Προς το περιεχόμενο

Ο πρώτος iMac κυκλοφόρησε στις 15 Αυγούστου πριν από 25 χρόνια


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 hours ago, Nokia3210 said:

σκεφτομαι σιγα σιγα να το γυρισω παλι σε pc microsoft...η apple πλεον δεν ειναι αυτη που ηταν!

Για να ανακατεύεις την τράπουλα μήπως το κάθε νέο update της Microsoft δεν προκαλέσει καμία 20αρια bonus τεχνικά ζητήματα; όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω. 

Λειτουργώ παράλληλα και τις δύο πλατφόρμες. Παρόλο που έχω ξεπερασμένο mac κάνω την δουλειά μου πιο άνετα από ότι στα windows. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, poulinos είπε

 

PER.303776.jpg

Αυτόν το δίσκο τον έχω. Καινούργιος 99,9%. Στο βελούδινο πουγκί που τον συνόδευε. Πραγματικά συναρπαστικό να βλέπεις τις κεφαλές να πηγαίνουν σαν τρελές πάνω στα πλατό. Ο καθένας βρίσκει ενίοτε ψυχοθεραπείες που οι άλλοι δεν αντιλαμβάνονται. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, CyanBlue said:

Αυτόν το δίσκο τον έχω. Καινούργιος 99,9%. Στο βελούδινο πουγκί που τον συνόδευε. Πραγματικά συναρπαστικό να βλέπεις τις κεφαλές να πηγαίνουν σαν τρελές πάνω στα πλατό. Ο καθένας βρίσκει ενίοτε ψυχοθεραπείες που οι άλλοι δεν αντιλαμβάνονται. 🤣

πραγματι και μενα μαρεσουν πολυ τα διαφανα πραγματα. μακαρι να το καναν και σε κινητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

πραγματι και μενα μαρεσουν πολυ τα διαφανα πραγματα. μακαρι να το καναν και σε κινητα.

Θα ξαναέρθουν στη μόδα. Ή μάλλον είναι ήδη εδώ. Όταν βαλτώνουν σχεδιαστικά όλοι ανατρέχουν στο παρελθόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, CyanBlue said:

Θα ξαναέρθουν στη μόδα. Ή μάλλον είναι ήδη εδώ. Όταν βαλτώνουν σχεδιαστικά όλοι ανατρέχουν στο παρελθόν.

σαν τα plexiglass στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

σαν τα plexiglass στο pc.

Όταν ήταν στη μόδα (20 χρόνια πριν) τα σνομπάριζα. Τώρα λυπάμαι που δεν έφτιαξα ένα. Ακόμα θα το είχα 😀.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, CyanBlue said:

Όταν ήταν στη μόδα (20 χρόνια πριν) τα σνομπάριζα. Τώρα λυπάμαι που δεν έφτιαξα ένα. Ακόμα θα το είχα 😀.

αν και ειμαι Offtopic αλλα ναι θα βρεις tower αν θες να ειναι Plexiglass.ολο καποιος θα φτιαχνει ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, poulinos είπε

και πριν 25 χρονια ενας insomniac χρηστης  ειχε πει οτι η apple θα παει απατη 😛

παραθετω το σχολιο.

ποια ειναι αυτη η apple? ακου ονομα  apple. απατη θα παει.

imac  σε χρωματα ουρανιου τοξου? απατο και αυτο

 

@billdanos πιστευω οτι εσυ το ειχες πει τοτε. 😛

Κι εσύ βρε παιδί μου κρατάς αρχείο από τον πρόγονο του ινσόμνια...  πριν ξεκινήσει ακόμα το φόρουμ  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Volga είπε

Πολύ μπροστά για την εποχή τους από θέμα σχεδίασης.

Πλέον μόνο η lenovo τολμά σε σοβαρές αλλαγές.

Η Lenovo καλά θα έκανε να είχε πιο στιβαρό σασί στο λάπτοπ μου που θα πρέπει να εξηγήσω στη δουλειά γιατί έχει στραβώσει.

Μόνο η dell φτιάχνει σοβαρά μηχανήματα για να φάνε "ξύλο"

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Η Lenovo καλά θα έκανε να είχε πιο στιβαρό σασί στο λάπτοπ μου που θα πρέπει να εξηγήσω στη δουλειά γιατί έχει στραβώσει.

Μόνο η HP φτιάχνει σοβαρά μηχανήματα για να φάνε "ξύλο"

Σε ποιο Laptop την πάτησες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Volga είπε

Σε ποιο Laptop την πάτησες; 

Thinkpad e13 g3, μάλλον επειδή το κρατάω πολύ συχνά με το ένα χέρι από τη γωνία όταν θέλω να πάω κάπου μέσα στο γραφείο, κάτι που έκανα και στο latitude 3500 που είχα πριν (το latitude έτρωγε και καμιά ξαναστροφη επειδή στην προηγούμενη δουλειά υπηρχε παραπάνω στρες αλλά δεν έκανε ποτέ κιχ).

