα μετρα τους και το παραμετροποιηθούν οπως θελουν, Μην προσπαθεις να φτιαξεις τον τροχο απο την αρχη...πεταμενος χρονος.

Υ.Γ. Κανεις δεν θα σε παρει κανεις επειδη εχεις δει 100 videos στο Udemy η γιατι εχεις κανει 100 ασκησεις αλλον, αντιθετως θα σε παρει οταν καποιος δει ενα project πολυπλοκο να το εχεις χτισει (κατα ενα μεγαλο ποσοστο εσυ).

Υ.Γ.2  Συμφωνω με τα τελαυταια σχολια των παιδιων εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 3/8/2023 στις 10:25 ΠΜ, polaki είπε

Ως εργοδότης, 

Παιδιά ως εργοδότης εγώ θα πω ότι δεν υπάρχει λόγος να σπαταλάτε το χρόνο σας (αλλά και του μελλοντικού εργοδότη σας) με το να κάνετε τέτοιες πρακτικές. 

Θα αποκαλυφθείτε την πρώτη εβδομάδα απ'τον πιο έμπειρο dev, αν δεν το έχει ήδη πάρει χαμπάρι πριν την πρόσληψη, και τσάμπα μπαίνουμε στη διαδικασία της χαρτούρας. Επίσης το ίδιο ισχύει και για ChatGPT και λοιπά βοηθήματα αν σας δώσουν να φτιάξετε κάτι δοκιμαστικό. Ή ξέρεις ή δεν ξέρεις. Στόχευσε να αναβαθμίσεις τις γνώσεις σου και θα αμειφθείς, με αλεπουδιές δε θα γίνει δουλειά.  

δε ξερω που κολλαει το chatgpt. το 99% των developer χρησιμοποιουν chatgpt και αλλα plugins σε vscode για autocomplete. Ακυρο τελειως το σχολιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, raikou said:

δε ξερω που κολλαει το chatgpt. το 99% των developer χρησιμοποιουν chatgpt και αλλα plugins σε vscode για autocomplete. Ακυρο τελειως το σχολιο.

Αναφερόμουν στους juniors που ψάχνουν δουλειά.

Το να κερδίσουν μια θέση επειδή βασίζονται σε ένα chatgpt ή στις γνώσεις του κολλητού τους που ήρθε ένα βράδυ σπίτι ήπιαν 2-3 μπύρες και περάσανε μαζί αγκαλίτσα το mini-project-test, θα φανεί την πρώτη εβδομάδα στη δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...