Προς το περιεχόμενο

Email απατη προσοχη


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, thelos257 said:

 

τι να κανω ;

το σταυρο σου

37 minutes ago, nickol-us said:

Ποιός εμπιστεύεται εκβιαστες; Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν πάρει μια φορά τα λεφτά δε θα ζητήσει κι άλλα; Είναι τόσο τίμιος όπου θα σβήσει τα περιεχόμενα σου;

ε ναι

εμενα μου στελνουν καθε 2-3 μηνεσ διαφορα τετοια , η πλακα ειναι δεν εχω καμερα ουτε μικροφωνο αλλα ετσι τους βγαινει το κειμενο ιδια μεταφραση σε ολους 

ενας εστειλε και ενα μερος απο ενα παλειο pass που ειχα αλλα ηξερα οτι hackαρουν sites και περνουν pass απο forum και μετα σου λενε εχουμε τα στοιχεια σου  

μια ερωτηση:  μου στελνουν μεσω ααδε απατη και δεν μπορω να την μπλοκαρω γιατι δεν θα παιρνω ενημερωσεις απο την ααδε καθε μηνα μου λενε να βαλω τα στοιχεια μου γιατι θα ληξουν αλλα συνεχεια περνω παρατα🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει όλα τα δεδομένα σου? Μια χαρά, πες του να σου στείλει ένα copy για δεν κρατάς backup. 

Χωρίς αστεία, είναι δυνατόν να υπάρξει άνθρωπος που να την πατήσει με αυτά τα e-mails ? Δηλαδή ακόμα και να το πιστέψει κάποιος, ποιος σωστός εκβιαστής στέλνει e-mail και δεν παίρνει τηλέφωνο? Απλά πακι, ιντια κτλ απατεώνες είναι. Είναι σαν κάτι τύπους στην Αμερική που το παίζουν εξυπηρέτηση της microsoft με γελοία αγγλικά Ινδίας 😅

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Macosj said:

ποιος σωστός εκβιαστής στέλνει e-mail και δεν παίρνει τηλέφωνο? 

εντάξει μπορεί στο πακέτο του να μην έχει διεθνείς κλήσεις. Που είναι το περίεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα σας εχω λαβει αυτο το ηλεκτρονικο ταχυδρομειο το οποιο λεει οτι καποιος χακερ απεκτησε προσβαση στον υπολογιστη μου οπου εχει παρει ολα μου τα δεδομενα και θα τα διαρευει στο ιντερνετ αν δεν του στειλω χρηματα 1000 ευρω για να τα διαγραψει σιγα μην του στειλω τετοιο ποσο του μαλακα οποιος και αν ειναι αυτος.
το σχετικο εμαιλ ;

Hey. There's something I need to get off my chest.
2/16/2023 9:58:42 PM
 is when I managed to compromise your device's operating system, gaining unrestricted access to your account "User
". I've been diligently observing your activities for a considerable span of time.

I have lodged a software into your system, thereby granting me full control of all your devices.
Thanks to the malware I've installed, I now control your device's crucial components like the microphone, camera, keyboard, and display. I've uploaded all your personal and browsing data onto my servers, and have gained access to all your communication channels, including social networks, emails, synced data, chat histories, and contact lists.
You'd be surprised how much I've learned about you!

Intriguing thoughts flooded my mind about the applications of this data...
Recently, I've conceptualized an intriguing idea: using AI to develop a split-screen video. One side displays you involved in masturbate  , while the other casts your internet navigations. Videos like this are currently trending!

Truth be told, I couldn’t have predicted this outcome.

With a single click, I can distribute this video to all your contacts through email, social networks, and instant messengers. Furthermore, I could expose access to all the emails and messaging apps you use.
Additionally, I found a plethora of intriguing materials that I could disseminate online and share with friends.

If you would prefer that I not do it, transfer 800 $ (US dollar) to my Bitcoin wallet.
My BTC address:
bc1qr4sxcr0xwnhzqq2xp2644jpgujwmttuva56ppa

If you're unsure about how to replenish a Bitcoin wallet, I suggest using Google. It's not difficult at all.
Once the funds are received, I will promptly remove all unwanted material. Afterward, we can part ways. I am committed to deactivating and removing all malware from your devices. You can trust me; I always stand by my word. This is a fair deal, especially considering the time I've invested in tracking your profile and traffic.

I give exactly two days (48 hours) from the moment of opening this letter for payment.

After this period, if I don't receive the specified amount from you, I'll distribute access to your accounts, visited sites, personal data, and edited videos to everyone, without any warning.

