Προς το περιεχόμενο

Email απατη προσοχη


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

σωστο ειναι και αυτο.

Screenshot_1ccjx7lrp9.jpg.c6d627497f620fe4c4203fb761487a94.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESKTOP μου του προσωπικου μου υπολογιστη.

Λοιπον 3 πραγματα

δεν εχουν κανενα στοιχειο για σενα/ βιντεο κλπ

δεν θα σε κλεψουν

δεν θα χασεις πουθενα προσβαση

τυποποιημενο μηνυμα που στελεται σε χιλιαδες ατομα ειναι για οποιον τσιμπησει, κτυπουν κανα 3-5000 ευρω απο κανενα που αγχωνεται και δεν γνωριζει και ξανα τα ιδια με αλλη διευθυνση bitcoin

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

17 minutes ago, magictoboggan said:

Σιγά μην ασχοληθεί κανείς με τον Indian/Pakistan scammer. Εδώ δεν ασχολούνται με άλλα σοβαρότερα.

Τα αλλα που λες μπορει να ειναι περιπλοκα, αλυτα και να μην υπαρχουν στοιχεια, αυτον τον πιανουν πανευκολα με ενα τηλεφωνημα, εκτος αν ειναι σε χωρα που δεν πιανεται, γι' αυτο ειπα θεωριτικα.

 

9 minutes ago, thelos257 said:

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

θα το εβρισκε και το antivirus, καλυμμενος ησουν ηδη, δεν μπορουσε να κανει κατι αλλο, αφου δεν ψαρωσες, τελιωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

σωστο ειναι και αυτο.

Screenshot_1ccjx7lrp9.jpg.c6d627497f620fe4c4203fb761487a94.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESKTOP μου του προσωπικου μου υπολογιστη.

Πες του ότι δεν εχεις Kaspersky αλλά AVG free και όλα θα πάνε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

σωστο ειναι και αυτο.

Screenshot_1ccjx7lrp9.jpg.c6d627497f620fe4c4203fb761487a94.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESKTOP μου του προσωπικου μου υπολογιστη.

 Έχεις TeamViewer, μήπως από εκεί το βρήκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοίτα πως κάνουν εύκολο χρήμα κάποιοι, 10 κορόιδα έως τώρα σε έναν μόνο λογαριασμό(δηλαδή μιλάμε για εκατοντάδες - χιλιάδες συνολικά) . Το χειρότερο είναι ότι διαβεβαιωνουμε τον άνθρωπο 100 άτομα ότι είναι απάτη και ακόμα συνεχίζει 

Αυτό με την καταγγελία τι είναι? Θα πάτε στο αστυνομικό τμήμα να καταγγειλετε έναν Ινδό κάπου στη ζούγκλα? 

Αυτό με το στιγμιότυπο, είναι κλασσική πακιστανική απάτη με κάποιο λογισμικό, που εισέρχεται συνήθως σε πειρατικό περιεχόμενο, και το μόνο που κάνει είναι να παίρνει στιγμιότυπα από την επιφάνεια εργασίας, δεν έχει καμία άλλη πρόσβαση στα αρχεία. Όταν οι πακιδες έχουν και το στιγμιότυπο και το email το στέλνουν στα θύματα και όποιος την πατήσει 

Απλά μην κατεβάζεις πειρατικό περιεχόμενο και θα είσαι εντάξει, σε συνδυασμό με το μtorrent που βλέπω στον υπολογιστή σου, κατά 100% από αυτό προήλθε η απάτη. Αν δεν το βρίσκει το antivirus τότε κάνε ξανά εγκατάσταση τα windows, γιατί δεν ξέρεις τι άλλο λογισμικό έχεις κατεβάσει 

 

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ψαρωσεις,θα σου στείλει κιαλλο εμαιλ λογικά,που θα έχει λινκ με το ψευδώνυμο που έχεις  είχες απτό site που έγινε breached και θα γράφει nude pics η video κάτι τέτοιο ,μην το πατήσεις .υπαρχει  σάιτ που σου λέει αν έχει γίνει breached to email sou.απλα πρέπει να κάνεις άλλο email γιατί θα σε ενοχλεί κάθε λίγο και λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Doubt είπε

 Έχεις TeamViewer, μήπως από εκεί το βρήκε;

Ναι εχω και εγω αυτο υποψιαζομαι.