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα στη πράξη αν και θεωρητικός φίλος της amd είναι ότι για δουλειά θα προτιμούσα Intel οποιαδήποτε μέρα ειδικά μετά από ώρα όταν ανοίξεις 200 πράγματα ο συνδυασμός Lenovo και amd είναι για τα μπάζα, αναγκάζομαι σε επανεκκινήσεις σχετικά συχνά

Από την άλλη Intel και dell μου έβγαζε το 12ωρο απροβλημάτιστα, μόνο αισθητή φθορά στη μπαταρία είχα στη τριετία που οκ αναμενόμενο αλλά η αλλαγή είναι εύκολη. Επίσης στο Lenovo ακούω σε συναδέλφους με ακριβώς το ίδιο να γίνεται απογείωση από τη ζέστη, κάπως random το quality control.

Δεν είχα τόσο κακη άποψη για την εταιρεία καθώς έχω ένα low end laptop τους από το 2015 για προσωπική χρήση το οποίο έχει αποδειχθεί σκυλί και παραμένει σε καλή φάση παρόλο που έχει περάσει και αυτό τα δικά του, απλά δεν έχει περάσει το ξέσκισμα της δουλειάς.

Γενικά όταν θέλω κάτι για τη δουλειά είναι που τα παίρνω κρανίο, σε προσωπική χρήση έχω παραπάνω υπομονή και φυσικά άλλη δυνατότητα να παρέμβω, αλλά εκεί είναι που βλέπω διάφορες σοβαρές αδυναμίες που έχουν διαφορες συσκευές

Επεξ/σία από logistoulis
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστα στα αχαρα, κακογουστα, σχεδον αθλια pc με windows, ενα μηχανημα τοτε, τετοιας κομψοτητας και αισθητικης + το mac os, ηταν πραγματικα ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.

Ο Jobs, εγραψε ιστορια, οτι και να λεμε, και εγραψε ιστορια πολλες φορες...μαζι με τους συνεργατες του φυσικα, που επελεγε ο ιδιος, johny ive ας πουμε...

Τι να συγκρινεις; Το κομψοτεχνημα με την...πλιθα;

Τα mac σαρωσαν και σαρωνουν, και οχι τυχαια.

pc με windows ειναι επιλογες αναγκης....σαν να λεμε αν προτιμας το ΙΧ ή το λεωφορειο....καμια σχεση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Thinkpad e13 g3, μάλλον επειδή το κρατάω πολύ συχνά με το ένα χέρι από τη γωνία όταν θέλω να πάω κάπου μέσα στο γραφείο, κάτι που έκανα και στο latitude 3500 που είχα πριν (το latitude έτρωγε και καμιά ξαναστροφη επειδή στην προηγούμενη δουλειά υπηρχε παραπάνω στρες αλλά δεν έκανε ποτέ κιχ).

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα στη πράξη αν και θεωρητικός φίλος της amd είναι ότι για δουλειά θα προτιμούσα Intel οποιαδήποτε μέρα ειδικά μετά από ώρα όταν ανοίξεις 200 πράγματα ο συνδυασμός Lenovo και amd είναι για τα μπάζα, αναγκάζομαι σε επανεκκινήσεις σχετικά συχνά

Από την άλλη Intel και dell μου έβγαζε το 12ωρο απροβλημάτιστα, μόνο αισθητή φθορά στη μπαταρία είχα στη τριετία που οκ αναμενόμενο αλλά η αλλαγή είναι εύκολη. Επίσης στο Lenovo ακούω σε συναδέλφους με ακριβώς το ίδιο να γίνεται απογείωση από τη ζέστη, κάπως random το quality control.

Δεν είχα τόσο κακη άποψη για την εταιρεία καθώς έχω ένα low end laptop τους από το 2015 για προσωπική χρήση το οποίο έχει αποδειχθεί σκυλί και παραμένει σε καλή φάση παρόλο που έχει περάσει και αυτό τα δικά του, απλά δεν έχει περάσει το ξέσκισμα της δουλειάς.

Γενικά όταν θέλω κάτι για τη δουλειά είναι που τα παίρνω κρανίο, σε προσωπική χρήση έχω παραπάνω υπομονή και φυσικά άλλη δυνατότητα να παρέμβω, αλλά εκεί είναι που βλέπω διάφορες σοβαρές αδυναμίες που έχουν διαφορες συσκευές

Την είχα πατήσει ΑΚΡΙΒΩΣ με τον ίδιο τρόπο σε Acer... Και το είχα χρυσοπληρώσει και τότε...😭

1 λεπτό πριν, mindreader είπε

Μπροστα στα αχαρα, κακογουστα, σχεδον αθλια pc με windows, ενα μηχανημα τοτε, τετοιας κομψοτητας και αισθητικης + το mac os, ηταν πραγματικα ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.

Ο Jobs, εγραψε ιστορια, οτι και να λεμε, και εγραψε ιστορια πολλες φορες...μαζι με τους συνεργατες του φυσικα, που επελεγε ο ιδιος, johny ive ας πουμε...

Τι να συγκρινεις; Το κομψοτεχνημα με την...πλιθα;

Τα mac σαρωσαν και σαρωνουν, και οχι τυχαια.

pc με windows ειναι επιλογες αναγκης....σαν να λεμε αν προτιμας το ΙΧ ή το λεωφορειο....καμια σχεση....

Εχει ωραία μηχανήματα τώρα και σε PC. Αλλά τότε...ΝΑΙ τα κοιτάζαμε σα χάνοι τα Mac! 😄
Στα PC τότε η κατάσταση ήταν θλίψη!!! Μας έβαζε το πλαίσιο και η Cosmodata κάτι Case του 3 ευρου..😂😂

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...