Trust me, I don't make mistakes. I wouldn't recommend joking around with me because I have a lot of options at my disposal.

There's no use reporting me because they won't be able to locate me. Formatting the drive or destroying your device won't help because I already possess your data.

It makes no sense to write back to me - I do not write from personal mail and do not look at the answers.




Good luck, and don't let this upset you!

We all have our own enterprise, and today you unfortunately stumbled into mine.




P.S. Here's some advice for your online future: adhere to internet safety guidelines and sidestep any sketchy sites.

Hwid your device: D1354FEE2849462C9B4E6971353C891B


Operating system:  Windows 10 Enterprise x64



Available keyboard layouts:
Greek (Greece)
English (United States)



Antimalware:
Windows Defender
Kaspersky

τι να κανω ;

Απλό είναι το πράγμα μην το κάνουμε περίπλοκο πας και κάνεις καταγγελία στην αστυνομία της περιοχής σου για παραβίαση του ιδιωτικού σου απορρήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thelos257 είπε

τι να κανω ;

εγώ έστειλα φωτό τα απόκρυφά μου για να επιβεβαιώσει οτι είμαι ο ίδιος σε περίπτωση που ο άνθρωπος έκανε κανα λάθος ,  αλλά μου βγήκε ειδοποίηση οτι δεν παραλήφθηκε

πάντως νιούμπας , συνήθως έχουν κάποιοι κωδικό απο διαρροές και στο πασάρουν σαν "απόδειξη"

πέρα απο την πλάκα , είχα 3 ειδοποιήσεις απο microsoft οτι κάποιος προσπάθησε να μπει στο account μετά απο καμιά εβδομάδα , υποθέτω οτι ήταν απο διαρροή κωδικών απο άλλο site που είχα hotmail σαν email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, thelos257 said:

Το εσβησα ομως ΑΝ ΑΝ δεν μπλοφαρει τοτε τι γινεται ;

Μας κάνεις όλους add σαν contacts και σου λέμε αύριο εντυπώσεις από εσένα να χαιδευσαι στην βιντεοκλήση με την μαγεία του Α.Ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, thelos257 said:

τι να κανω ;

βγαλε τον υπολογιστη απο την μπριζα, τηλιξε καλωδια οθονες και το tower και γυρισε το πίσω και πες δεν ειμαι εγω για αυτά.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thelos257 μην αγχώνεσαι κλασικά spam είναι, απλά αγνόησε το

Προς υπόλοιπους ειρωνες δεν είναι όλοι trolls σε αυτό το forum και όσοι είναι χρόνια στο φόρουμ και έχουν δει παρουσιάσεις του ts παλαιότερα το γνωρίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, thelos257 said:

πισης μου εστειλε και στιγμιοτυπο απο την οθονη μου ξεχασα να το αναφερω αυτο παραπανω

στειλτην να δουμε τι εννοεις μπορει να σου εστειλε απλα το default background των windows και να νομιζεις οτι ειναι η δικιά σου.

1 minute ago, tsofras said:

Προς υπόλοιπους ειρωνες δεν είναι όλοι trolls σε αυτό το forum και όσοι είναι χρόνια στο φόρουμ και έχουν δει παρουσιάσεις του ts παλαιότερα το γνωρίζουν.

δεν αλλαζει κατι, δεν ειπε κανεις οτι ειναι troll, η απαντηση μουη δεν ειναι σε troll αν απαντουσα σε troll θα ελεγα και εγωβ πληρωνε και τετοια.

η συμβουλη μου ειναι πραγματικη, να το γυρισει πισω δεν το εχει, ειναι στατιστικα επομενο οτι καποια στιγμη θα του κλεψουν κωδικους. Να παει να κανει κανα μαθημα σε κανα φροντιστηριο ενηλικων για υπολογιστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκομα και αν ισχύουν όσα λέει δεν δεχόμαστε τους εκβιασμούς απο κανέναν γιατί ακόμα και αν πληρώσεις πάλι μπόρει να τα ανεβάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, thelos257 said:

