Προς το περιεχόμενο

iMessage & vodafone


Stelaras1993

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο team! 
 

σήμερα εγινε μια αλλαγη κάρτας απο COSMOTE σε Vodafone μετα απο πολυ ταλαιπωρια πραγματικα που ειτε η καρτα δεν δουλευε και πολλα Αλλα πραγματικα απαράδεκτη η Vodafone , δεν δουλευε το iMessage και θέλανε πληρωμη 2€  για να το ενεργοποιήσουν .  Τι ξεφτίλα ειναι αυτα τα πραγματα; Φυσικα δεν ειναι τα 2ευρω ειναι ταλαιπωρια μεχρι να καταλάβουμε Γιατι δεν λειτουργει το iMessage . Γενικα ουτε να στειλει μηνυματα μπορουσε η νεα καρτα και γενικα φουλ προβληματα μεχρι τη παραλαβη της.  Το ερώτημα ειναι αν το εχετε ξανακούσει το να σε χρεώνουν για να σου ενεργοποιήσουν το iMessage? Σε λιγο θα πληρωνουμε και για το messenger ενεργοποίηση .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μου είχαν κλέψει το τηλεφωνο και συνεπώς και την καρτα μου η επανέκδοση περα του κόστους δεν λειτούργησε σωστά για 2 μέρες . Μηνύματα και imessage δούλεψαν μετα από 36-48 ώρες . Τώρα για το επι πληρωμή imessage πρώτη φορα το ακουω , εγω είχα cosmote και δεν τα κάνουν αυτά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, koukis hlias είπε

Οταν μου είχαν κλέψει το τηλεφωνο και συνεπώς και την καρτα μου η επανέκδοση περα του κόστους δεν λειτούργησε σωστά για 2 μέρες . Μηνύματα και imessage δούλεψαν μετα από 36-48 ώρες . Τώρα για το επι πληρωμή imessage πρώτη φορα το ακουω , εγω είχα cosmote και δεν τα κάνουν αυτά .

και μενα στο αρχικο setup του ip14pro(πρωτη φορα iphone) sms imessage κτλπ λειτουργησαν μετα απο πολλες ωρες ισως και 1-2 μερες δεν θυμαμαι, ειχα πρηξει τους φιλους μ με iphone τι χρωμα εχει το μηνυμα μου πρασινο ή μπλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ που το ενεργοποίησα πριν κάνα 3μηνο δεν είχα έξτρα χρεώσεις πάντως... σε voda με esim 

και επειδή ήμουν και πολλά χρόνια στην κοσμοτε γενικά η εμπειρία μου λέει ότι η 2η έχει περισσότερες κρυφές χρεώσεις 

πχ αν θες να αλλάξεις συσκευή να πρέπει να πληρώσεις 10ρικο για επανέκδοση esim

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, zourman1981 είπε

εγώ που το ενεργοποίησα πριν κάνα 3μηνο δεν είχα έξτρα χρεώσεις πάντως... σε voda με esim 

και επειδή ήμουν και πολλά χρόνια στην κοσμοτε γενικά η εμπειρία μου λέει ότι η 2η έχει περισσότερες κρυφές χρεώσεις 

πχ αν θες να αλλάξεις συσκευή να πρέπει να πληρώσεις 10ρικο για επανέκδοση esim

Δε νομίζω ότι ισχύει η χρέωση που αναφέρεις...

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/esim/diegrapsa-to-esim-profil-tis-syskeuis-mou-kata-lathos-ti-mporo-na-kano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2023 στις 12:09 ΠΜ, zourman1981 είπε

δεν διαφωνουμε στην κοσμοτε παει το παράπονο

Η Cosmote το παρέχει δωρεάν 🙄

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, kormos είπε

Η Cosmote το παρέχει δωρεάν 🙄

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Την esim η κοσμοτε την χρεώνει 9.90 και για να την ξαναβάλεις οπουδηποτε παλι νεα χρέωση των 9.90 ακομα και στο ιδιο κινητο αν καταλαθως πχ διαγράψεις την esim.

IMG_2572.jpeg

IMG_2573.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Την esim η κοσμοτε την χρεώνει 9.90 και για να την ξαναβάλεις οπουδηποτε παλι νεα χρέωση των 9.90 ακομα και στο ιδιο κινητο αν καταλαθως πχ διαγράψεις την esim.

IMG_2572.jpeg

IMG_2573.jpeg

Ισχύουν... Τα μισά 🙂

Όντως η έκδοση ή επανέκδοση κάρτας eSim είναι με χρέωση αλλά το κόστος είναι 5€ (όχι 9.90€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...