8 ώρες πριν, Macosj είπε

κοίτα πως κάνουν εύκολο χρήμα κάποιοι, 10 κορόιδα έως τώρα σε έναν μόνο λογαριασμό(δηλαδή μιλάμε για εκατοντάδες - χιλιάδες συνολικά) . Το χειρότερο είναι ότι διαβεβαιωνουμε τον άνθρωπο 100 άτομα ότι είναι απάτη και ακόμα συνεχίζει 

Αυτό με την καταγγελία τι είναι? Θα πάτε στο αστυνομικό τμήμα να καταγγειλετε έναν Ινδό κάπου στη ζούγκλα? 

Αυτό με το στιγμιότυπο, είναι κλασσική πακιστανική απάτη με κάποιο λογισμικό, που εισέρχεται συνήθως σε πειρατικό περιεχόμενο, και το μόνο που κάνει είναι να παίρνει στιγμιότυπα από την επιφάνεια εργασίας, δεν έχει καμία άλλη πρόσβαση στα αρχεία. Όταν οι πακιδες έχουν και το στιγμιότυπο και το email το στέλνουν στα θύματα και όποιος την πατήσει 

Απλά μην κατεβάζεις πειρατικό περιεχόμενο και θα είσαι εντάξει, σε συνδυασμό με το μtorrent που βλέπω στον υπολογιστή σου, κατά 100% από αυτό προήλθε η απάτη. Αν δεν το βρίσκει το antivirus τότε κάνε ξανά εγκατάσταση τα windows, γιατί δεν ξέρεις τι άλλο λογισμικό έχεις κατεβάσει 

 

Αυτο θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, NickyP said:

υπαρχει

Εχει και στην Ινδια και στο Πακισταν αστυνομια και πιανουν συνεχεια τετοιους, μεσα στη  βαθια ζουγκλα της πολης. Και αν εκαναν καταγγελια αρκετοι, θα τους αρπαζανε γιατι ειναι πολλα τα λεφτα. Αλλα αφου δεν τη φερανε σε μενα τι με νοιαζει; θα κατσω να γκρινιαζω πως πλουτιζουν αδικα μερικοι. καποιος ειπε ομως πως ειναι απο Ρωσια και για εναν αλλον που λεγανε Ινδια ηταν απο Νεβαδα, οποτε μπορει να ειναι οπουδηποτε.

 

8 hours ago, NickyP said:

υπαρχει 

https://haveibeenpwned.com/

 

9 minutes ago, thelos257 said:

Ναι

Αμα εβλεπε απο το TeamViewer θα σου εστελνε περισσοτερα. Να μην αποθηκευουμε ποτε συνθηματα στο web browser λενε και 2FA στο Email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να του πεις , αν έχει άκρες να προωθήσει βίντεο αυνανισμου και να έχει κέρδος,

με τον όρο του 70% δικά σου - 30% δικά του, θα κάνετε γερές μπίζνες, πες του "ειμαι πολύ αυνάνας, κάθε μέρες τραβάω 5-6, θα σε γεμίσω υλικό !! Επίσης γουστάρω σαδομαζοχισμό,να κάνω τον άλλο να κλαίειαπο τον πονο !!" και αν θέλει να σου δώσει διεύθυνση να βρεθείτε σε απόμερο σημείο να τον κάνεις να κλαίει από πόνο, φόβο και ευχαρίστηση ταυτόχρονα σε κάθε βίντεο που θα τραβάτε.

"θα χεστουμε στα φράγκα μικρό μου κανισάκι" πες του !!

"Πες μου που είσαι και τι κάνεις"

😂😜

Επεξ/σία από SoullessRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, thelos257 said:

Καλησπερα σας εχω λαβει αυτο το ηλεκτρονικο ταχυδρομειο το οποιο λεει οτι καποιος χακερ απεκτησε προσβαση στον υπολογιστη μου οπου εχει παρει ολα μου τα δεδομενα και θα τα διαρευει στο ιντερνετ αν δεν του στειλω χρηματα 1000 ευρω για να τα διαγραψει σιγα μην του στειλω τετοιο ποσο του μαλακα οποιος και αν ειναι αυτος.
το σχετικο εμαιλ ;

Hey. There's something I need to get off my chest.
2/16/2023 9:58:42 PM
 is when I managed to compromise your device's operating system, gaining unrestricted access to your account "User
". I've been diligently observing your activities for a considerable span of time.

I have lodged a software into your system, thereby granting me full control of all your devices.
Thanks to the malware I've installed, I now control your device's crucial components like the microphone, camera, keyboard, and display. I've uploaded all your personal and browsing data onto my servers, and have gained access to all your communication channels, including social networks, emails, synced data, chat histories, and contact lists.
You'd be surprised how much I've learned about you!

