Προς το περιεχόμενο

Η Samsung φέρνει νεότερα χαρακτηριστικά του One UI σε παλαιότερες συσκευές


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Για έναν περίεργο λόγο δεν μου το εμφάνισε ποτέ στις ενημερώσεις και έχω το note 9 με exynos.

Μπορεί να έχει σχέση με τον csc code και του παρόχου, πολλές φορές μου έτυχε ή να μην βγαίνει ή να καθυστερεί πάρα πολύ λόγω Vodafone…

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Kostasspil said:

Το Tab S6 Lite π.χ. ειναι συσκευη 3ετιας, με τον ρυθμο που εξελίσσεται η τεχνολογια, ενα μοντελο 3ετιας οριακα θεωρειται καινουριο. 

Δεν ξέρω αν έχω παροπίδες ή αν είμαι κλειστόμυαλος ή δεν ξέρω κι εγώ τι, αλλά λέω την γνώμη μου.
Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ΟΚ να μας πλασάρουν ότι 3ετίας ηλεκτρονικές συσκευές είναι πλέον παλιές, οι οποίες παρεμπιπτόντως είναι ακόμα σε stock στην αγορα.
Όπως επίσης δεν βλέπω καμία εξέλιξη της τεχνολογίας... Οι εταιρείες πλέον δίνουν περισσότερα χρήματα στο marketing, παρά στο RND τους. Μας πουλάνε την ίδια τεχνολογία ελαφρώς τροποποιημένη (ή και όχι) με διαφορετικό τρόπο.
Το συμπέρασμα νομίζω ότι δεν είναι ο "ρυθμός που ελελίσσεται η τεχνολογία", αλλά ο ρυθμός με τον οποίο θέλουν να βγάζουν κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ardi21 είπε

Ελπιζω κατι να γινει και εμεις που εχουμε την σειρα tab s7+, να δουμε το one ui 6. Γιατι ειχαν ανακοινωσει οτι η καινουργια πολιτικη θα ειναι απο τις συσκευες του 2021 και μετα. Ειναι κριμα 3 χρονων συσκευη, ολοκληρο θηριο απο αποψη επιδοσεων, να θεωρειται παλια και να μην ξαναπαρει μεγαλη αναβαθμιση.

Έσω απογοητευτει λίγο με της επιδόσεις του μπορώ να πω !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ardi21 είπε

Ελπιζω κατι να γινει και εμεις που εχουμε την σειρα tab s7+, να δουμε το one ui 6. Γιατι ειχαν ανακοινωσει οτι η καινουργια πολιτικη θα ειναι απο τις συσκευες του 2021 και μετα. Ειναι κριμα 3 χρονων συσκευη, ολοκληρο θηριο απο αποψη επιδοσεων, να θεωρειται παλια και να μην ξαναπαρει μεγαλη αναβαθμιση.

να γινει οκ, αλλα θα ειναι οπως πρεπει ή θα σερνεται;

γιατι κατι μου λεει οτι απλα το κανουν release σε τετοια μοντελα για να σου πουν, να δειτε το βγαλαμε και στην πραξη δεν ειναι καθολου optimised

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Just_travel_everywhere said:

Έσω απογοητευτει λίγο με της επιδόσεις του μπορώ να πω !!! 

Εχεις απογοητευτει με τις επιδοσεις του απο ποια αποψη? Σφαιρα παει στα παντα, εκτος απο τα παιχνιδια που δεν εχω αποψη γιατι δεν παιζω.

57 minutes ago, Titos301 said:

να γινει οκ, αλλα θα ειναι οπως πρεπει ή θα σερνεται;

γιατι κατι μου λεει οτι απλα το κανουν release σε τετοια μοντελα για να σου πουν, να δειτε το βγαλαμε και στην πραξη δεν ειναι καθολου optimised

Αν το δωσει μια χαρα θα τρεχει. Δεν την συμφερει να κανει κατι τετοιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Εχεις απογοητευτει με τις επιδοσεις του απο ποια αποψη? Σφαιρα παει στα παντα, εκτος απο τα παιχνιδια που δεν εχω αποψη γιατι δεν παιζω.

Αν το δωσει μια χαρα θα τρεχει. Δεν την συμφερει να κανει κατι τετοιο.

Παιχνίδια είναι οκ !! Έχω βγάλει βίντεο με την κάμερα μου και απλά ξεκινάει να τα παίζει και κολλάνε σχεδόν καρέ καρέ τα πάει !! Και δοκίμασα και τα έβαλα στο iPhone και πραγματικά απλά παίζουν κανονικά. ! Sony a7 iv !! Βίντεο 4Κ πχ 5 λεπτά 9 gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ενδιαφέρον το άρθρο μέχρι που διάβασα ποιές θεωρούνται "παλαιότερες" συσκευές. Μάλλον μόλις... εξοφλήσεις τη συσκευή είναι obsolete 😆.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, svartevarg είπε

Για έναν περίεργο λόγο δεν μου το εμφάνισε ποτέ στις ενημερώσεις και έχω το note 9 με exynos.

Ούτε κι εμένα (το Note 9 μου είναι το back up τηλέφωνό μου). Η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι από τον Αύγουστο του '22. Απ' όσο διάβασα, το έκτακτο αυτό patch βγήκε σε Αγγλία και Ιρλανδία (το έλαβαν και κάποιοι ακόμα στη Γερμανία).

Πάντως, αν θέλεις να τρέξεις Android 13 - One UI 5 στο Note 9 σου, υπάρχει η Noble ROM (σταθερή και δοκιμασμένη.. θέλει ROOT.. την εγκαθιστάς μόνος σου ή σε κατάστημα που ασχολείται..)

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s9-note-9-one-ui-5-port-noble-rom-3-android-13/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα να δω το S20+ που είχα μέχρι πρόπερσι και φυσικά ούτε λόγος...προφανώς δεν το θεωρεί παλαιό η Samsung. Ενδεχομένως να το θεωρεί αρχαίο 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...