μου εστειλε και στιγμιοτυπο απο την οθονη μου

Αυτη η διευθυνση bitcoin εχει γινει ηδη αναφορα σαν scam και ισως εχει ψαρωσει καμια δεκαρια ατομα απο οτι φαινεται. Το μηνυμα που σου ηρθε ειναι τυποποιημενο. Αν σου εστειλε πραγματικα την οθονη σου, υπαρχει ενα hack που κανει μονο αυτο και τιποτα αλλο, θα σου μπηκε μαζι με τιποτα παρανομα που κατεβαζεις, οπως ειπε ο nickol, αν ειχε κατι χειροτερο, θα σου εστελνε αυτο σιγουρα και θα ζηταγε πολυ περισοτερα ·οπως εχει γινει, δεν εχει προσβαση στο PC σου. Και ολοι λενε πως μετα τις 48 ωρες, δεν εγινε τιποτα. Τρεξε antivirus η/και κανε format, αλλαξε ολα τα συνθηματα σου και βαλε μαυρη ταινια στην καμερα, ακομα κι ετσι ομως, μπορει να σου ξαναστειλει αλλα θα ξερεις οτι ειναι μπλοφα. Αμα κανεις καταγγελια, μπορει να βρεθει, θεωρητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Shinji ikari said:

Αυτη η διευθυνση bitcoin εχει γινει ηδη αναφορα σαν scam και ισως εχει ψαρωσει καμια δεκαρια ατομα απο οτι φαινεται. Το μηνυμα που σου ηρθε ειναι τυποποιημενο. Αν σου εστειλε πραγματικα την οθονη σου, υπαρχει ενα hack που κανει μονο αυτο και τιποτα αλλο, θα σου μπηκε μαζι με τιποτα παρανομα που κατεβαζεις, οπως ειπε ο nickol, αν ειχε κατι χειροτερο, θα σου εστελνε αυτο σιγουρα και θα ζηταγε πολυ περισοτερα ·οπως εχει γινει, δεν εχει προσβαση στο PC σου. Και ολοι λενε πως μετα τις 48 ωρες, δεν εγινε τιποτα. Τρεξε antivirus η/και κανε format, αλλαξε ολα τα συνθηματα σου και βαλε μαυρη ταινια στην καμερα, ακομα κι ετσι ομως, μπορει να σου ξαναστειλει αλλα θα ξερεις οτι ειναι μπλοφα. Αμα κανεις καταγγελια, μπορει να βρεθει, θεωρητικα.

Σιγά μην ασχοληθεί κανείς με τον Indian/Pakistan scammer. Εδώ δεν ασχολούνται με άλλα σοβαρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Αυτη η διευθυνση bitcoin εχει γινει ηδη αναφορα σαν scam και ισως εχει ψαρωσει καμια δεκαρια ατομα απο οτι φαινεται. Το μηνυμα που σου ηρθε ειναι τυποποιημενο. Αν σου εστειλε πραγματικα την οθονη σου, υπαρχει ενα hack που κανει μονο αυτο και τιποτα αλλο, θα σου μπηκε μαζι με τιποτα παρανομα που κατεβαζεις, οπως ειπε ο nickol, αν ειχε κατι χειροτερο, θα σου εστελνε αυτο σιγουρα και θα ζηταγε πολυ περισοτερα ·οπως εχει γινει, δεν εχει προσβαση στο PC σου. Και ολοι λενε πως μετα τις 48 ωρες, δεν εγινε τιποτα. Τρεξε antivirus η/και κανε format, αλλαξε ολα τα συνθηματα σου και βαλε μαυρη ταινια στην καμερα, ακομα κι ετσι ομως, μπορει να σου ξαναστειλει αλλα θα ξερεις οτι ειναι μπλοφα. Αμα κανεις καταγγελια, μπορει να βρεθει, θεωρητικα.

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

2 ώρες πριν, imperialplay3r είπε

άκομα και αν ισχύουν όσα λέει δεν δεχόμαστε τους εκβιασμούς απο κανέναν γιατί ακόμα και αν πληρώσεις πάλι μπόρει να τα ανεβάσει.

σωστο ειναι και αυτο.

2 ώρες πριν, great είπε

στειλτην να δουμε τι εννοεις μπορει να σου εστειλε απλα το default background των windows και να νομιζεις οτι ειναι η δικιά σου.

δεν αλλαζει κατι, δεν ειπε κανεις οτι ειναι troll, η απαντηση μουη δεν ειναι σε troll αν απαντουσα σε troll θα ελεγα και εγωβ πληρωνε και τετοια.

η συμβουλη μου ειναι πραγματικη, να το γυρισει πισω δεν το εχει, ειναι στατιστικα επομενο οτι καποια στιγμη θα του κλεψουν κωδικους. Να παει να κανει κανα μαθημα σε κανα φροντιστηριο ενηλικων για υπολογιστες.

Screenshot_1ccjx7lrp9.jpg.c6d627497f620fe4c4203fb761487a94.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESKTOP μου του προσωπικου μου υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...