Intriguing thoughts flooded my mind about the applications of this data...
Recently, I've conceptualized an intriguing idea: using AI to develop a split-screen video. One side displays you involved in masturbate  , while the other casts your internet navigations. Videos like this are currently trending!

Truth be told, I couldn’t have predicted this outcome.

With a single click, I can distribute this video to all your contacts through email, social networks, and instant messengers. Furthermore, I could expose access to all the emails and messaging apps you use.
Additionally, I found a plethora of intriguing materials that I could disseminate online and share with friends.

If you would prefer that I not do it, transfer 800 $ (US dollar) to my Bitcoin wallet.
My BTC address:
bc1qr4sxcr0xwnhzqq2xp2644jpgujwmttuva56ppa

If you're unsure about how to replenish a Bitcoin wallet, I suggest using Google. It's not difficult at all.
Once the funds are received, I will promptly remove all unwanted material. Afterward, we can part ways. I am committed to deactivating and removing all malware from your devices. You can trust me; I always stand by my word. This is a fair deal, especially considering the time I've invested in tracking your profile and traffic.

I give exactly two days (48 hours) from the moment of opening this letter for payment.

After this period, if I don't receive the specified amount from you, I'll distribute access to your accounts, visited sites, personal data, and edited videos to everyone, without any warning.

Trust me, I don't make mistakes. I wouldn't recommend joking around with me because I have a lot of options at my disposal.

There's no use reporting me because they won't be able to locate me. Formatting the drive or destroying your device won't help because I already possess your data.

It makes no sense to write back to me - I do not write from personal mail and do not look at the answers.




Good luck, and don't let this upset you!

We all have our own enterprise, and today you unfortunately stumbled into mine.




P.S. Here's some advice for your online future: adhere to internet safety guidelines and sidestep any sketchy sites.

Hwid your device: D1354FEE2849462C9B4E6971353C891B


Operating system:  Windows 10 Enterprise x64



Available keyboard layouts:
Greek (Greece)
English (United States)



Antimalware:
Windows Defender
Kaspersky

τι να κανω ;

και μενα μου ηρθε. δεν τον πληρωσα και σηκωσε τα video μου.απο τοτε εγινα  viral στο onlyfans και του εστειλα 1000 ευρω επειδη με εκανε διασημο και ελυσα το θεμα διαβιωσης με τα λεφτα του only fans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, thelos257 said:

Εντομεταξυ αδιεος εγω εκανα φορματ τον υπολογιστη μου οποτε θα μαι καλυμενος ;

σωστο ειναι και αυτο.

Screenshot_1ccjx7lrp9.jpg.c6d627497f620fe4c4203fb761487a94.jpg

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DESKTOP μου του προσωπικου μου υπολογιστη.

δεν παιζει αυτο με το desktop ετσι απλα. 1000% καπου κατι πατησες και εχεις τσιμπησει κατι, κατι εχεις δωσει κατι εχεις. Οποτε του δινω και πιθανοτητα να εχει κανα video Που μπορει να εχεις σωσει στο PC σου.

κάνε format χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε φίλε αν νομίζεις οτι σε χακαρε, άλλαξε τα passwords σου.

Αν έχεις τα Windows updated με τα τελευταία security updates, εφόσον έχεις το Kaspersky (π.χ. το Kaspersky Internet Security) με τα τελευταία updates κλπ. κλπ. τι φοβάσαι?

Αν θες οπωσδήποτε να δώσεις κάπου λεφτά, τότε αναβάθμισε το Kaspersky σε Kasperky Premium .

Στο τέλος θα σε χακάρουμε εμείς για να ηρεμήσεις 😂🤣😂🤣

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, duffyduck είπε

Ρε φίλε αν νομίζεις οτι σε χακαρε, άλλαξε τα passwords σου.

Αν έχεις τα Windows updated με τα τελευταία security updates, εφόσον έχεις το Kaspersky (π.χ. το Kaspersky Internet Security) με τα τελευταία updates κλπ. κλπ. τι φοβάσαι?

Αν θες οπωσδήποτε να δώσεις κάπου λεφτά, τότε αναβάθμισε το Kaspersky σε Kasperky Premium .

Στο τέλος θα σε χακάρουμε εμείς για να ηρεμήσεις 😂🤣😂🤣

Kaspersky θυμαμαι πως δεν εχω εγκαταστημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...