Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab S9 Review - Η κορυφή στα Android tablets


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, JonnyBoy είπε

Εγώ έχω το iPad Air 5. Εννοείται ότι ακόμα καλύτερα το Pro. Με Μ1 επεξεργαστή. Υποστηρίζει εκτός από Luma Fusion και Final Cut και Logic Pro. Και Apple pencil 2. Και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση για Android tablets. Στην Apple τα λένε "υπολογιστές".

Screenshot_20230820-174932.jpeg

Screenshot_20230820-174947.jpeg

Σκοτώνει ο M1 αλλά σε λάθος λογισμικό το έβαλαν να τρέχει και όχι τίποτα άλλο τον έχουν σε όριο δύναμης 🤣🤣🤣 

15 ώρες πριν, JonnyBoy είπε

Έχει να κάνει με τον επεξεργαστή. Στις συσκευές της που έχουν σειρά Μ (Μ1,Μ2 και προσεχώς ΜΕ) τρέχει ότι και στα desktops iMac διότι έχουν την ισχύ. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Final Cut και το Logic Pro που τρέχουν σε iPad Air 5ης γενιάς και iPad Pro, αλλά όχι σε iPad 10ης γενιάς και iPad mini που έχουν της Α σειράς. Έτσι και τα iPhone δεν τρέχουν φαντάζομαι αυτά τα προγράμματα γιατί έχουν A bionic (16 και σύντομα 17). Mobile επεξεργαστές δηλαδή. Ότι είναι και ο 8 Gen 2 της Samsung. Η πένα δίνει πιο εύκολα την δυνατότητα εικαστικών παρεμβάσεων σε σχέση με ένα ποντίκι. Το κάνω εγώ με το Affinity photo 2 ας πούμε. Με το Nebo αναγνωρίζει την γραφή σου στα ελληνικά και μπορείς να υπογράφεις και PDF αρχεία, όπως συμβόλαια με την κανονική σου υπογραφή. Και σε βίντεο έχω δει να το χρησιμοποιούν αν και δεν έχω εμβαθύνει πολύ στην επεξεργασία βίντεο.

Καλά πες εκεί στην apple το final cut και pro logic να το ανοίξουν λίγο να τραβάς αρχεία από στικάκια η σκληρούς δίσκους η nas γιατί πολλοί κάνουν παράπονα... Ο Μ1 τους μάρανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GamingMaster424 είπε

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Εδώ και χρόνια τα περισσότερα smartphones έχουν 120Hz οθόνες, στα Android ειδικά άρχισαν να εμφανίζονται σε mainstream συσκευές από το 2019.

χαχαχαχ Οχι αυτόν τον χρόνο αλλά τον χρόνο που μεσολαβεί μεταξύ των μοντέλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κάπως άσχετη ερώτηση αλλά για notetaking θα συστήνατε ipad ή samsung. Ειχα παλιότερα ένα της samsung που οκ έκανε τη δουλίτσα του για τα χρήματα που είχα δώσει, αλλά ποτέ δεν ήταν ιδανική η ανταπόκριση του. Το διάλεξα τότε γιατί περιλάμβανε και το samsung pen. Τώρα θέλω κάτι πιο upgraded που να βολεύει όμως και στη δουλειά. Δεν ξέρω όμως αν είμαι έτοιμη να γυρίσω σε ios, έχω ξεμάθει τόσα χρόνια με το android. Έχετε καμία πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...